Quantcast

Problem sa seagate hard diskom

iDevice

Početnik
Poruka
3
Pozdrav svima !
Imam problem sa hard diskom,u pitanju je Seagate 1500gb..
Za uskrs sam vadio hdd posto sam imao mnogo igrica i nosio bratu da mu prebacim neke,medjutim nisam otisao i vratio sam hdd nazad u komp,i od tada mi taj hard ne radi vise,gledao sam na youtube kako da popravim to,covek uzme i vrati iglicu i radi mu ponovo,te sam odlucio sam to da pokusam i vratim iglicu ali diskovi se ne vrte,sada da li je problem do motora,iglica i diskova ili do elektronike?

Hvala svima !

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
9.089
Pozdrav svima !
Imam problem sa hard diskom,u pitanju je Seagate 1500gb..
Za uskrs sam vadio hdd posto sam imao mnogo igrica i nosio bratu da mu prebacim neke,medjutim nisam otisao i vratio sam hdd nazad u komp,i od tada mi taj hard ne radi vise,gledao sam na youtube kako da popravim to,covek uzme i vrati iglicu i radi mu ponovo,te sam odlucio sam to da pokusam i vratim iglicu ali diskovi se ne vrte,sada da li je problem do motora,iglica i diskova ili do elektronike?

Hvala svima !
Mozda ti se obrisalo slovo koje ozbacava HDD u Exploreru.Idi na ikonu My Comuter,desnim klikom,pa kad izadje mali prozor izaberi komandu Manage,sacekaj par sekundi izaci ce veci prozor.Izaberi komandu Disk Managment.Klikni levim klikom na njega i opet malo sacekaj.Izaci ce sledeci prozor sa brojem particija i ako imas vise HDD-ova.Mozda ce pisati samo Volume disk,ako nema slova u zagradi iza,onda klikni desnim klikom na to i opet ce izaci manji prozor i tamna komanda na njemu,Cange Drive letter.Klikni na tu komandu.Tu ce ti odrediti slovo u komandi idi samo na Next i na kraju OK.Ako imas vise particija na tom disku,za svaku uradi isto i to ce ti dodeliti slovo za svaku particiju i videce se u Exploreru,t.j. u My Computeru.To samo uradi gore pri vrhu gde je spisak particija,ono dole sa okvirima nista ne diraj.

Poruka
24.001
Druze, ne mozes ti to popraviti da ti radi trajno. Te popravke su ti privremene, da izvuces sve sa hdd-a i to je to. Posle dokle radi, radi, ali samo je pitanje vremena crkavanja.
Treba ti masina koja ce da ti simulira sterilnu sobu bez prasine da bi mogao to da zamenis bez posledica. Sta god radio, nemoj da otvaras disk jer ces ga trajno sjebati.
Probaj ovo sto ti je rekao jolemisa, takodje mozes probati i da udjes u bios pa da vidis da li ti bios uopste registruje hdd. Ako ne registruje, onda jbga.
Ako ga vidi, onda mozda mozes izvuci igrice sa njega na drugi disk pomocu nekog od softvera tipa recuva.

iDevice

Početnik
Poruka
3
Drustvo,pokusavao sam,ne cita ga ni bios ni disk menadzment.U pocetku se culo kao telefon da vibrira 2-3 sekunde pa cuti,pa opet i tako dokle god se ne podigne sistem,kada se podigne nema ga.
Da li je moguce da je crkao zbog toga sto je imao 30hp?

markons82

Veoma poznat
Poruka
13.785
Meni u fioci stoji od 3TB, otišao smart najverovatnije.,vidi ga bios al nece da se digne sistem, čim ga isključim duže, verovatno bi ga Linux nasao al me mrzi da se njaka a jedino što nisam probao je da kada digne sistem priključim preko usb-a al me mrzi....
Hdd je "potrošna" roba, jbg za 2 godine moćices za manje para da kupiš SSD od 4tb nego što sada košta isti mehanički....

Sizif

Buduća legenda
Poruka
30.955
ima i ona fora sa zamrzivacem...al necu opet pre 5 godina ovde, jedan momak me posluso al zaboravio da ga izvadi na vreme jer mu dosla devojka, pa mu posle ja bio kriv sto je skroz riknuo.
Novi diskovi (PMR) ni slučajno ne smeju u zamrzivač... obzirom da im glava "pliva" na vazdušnom jastuku, samo par nanometara iznad površine diska. U zamrzivaču se vodena para iz unutrašnjosti kućišta diska kristališe na površini magnetnih ploča, što je sasvim dovoljno visoko da se glava sudari sa njima i da je kristalčići pošalju u večna lovišta. Pored toga, stvara se i korozija topljenjem tih kristala leda. No go.

Ako je autor teme otvorio disk i rukom pomerao glavu (iglicu?), može samo da ga baci.

Takođe, čim novi disk pokaže samo jedan bad sector, treba iskopirati podatke sa njega i baciti ga u kantu, a kamoli 2000 kao što autor kaže da je imao.

tropicoflame

Domaćin
Poruka
4.554
Novi diskovi (PMR) ni slučajno ne smeju u zamrzivač... obzirom da im glava "pliva" na vazdušnom jastuku, samo par nanometara iznad površine diska. U zamrzivaču se vodena para iz unutrašnjosti kućišta diska kristališe na površini magnetnih ploča, što je sasvim dovoljno visoko da se glava sudari sa njima i da je kristalčići pošalju u večna lovišta. Pored toga, stvara se i korozija topljenjem tih kristala leda. No go.

Ako je autor teme otvorio disk i rukom pomerao glavu (iglicu?), može samo da ga baci.

Takođe, čim novi disk pokaže samo jedan bad sector, treba iskopirati podatke sa njega i baciti ga u kantu, a kamoli 2000 kao što autor kaže da je imao.
:lol: ma zezo sam se bio neki dan bas za to a lik utripovao da mu dajemo savet :lol: