Problem memorija na Motoroli

Ovaj koristim, jer nemam fabricki.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alphainventor.filemanager

Evo slike njega.
Screenshot_20220731-133703.png
Screenshot_20220731-133728.png
Screenshot_20220731-133732.png


Evo slike memory storage telefona.

Screenshot_20220731-133755.png

Screenshot_20220731-133825.png
 
Obrisao sam keš memoriju sa malih i velikih apps. Oslobodio sam cak 11 gb na 101 gb free. 10 gb je bio keš Telegrama, ostalih 1 gb na sve ostalo.
Onda sam uzeo da instaliram Efootball (ex Pes) na mobu od 2, 5 gb. Proslo je. Ne znam kako taj fudbal nije imao mesta da se instalira na 80 gb slobodno? Stvarno mislio sam da vise necu da imam problema sa memorijom kad sam uzeo ovaj sa 128. Za 2 i po godine korišćenja prvi put mi ovako nesto radi.
 
Obrisao sam keš memoriju sa malih i velikih apps. Oslobodio sam cak 11 gb na 101 gb free. 10 gb je bio keš Telegrama, ostalih 1 gb na sve ostalo.
Onda sam uzeo da instaliram Efootball (ex Pes) na mobu od 2, 5 gb. Proslo je. Ne znam kako taj fudbal nije imao mesta da se instalira na 80 gb slobodno? Stvarno mislio sam da vise necu da imam problema sa memorijom kad sam uzeo ovaj sa 128. Za 2 i po godine korišćenja prvi put mi ovako nesto radi.
sve nevažne aplikacije vrati na fabričko podešavanje _deažuriraj_svako ažuriranje zauzima sve veći prostor
 
Inace 0 % tj gasenje telefona ne znaci da je baterija skroz prazna ... to samo znaci da je usla u sigurnu zonu tj minimum.
Problem je kada sa tih 3.4v ode na ispod 2 volta ... onda takva baterija postaje mrtva a to se desava ako godinu ili dve ne punite telefon ... recimo neki stari..
 
Da, ali se desilo sad. Videcu kad ce opet. Desilo se dva puta mesečno u poslednja tri meseca. 7. , 8. i 9. mesec po dva puta je bilo.
Šta od aplikacija koristiš takođe može uticati. Pogledaj da li je sistem prijavio neku da ije ntenzivno troši? Neke ne dozvoljavaju da tel uđe u deep sleep režim kad se ne koristi i time ubrzavaju pražnjenje. Pa probaj bez njih, kako će biti.

Ali ako si primetio da je telefon i prilično topao onda je najverovatnije baterija pri kraju.
 
Šta od aplikacija koristiš takođe može uticati. Pogledaj da li je sistem prijavio neku da ije ntenzivno troši? Neke ne dozvoljavaju da tel uđe u deep sleep režim kad se ne koristi i time ubrzavaju pražnjenje. Pa probaj bez njih, kako će biti.

Ali ako si primetio da je telefon i prilično topao onda je najverovatnije baterija pri kraju.
Sad trenutno je skinut sa 90 uveče u pola 8 do sad u pola 1 je pao na 40 i mlak je.
 

Back
Top