Quantcast

Problem Boga - Od neživog ne može da nastane živo, a od duhovnog može da nastane materijalno ?

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.982
Материјално не настаје од духовног, већ Онај Који је Дух кроз свој Логос ствара материјалне светове, али не од Логоса и не од Духа, већ само кроз свој Логос. Духовни и материјални свет постоје посебно и паралелно један са другим, и њихове супстанце не могу се спојити у једну или преливати једна у другу. Зато је и јасно да материја не може да створи дух, јер је Онај Који је Дух створио материју.
da, ali ja mislim da njih zanima kako je od nezivog postalo zivo, a mene nece da slusaju da pitaju zasto

npr.

• Knjiga Isusa Navina 24,26-27 ...evo, kamen ovaj neka vam bude svedočanstvo, jer je čuo sve reči Gospodnje koje nam je govorio; ...

Sabonis

Domaćin
Poruka
4.233
Danas sam na pijaci pričao sa jednim slobodnim misliocem, i sada ide ona priča kako od neživog ne može da se stvori živo, kao evolucija ne funkcioniše po tom principu, a Bog kao duhovno biće stvara materijalni svet.
Da li postoji neko objašnjenje u Bibliji, ili da li neko ima neku ideju ? :think: :think: :think:
Pogledajte prilog 607873
Upravo ono sto pricam- ne smes da razmisljas,dovodis nesto u sumlju,povezujes odredjena lica sa odredjenim predmetima,vec da verujes da je to tako,dogma,dogma se ne osporava