Problem sa HDMI kablom

Filip8700

Početnik
Poruka
10
Ovako, imam jedan TV koji je trenutno preko HDMI kabla priključen na kablovsku. Ja sam taj kabl izvadio i povezao TV sa računarom, ali TV i računar jednostavno ne prepoznaju jedan drugog. HDMI kabl je sigurno ispravan, pošto radi kada je TV prikljčen u kablovsku, u čemu je onda problem? Kako to da rešim?
 
Verovatno integrusa ne moze da radi paralelno sa grafom, tj kad je grafa aktivna iskljuci se integrusa, ili bar samo hdmi port.
Mora da je to probao pa empirijski dosao do zakljucka :P
Sve to moze da se podesi u BIOS-u,ali ovde je u pitanju HDMI prikljucak,a ne Interna.Mozda je na novijim kompovima to regulisano sto se tice integralne,da kad se stavi i externa.da interna prestane sa radom.Moj komp je novijeg datuma i mogu da pokrenem Os i sa interne iako je ukljucena externa,a prikljucak HDMI,ne bi trebalo da ima veze sa externom grafikom.Doduse nisam probao na paralelni monitor,ili TV,ali na ovom monitoru s kojim radim,moze na oba prikljucka.Bas cu sutra probati i sa HDMI kablom,posto ga imam.
 
Verovatno integrusa ne moze da radi paralelno sa grafom, tj kad je grafa aktivna iskljuci se integrusa, ili bar samo hdmi port.
Mora da je to probao pa empirijski dosao do zakljucka :P
Znas da su nekada postavljali pitanja,kako da neutralisu internu,radi externe grafike,a to se cas posla radilo u BIOS-u sa komandom"Disable",pa sam mislio daje to kod njega vec uradjeno,ali ako je komp noviji,sigurno moze da radi interna iako je prikljucena externa.Probao,radi sve.Cak nisam ni dodatno napajanje iskljucivao od externe.
 
E kad bi on znao sve te detalje nije to tako lako za svakoga vidiš da se jedva povezo i onako samo kabl, ali nema mnogo veze to ako je ispravan ulaz mora odma da radi nema veze koja je verzija kabla. A ako ima samo DVI i VGA kao što kaže na grafu, najlakše da kupi taj adapter DVI-HDMI i dobija skoro istu sliku to košta 250 din.
 
Poslednja izmena:
E kad bi on znao sve te detalje nije to tako lako za svakoga vidiš da se jedva povezo i onako samo kabl, ali nema mnogo veze to ako je ispravan ulaz mora odma da radi nema veze koja je verzija kabla. A ako ima samo DVI i VGA kao što kaže na grafu, najlakše da kupi taj adapter DVI-HDMI i dobija skoro istu sliku to košta 250 din.
Da.Rekao sam da sliku dobija sigurno,ali mu treba dodatni audio kabl za zvuk.Sa HDMI kablom to ide sve zajedno.
 
svaki adapter ma kako kvalitetan bio degradira izvorni signal..video,audio svejedno
osnovna stvr je sto postavljac nije rekao koji sistem mu je na kompu...mozda mu je ukljucen miroring a da ne zna, pa zato nema sliku...i ne rece koja je maticna ni koja je graficka jer nekad, a to svi znate nova graficka koju stavimo ne uspeva iz prve da iskljuci integralnu pa je potrebno povuci potegni iako si u biosu namestio koja treba da radi.
 

Back
Top