Laptop je marke Asus, a oznaka modela je Pro31S.
Laptop u sebi ima Intelov Procesor, 2GB DDR II memorije i integrisanu grafiku.
Velicina HDD-a je nebitna, no napomenucu da je 160GB.
E, sad ovako.
Problem je na relaciji Graficka karta-kabal-monitor.
Naime, prilikom starta laptopa umesto Asusovog logoa, na sekund se prikazu samo neke crtice. Od desetek startovanja, samo jednom uspe da prikaze Asusov logo. No, nije problem u ovome, vec ovo napominjem kao za nekoga mozda vazan podatak. Kasnije, kad podigne sistem, na ekranu se pokazu dve kolone descka. U svakoj od njih ima po 4,5 slika (sve su nekako sabijene), a izmedju kolona (kolone su u vertikalnom polozaju) ostaje prazan prostor od nekh 3-4 cm.
Na externom mnitoru, slika je normalna, ali samo pod najnizom rezolucijom. Ukoliko rezoluciju podignem makar malo, pojavljuju se uspravne srafne. U nekoliko kolona po desetak srafni ljubicaste boje.
Sve ovo se dogadja bez nstaliranog drajvera. Kad instaliram drajver, na samom startu, pri ulasku u sistem, pojavi se (sta dugo nego) pavi ekran, ili ekran smrti kako se popularnije zove. Odbroji do 100% z 4-5 sekudi i restartuje laptop.
Nisam neko ko puno zna o komjuterima, ali nisam ni potpuni laik, no u svakom slucaju, ovo po prvi put vidim.
Kao sto rekoh na pocetku, moja retpostavka je da je u pitanju graficka karta, no nesto mi govori da je mozda i memorija, jer gafika ima veze sa njom, kako zbog koriscenja iste (sistemske memorije) tako kao i jedan od normalnh preduslova za normalan rad, pa i sliku nekog kompjutera ili laptopa.
I da ne bih ovu pricu duzio u nedogled, molim Vas, ukoliko ste imali slcnih problema ili ukoliko poznajete ovu tematiku, uputite me u sustnu problema koji me muci. Tek tada cu znati sta dalje.
Unapred sam Vam zahvalan.
Zoran
Laptop u sebi ima Intelov Procesor, 2GB DDR II memorije i integrisanu grafiku.
Velicina HDD-a je nebitna, no napomenucu da je 160GB.
E, sad ovako.
Problem je na relaciji Graficka karta-kabal-monitor.
Naime, prilikom starta laptopa umesto Asusovog logoa, na sekund se prikazu samo neke crtice. Od desetek startovanja, samo jednom uspe da prikaze Asusov logo. No, nije problem u ovome, vec ovo napominjem kao za nekoga mozda vazan podatak. Kasnije, kad podigne sistem, na ekranu se pokazu dve kolone descka. U svakoj od njih ima po 4,5 slika (sve su nekako sabijene), a izmedju kolona (kolone su u vertikalnom polozaju) ostaje prazan prostor od nekh 3-4 cm.
Na externom mnitoru, slika je normalna, ali samo pod najnizom rezolucijom. Ukoliko rezoluciju podignem makar malo, pojavljuju se uspravne srafne. U nekoliko kolona po desetak srafni ljubicaste boje.
Sve ovo se dogadja bez nstaliranog drajvera. Kad instaliram drajver, na samom startu, pri ulasku u sistem, pojavi se (sta dugo nego) pavi ekran, ili ekran smrti kako se popularnije zove. Odbroji do 100% z 4-5 sekudi i restartuje laptop.
Nisam neko ko puno zna o komjuterima, ali nisam ni potpuni laik, no u svakom slucaju, ovo po prvi put vidim.
Kao sto rekoh na pocetku, moja retpostavka je da je u pitanju graficka karta, no nesto mi govori da je mozda i memorija, jer gafika ima veze sa njom, kako zbog koriscenja iste (sistemske memorije) tako kao i jedan od normalnh preduslova za normalan rad, pa i sliku nekog kompjutera ili laptopa.
I da ne bih ovu pricu duzio u nedogled, molim Vas, ukoliko ste imali slcnih problema ili ukoliko poznajete ovu tematiku, uputite me u sustnu problema koji me muci. Tek tada cu znati sta dalje.
Unapred sam Vam zahvalan.
Zoran
