Problem sa konfiguracijom

stefanj4444

Početnik
Poruka
18
Prvi put sam sklapao kompijuter i isao sam sa polovno-novom konfiguracijom, uzeo sam ga h61m s2v b3 plocu (polovnu), i5 3570 (polovan), rx 580 4gb (novu), ram Kingston ddr3 1600(novu), hard disk 320gb(nov),na hard disku nema windows ali imam problem sa time da uopste nemam sliku na ekranu, popale se ventilatori, ali slike nigde, kompijuter se restartuje iznova i iznova.
Pomoć?
 
Pa moraces da ubacis neki funkcionalan procesor u nju kako bi updateovao BIOS. , posto ne verujem da ova maticna moze da se updateuje bez procesora kao sto je to moguce sa nekim modelima.

Imas gomilu tutorijala na internetu, korak po korak kako to da izvedes. Malo je delikatniji proces, ukratko potreban ti je flash na koji ces da prebacis noviju verziju koju nadjes na sajtu proizvodjaca koja je namenjena bas za tvoj model maticne ploce.

Verujem da ti je za ovaj CPU potrebna F5 verzija BIOS-a pa navise.

Evo nekoliko korisnih linkova

https://www.geforce.com/whats-new/g...our-motherboard-bios-using-a-simple-usb-stick

 
Ubacio sam stari procesor i proradio je do biosa, samo ni reci da instaliram windows ili prvo bios upgrade može, imam laptop, i puno da ti se zahvalin, vec sam poceo da gubim nadu.
Nema problema, ne treba ti windows da se ne maltretiras bezveze ionako ces posle da menjas CPU, bitno je da udjes u BIOS, skines update sa drugog racunara, i onda samo prebacis na flash. Prouci malo instrukcije na netu, korak po korak, i to je to.
 

Back
Top