Quantcast

Problem sa disanjem

Обилић

Ističe se
Poruka
2.129
Јако су ми помогле "Исла" пастиле
против кашља и промуклости.

Сваке зиме ме то ухвати и увек ми скупе !

Е ове коначно купим,
видим може на таблу,
дај реко, па ако ваља купићу кутију ...

Ваља !!! :aha2:

alfalogo

Elita
Poruka
16.409
Hvala vam puno na brzom odgovoru, otići cu onda sto pre stignem. Inace, magnezijum pijem svaki dan
Ja ti ne bih ni preporučivao da se boriš za dah ne znam koliko.
U principu i treba da se diše na principu što dubljeg izdisanja vazduha, a ne na principu što dubljeg udisanja.
Sem za kašalj, kijanje i možda po nekad pri baš velikim naporima kad-kad da se napune pluća, a i to da se vodi računa da se na pritisne dijafragma.
I naravno sve to da ne bi dodatno zamarao srce.

miki208

Ističe se
Poruka
2.976
Najveći problem je gde otići sad, a da se pritom ne zaraziš 😃 što se tiče disanja, i dalje osećam kratkoću daha pomalo, najviše kad ležim, ali ne može da se uporedi sa onim ranije, ne sprečava me da zaspim. Nešto razmišljam, ako kažu da se korona pojavila još u januaru širom sveta, nije nemoguće i da sam to zakačio. Verujem da je nakon 7 meseci beskorisno raditi test na antitela. Inače, ovo na vratu mi uopšte ne liči na žlezdu, prstima nekako kao da osećam razliku na celoj strani vrata kad uporedim sa drugom stranom, čak nisam siguran jel ovako oduvek bilo, a ja nisam obraćao pažnju, ili se pojavilo sa ovim problemima. Razmisljao sam da odem privatno da snimim pluća skenerom. Evo kako se čuje zvizdanje kad priblizim mikrofon ustima dok izdisem vazduh: https://voca.ro/bPNhha5bdlZ

Evo kako to na vratu izgleda, vidi se da je desna strana uvecana, tj asimetricna.

Prilozi

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.188
Najveći problem je gde otići sad, a da se pritom ne zaraziš 😃 što se tiče disanja, i dalje osećam kratkoću daha pomalo, najviše kad ležim, ali ne može da se uporedi sa onim ranije, ne sprečava me da zaspim. Nešto razmišljam, ako kažu da se korona pojavila još u januaru širom sveta, nije nemoguće i da sam to zakačio. Verujem da je nakon 7 meseci beskorisno raditi test na antitela. Inače, ovo na vratu mi uopšte ne liči na žlezdu, prstima nekako kao da osećam razliku na celoj strani vrata kad uporedim sa drugom stranom, čak nisam siguran jel ovako oduvek bilo, a ja nisam obraćao pažnju, ili se pojavilo sa ovim problemima. Razmisljao sam da odem privatno da snimim pluća skenerom. Evo kako se čuje zvizdanje kad priblizim mikrofon ustima dok izdisem vazduh: https://voca.ro/bPNhha5bdlZ

Evo kako to na vratu izgleda, vidi se da je desna strana uvecana, tj asimetricna.
Pod hitno da ides na snimanje, stavices masku, ne razmisljaj o koroni.

miki208

Ističe se
Poruka
2.976
Pod hitno da ides na snimanje, stavices masku, ne razmisljaj o koroni.
Hocu, samo sam se razocarao u januaru/februaru. Bio kod kardiologa i dva pulmologa, nema kakve testove nisam odradio, da bi mi na kraju rekli da je mozda na psihickoj bazi, samo gledaju kako da te se rese, a nije kao da nisam pukao par stotina evra bas iz razloga sto zelim da se posvete problemu. Ja mu kazem kako se ponekad cuje kako zvizdi kad lezim, on ne registruje, gleda na sat koliko sam mu probio termin. A da ne pricam da ce me sad odmah ubaciti u isti kos sa koronom kad kazem da imam problem sa disanjem, nece se ni truditi da vide sta je, odmah ce da donose pretpostavke. Skroz sam razočaran u strucnost i volju nasih lekara, i plasi me to. Ne znam gde naci nekoga ko ce se zapravo posvetiti

Poslednja izmena:

doktorka

Zainteresovan član
Moderator
Poruka
279
Hocu, samo sam se razocarao u januaru/februaru. Bio kod kardiologa i dva pulmologa, nema kakve testove nisam odradio, da bi mi na kraju rekli da je mozda na psihickoj bazi, samo gledaju kako da te se rese, a nije kao da nisam pukao par stotina evra bas iz razloga sto zelim da se posvete problemu. Ja mu kazem kako se ponekad cuje kako zvizdi kad lezim, on ne registruje, gleda na sat koliko sam mu probio termin. A da ne pricam da ce me sad odmah ubaciti u isti kos sa koronom kad kazem da imam problem sa disanjem, nece se ni truditi da vide sta je, odmah ce da donose pretpostavke. Skroz sam razočaran u strucnost i volju nasih lekara, i plasi me to. Ne znam gde naci nekoga ko ce se zapravo posvetiti
Pišeš o svom problemu već 7 meseci na ovoj temi.
Da je kardiolog ili pulmolog imao nešto ozbiljno da nađe, našao bi, ne brini. A ozbiljne stvari svakako ne traju tako dugo i to bez pogoršavanja.
Nije problem uraditi rendgen pluća, privatno će te snimiti bez problema, ali ako se i nakon toga zaista ustanovi da ne postoji ništa, onda svakako treba da razmišljaš o toj psihičkoj komponenti. Vrati se na moj prvi komentar upućen tebi na ovoj temi. 'Zviždanje' pluća itekako može da psihičkoj bazi.
U svakom slučaju, možda bi ti taj snimak pomogao da se rasteretiš.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.188
Moguce je da imas neku astmu, uzimaj taj kortizon koji ti jedan od pulmologa pepisao, barem ces tako utvrditi
da li ti je bolje od njega. Neces imati nikakvih posledica ako ga uzimas dve, tri nedelje.

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.