problem sa rukom

limited

Obećava
Poruka
56
Mada nemam potpune podatke postavicu ovde jedno pitanje, nadam se da mi mozete odgovoriti ili bar zatraziti dodatna objasnjenja.

Moj otac ima problema sa rukom. Od pre nekoliko meseci ujutru kada se probudi ukoceni su mu prsti (samo na desnu ruku). To je trajalo nekoliko meseci a onda od pre nekoliko nedelja pocela je da ga boli lopatica i potpuno mu je ruka malaksala. Moze da je pokrece ali nema snagu da nesto stisne ili ponese. I dalje mu prsti slabo funkcionisu. Moguce da je pre nekoliko meseci opteretio ruku fizickim radom a i pre nekoliko nedelja.
On ima 56 godina i trenutno je u penziji.

Ovo vam pisem zato sto je isao kod lekara, na terapije grejanjem, na masazu, sada trenutno prima neke inekcije na tri dana (izvinjavam se ali neznam koje a saznacu i javiti), ali to nema nikakvog uspeha. I dalje ima blage bolove i nema snagu u toj ruci.

Zeli da ide kod nekih tzv. lekara na "masaze" i neznam vec sta a ja neznam sta da mu kazem. Molio bih vas ako mozete da predlozite sta da radim i sta sve moze biti uzrok tome osobama tih godina a predpostavljam da vam treba jos podataka a ja neznam kojih pa javite da napisem.

poz
 
Bez obzira sto nema dijagnostikovanu povredu vrata ovo moze biti problem vratne kicme.Ne znam gde vas otac sprovodi fizikalnu medicinu,ali sve procedure koje ste pomenuli nisu dovoljne,one su samo uvod u kineziterapiju tj.vezbe koje su najteze ali i najdelotvornije kod ovakvih problema.Naravno ovo je samo pretpostavka da je vratna kicma u pitanju,jer se bez odgovarajuce dijagnostike(rendgenski snimak,ultrazvuk mekih tkiva....)ne moze ni prepisati odgovarajuca terapija.pozdrav...
 
OK ljjudi hvala na interesovanju i pomoci.

Jos uvek nema promena sa rukom, jednostavno nema snage u stisku cak ne moze ni vrata da zakljuca.

Ako Vam nesto znace u prilogu saljem izvestaje, vi pogledajte pa javite ako neceg ima. Nisam ih sredjivao po redu videcete ima datuma.

Ako se ne vide javite da posaljem drugacije.

Poz
 

Prilozi

  • 051.jpg
    051.jpg
    20,5 KB · Pregleda: 22
  • 041.jpg
    041.jpg
    33,9 KB · Pregleda: 16
  • 031.jpg
    031.jpg
    34,2 KB · Pregleda: 9
  • 021.jpg
    021.jpg
    35,1 KB · Pregleda: 4
  • 011.jpg
    011.jpg
    36,7 KB · Pregleda: 7
Ono sto sam ja uspela da procitam ukazuje na problem cervikalne(vratne)kicme.
Cervikobrahijalgija izazvana lezijom korenova C5 i C6 i C7 i TH1 prsljenova-sto znaci da su degenerativne promene nastale izmedju 5. i 6. vratnog i 7.vratnog i 1. torakalnog(grudnog)prsljena.Ukoliko ste konsultovali neurohorurga ,a njegovo misljenje je najmerodavnije u ovom slucaju i on vam savetovao nastavak fizikalne terapije tako i nastavite jer gubitak snage u ruci zahteva radikalniji pristup i ukljucenje aktivno potpomognutih vezbi koje vam moze pruziti jedino dobro obucen i iskusan fizioterapeut.pozdrav ....
 

Back
Top