Problem ljudi sa ispodprosecnim samopouzdanjem

Poruka
9.476
Kao resenje problema niskog samopouzdanja cesto je se javlja arogancija tj. formiranje preterano dobre slike o sebi te ovisnost o njoj. Medjutim, time se zapravo produbljuje problem, posto osoba eventualno saznaje da je napravila gresku, sto dodatno snizava samopouzdanje koje je ionako poprilicno nisko.

Treba otkriti pristup kojim se moze pomoci takvoj osobi.
 
Slažem se, ali arogantni su obično i puni samopouzdanja, najčešće bez pokrića..
Ili ja nešto loše kapiram.
Mnogi arogantni ljudi su često extra pametni, i samopouzdanje ide u kompetu s time. Problem je što to nije pravilo, i veoma samopouzdani ljudi često nisu arogantni, a imaš i glupave i vema samopouzdane ljude (što je, definitivno, najgora kombinacija) koji ne ostavljaju utisak arogancije.
Ma šta s.erem. Takvi uvek ostavljaju utisak arogancije.
 
Mnogi arogantni ljudi su često extra pametni, i samopouzdanje ide u kompetu s time. Problem je što to nije pravilo, i veoma samopouzdani ljudi često nisu arogantni, a imaš i glupave i vema samopouzdane ljude (što je, definitivno, najgora kombinacija) koji ne ostavljaju utisak arogancije.
Ma šta s.erem. Takvi uvek ostavljaju utisak arogancije.

Vidiš ja aroganciju doživljavam kao samopouzdanje neinteligentnih ljudi.

Svi pametni ljudi koje sam upoznala nisu imali ni malo arogancije. Samopouzdanja da, ali arogancije ni malo.
Aroganciju sam sretala kod ograničenih.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Vidiš ja aroganciju doživljavam kao samopouzdanje neinteligentnih ljudi.

Svi pametni ljudi koje sam upoznala nisu imali ni malo arogancije. Samopouzdanja da, ali arogancije ni malo.
Aroganciju sam sretala kod ograničenih.
Sretala sam i extra pametne a arogantne ljude, i mada mi se nisu svideli, nekako sam im aroganciju opravdavala. :)
 
Slažem se, ali arogantni su obično i puni samopouzdanja, najčešće bez pokrića..
Ili ja nešto loše kapiram.

Ne bih rekao da lose kapiras.

Ja sam samo rekao da se cesto desava da neko ko ima preterano nisko samopouzdanje svoj problem pokusava da resi tako sto gradi preterano visoko samopouzdanje tj. tako sto iz jedne krajnosti ode u drugu.
 
Vidiš ja aroganciju doživljavam kao samopouzdanje neinteligentnih ljudi.

Svi pametni ljudi koje sam upoznala nisu imali ni malo arogancije. Samopouzdanja da, ali arogancije ni malo.
Aroganciju sam sretala kod ograničenih.

Arogancija je svakako losa stvar i to po definiciji. Sam pojam je tako postavljen. Medjutim, nisu svi ljudi ili crni (u svemu losi) ili beli (u svemu dobri.) Dosta njih je sive boje u smislu da imaju i prednosti i mane. A postoje i oni, mada su redji, koji imaju izuzetno pozitivne osobine ali u isto vreme i izuzetno negativne. Ne znam kojom bojom bi mogli da ih obojimo . . . crni nisu, beli nisu, a nisu bas ni sivi. Mozda sareni?
 
Arogancija je svakako losa stvar i to po definiciji. Sam pojam je tako postavljen. Medjutim, nisu svi ljudi ili crni (u svemu losi) ili beli (u svemu dobri.) Dosta njih je sive boje u smislu da imaju i prednosti i mane. A postoje i oni, mada su redji, koji imaju izuzetno pozitivne osobine ali u isto vreme i izuzetno negativne. Ne znam kojom bojom bi mogli da ih obojimo . . . crni nisu, beli nisu, a nisu bas ni sivi. Mozda sareni?

Moje uverenje, možda urođeno a bogami i
izgrađeno je da svaki čovek ima u sebi i dobro i zlo i od okolnosti ili uticaja sredine zavisi šta će više da ispoljava tokom života.
Hitler je, rekao bih, bio poprilicno saren iako ga mnogi predstavljaju skroz crnim.


On mi je jedna od enigmi.. Uvek se pitam šta bi se desilo da je primljen na likovnu akademiju i postao umetnik, makar i neuspešan.
Da li bi svetski poredak bio drugačiji?
 
Kao resenje problema niskog samopouzdanja cesto je se javlja arogancija tj. formiranje preterano dobre slike o sebi te ovisnost o njoj. Medjutim, time se zapravo produbljuje problem, posto osoba eventualno saznaje da je napravila gresku, sto dodatno snizava samopouzdanje koje je ionako poprilicno nisko.

Treba otkriti pristup kojim se moze pomoci takvoj osobi.


Slazem se. Ljudi koji imaju nisko samopouzdanje i koji su osjetljivi obicno nabace masku da izgledaju da su arogantni i ne provode puno vremena sa ljudima. I lako im se povjeruje jer vas izbjegavaju. Ali razlog izbjegavanja nije jer ste ispod njihovog nivoa, vec jer se plase da cete ih povrijediti. Ali im vise odgovara da mislite da su arogantni nego slabi. Vecinom nisu u mogucnosti da vam uzvrate ako ih uvrijedite, nekada cak i pocnu plakati. Pa je potpuno razumljivo i opravdano zasto izigravaju arogantne i nedostizne. Jer ih mi svinje ne zasluzujemo za prijatelje.

Za ostale vidove arogancije , nekad i bude opravdano. Ali rekla bih da smo svi mi isti od krvi i mesa. Ne postoji vazni i nebitni. Svi mi satrunemo na isti nacin kada odemo pod zemlju.

Sto se tice pitanja kako im pomoci. Niko ti ne moze pomoci ako sam sebi ne pomazes. Ali ne treba im ni odmagati, vrijedjati ih i iskoristavati. Nista nema ruznije i odvratnije nego se izivljavati na osobu koja izgleda slabija od vas...Mada smatram da su oni puno jaci. Kao ruzno pace. Jednom kad zasijaju, sijaju jace od svih onih samopouzdanih dusa.
 

Back
Top