Problem sa tasterom na laptopu

~Kiki~

BUNTOVNA S RAZLOGOM
Poruka
541.299
Taster A me u poslednje vreme zeza, pa sam skinula poklopac i videla da je ovaj silikonski deo odlepljen.
Mogu li ja to sama da popravim? Kako i čime zalepiti?
Ili neki drugi savet?
20200917_152528.jpg


20200917_152547.jpg


Lap je Asus

Hvala unapred.
 
Taster A me u poslednje vreme zeza, pa sam skinula poklopac i videla da je ovaj silikonski deo odlepljen.
Mogu li ja to sama da popravim? Kako i čime zalepiti?
Ili neki drugi savet?
Pogledajte prilog 765306

Pogledajte prilog 765307

Lap je Asus

Hvala unapred.
Na običnim tastaturama te kapice NISU zalepljene! Biće da se istrošio grafitni sloj, možda da zameniš kapicu sa nekog drugog manje važnog slova?
 
Ja sam još uvek uveren da te kapice NISU lepljene, nego eventualno uglavljene negde? Te kapice 'rade' i šire se kada ih pritisneš, lepilo NEMA smisla? Zar ih ne drži samo dugme slova na mestu?

Nisu uglavljene, pričvršćene su i stoje čvrsto. Rekoh da sam otvorila još jedan taster da vidim kako to stoji.
Ispod samog tastera imaju dva dela, koji stoji preko tj oko kapice, oni mogu da se skinu, kad se skinu ostaje samo kapica, ali ona stoji čvrsto na podlozi. Ona radi, gore dole, ali je pričvršćena nečim drugim ne ovim što stoji iznad.
 
Nisu uglavljene, pričvršćene su i stoje čvrsto. Rekoh da sam otvorila još jedan taster da vidim kako to stoji.
Ispod samog tastera imaju dva dela, koji stoji preko tj oko kapice, oni mogu da se skinu, kad se skinu ostaje samo kapica, ali ona stoji čvrsto na podlozi. Ona radi, gore dole, ali je pričvršćena nečim drugim ne ovim što stoji iznad.
A sada to slovo radi bez problema kada pritisneš membranu bez kapice? Ili nema membrabe, a kapica ima sa donje strane u konusu grafitni sloj koji pravi kontakt?
 
A sada to slovo radi bez problema kada pritisneš membranu bez kapice? Ili nema membrabe, a kapica ima sa donje strane u konusu grafitni sloj koji pravi kontakt?

Slovo A koje se pokvarilo ne radi više uopšte, ovo drugo koje sam otvorila radi kada se pritisne vrh kapice, ali nema grafitne podloge, sve je belo onako silikonsko, providno. Kapica je inače šuplja iznutra pa to verovatno radi na vakuum principu.
 
Slovo A koje se pokvarilo ne radi više uopšte, ovo drugo koje sam otvorila radi kada se pritisne vrh kapice, ali nema grafitne podloge, sve je belo onako silikonsko, providno. Kapica je inače šuplja iznutra pa to verovatno radi na vakuum principu.
Onda valjda imaš ispod te kapice nekakvu okruglu 'srebrnu' pločicu, membranu? verovatno se zbog odlepljene kapice ispod toga zavukla prašina pa ne radi kontakt?
 
probaj ispod kapice u konus ubaciti jedan ili više komadića neke tanke 'mekane' plastike 3x 3 mm. Ako pomogne, onda te plastike zalepi u vrh konusa....

To je toliko malo, kapica možda ima 3mm na dnu ali se gore sužava, tu bi eventualno mogla da stane kap nečega.
Mnogo je meko i malo i nezgodno za neku manipulaciju. Jedino da kupim silikon pa da kapnem?
 

Back
Top