PROANA??????

divlja u srcu

Poznat
Banovan
Poruka
7.025
Znaci, kad me slog nije strefio! :confused:

Citam Cosmo i procitam tekst o PROANI!!!!
PROud to be ANorexic!
SESTRINSTVU DEVOJAKA OBOLELIH OD ANOREKSIJE!
Radi se o tome da je net pun sajtova koji promovisu anoreksiju kao najbolji stil zivota. Devojke razmenjuju savete o izgladnjivanju, svojoj opsednutosti. Al' to nije sve! Pazi kako im se na jednom od sajtova obracaju za dobrodoslicu::shock:

"Dozvoli mi da ti se predstavim. Moje ime, ono kojim me 'doktori" zovu je Anoreksija. Ali ti me mozes zvati Ana. Nadam se da cemo postati dobri partneri. Od sad ulozicu mnogo vremena u tebe, ali ocekujem isto za uzvrat.
Roditelji i prijatelji ti kazu da si lepa, pametna, odrasla, osoba puna potencijala? Znas da to govore zato sto te vole i nisu objektivni. Trosis svoje vreme sa njima, a oni te lazu. Ali to nigde ne vodi. Ti nisi savrsena i ne trudis se dovoljno. Ali od sada, ja cu ti pomoci da postanes bolja!"

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

"Ana je moja najbolja prijateljica, moja zastita i uteha. Ana kontrolise moj zivot i daje mi snagu da istrajem do cilja. Jedino me ona razume, jedino ona zna koliko sam bezvredna i beskorisna."

:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Meni ovo zvuci kao sekta! Imaju i narukvice koje sluze kao tajni znak raspoznavanja. Dakle, pitanje je, KO PRAVI TAKVE SAJTOVE I ZASTO????
I sta je to u psihologiji jedne devojke sto je vodi u anoreksiju?????
 
...Uzasava broj takvih site-ova (i srodnih - posvecenih bulimiji, na primer) - o sadrzaju i proseku godina 'ucesnica' i da ne govorimo...Na sopstvenu ogovornost sam svojevremeno preletela pogledom preko par post-ova na jednom od Proan foruma i provela ostatak dana ukocene vilice - medju 'savetima' koje razmenjuju devojcice izmedju 12 i 17 godina starosti (u proseku), su i 'recept' kako preziveti dan na 150ml soka od sljiva i kako 'pobediti krizu' jednostavnim trikom - zavezati tvrdu bombonu koncicem, progutati je, te je potom jednim naglim trzajem izvuci napolje...
 
Nemoj da te chudi SVET je oboleo odavno...Poznajem jednu koja je poshla tim stopama. Sada kad se
razbolela od izgladnjivanja organizam joj prima poneshto malo hrane,znachi infuziju ili shaku
KIKIRIKIJA u toku dana....
DIVLJA sve ludaci i nemoj se chuditi...To je samo korak od nadolazetjih frustriranih i iskompleksiranih
zena i mushkaraca iz tog dela sveta...
 
Prosto bih rekla no comment. Ali ipak imam comment. Strava! Verujem da je jedan deo osoba koje pate od ovih bolesti zaista bolestan, ne svojom krivicom, i treba im pomoc. Ali kad procitam ovakve "bisere" iskreno nemam sazaljenja.
 
Reasons to be thin



You'll be thin
Nobody loves a fat person
You'll rake in compliment
Because it's more attractive
You feel like crap after eating
You'll be taken more seriously
Calories can't make you happy
Clothes will look better on you
If you don't eat, you won't binge
You won't get sweaty on hot days
Vitamins will be rapidly absorbed
Because eating makes me miserable
Your stomach bulges out when you eat
You can run on sheer mind power alone
Self-starvation shows strong will power
People will talk about how skinny you are
An imperfect body reflects an imperfect soul
You won't get anxious over what you've eaten
The floor won't creak or shake when you walk
You'll be able to wear shorts without worrying
You'll be cool (temperature) in the summertime
It's harder to work out with food in your stomach
Your skin will be taut and toned (no stretch marks!)
It proves you aren't addicted to food like everyone is
The longer you fast, the easier it is to continue with it
Phys.ed. won't be such an extremely stressful part of your day
You won't have to wear baggy clothes every day to cover that fat
Skinny is strong. Fat is weak. It's your call which one you want to be
Because "You look healthy now" really means "My God you're so fat!"
Because it feels great to walk into a store and be able to try on anything
Getting skinny will make all your dreams come true. Life will be so much better.

Kao mrsava osoba mogu da kazem da je ovo BOLESNO!
 
ja citala da je tu fora u problemu sa odrastanjem a i poremecen odnos sa majkom...pa kao, nije problem u salu nego u sprecavanju telesnih promena - sise, kukovi, dupe...tj razvoju iz devojcice u zenu...
 
:arrow:

...Mnogi lekari se danas bave istrazivanjima uzroka anoreksije (lat. bez zelje) koja je jedan od "najmodernijih" poremecaja u ishrani, kao i bulimije (namernog povracanja posle prekomernog jela). Kult lepote koji se, u savremenom konceptu, zasniva na mrsavosti - uzima svoj danak, jer mlade devojke sirom sveta ugrozavaju sopstveno zdravlje da bi bile vitke. Amerikanci, dakako, prednjace u istrazivanjima o tom poremecaju. Njihov Institut za preventivnu medicinu procenjuje da jedan odsto Amerikanki pati od tzv. anoreksicne nervoze, pa je pokusao da ustanovi i kakav je njihov psiholoski profil. One su, uglavnom, pred pubertetom ili su vec usle u taj period, odrastaju u veoma uspesnim porodicama i prosto se opsesivno bave izgledom svog tela. Zajednicko im je i to sto su perfekcionisti i sto pate od teske depresije, dok su njihovi roditelji uvek zauzeti i uglavnom nezainteresovani za porodicu. Ukoliko suvise oslabe, srce i drugi organi bivaju ozbiljno osteceni, a u zrelijim godinama najcesce obolevaju od osteoporoze.
Nije redak slucaj da je u pitanju samo imitiranje vitkih licnosti iz sveta televizije i filma, a ponekad "okidac" moze da bude i necija usputna primedba koju tinejdzerka dozivi kao veoma vaznu.
 
a kao nije biti lep = biti mršav
biti uspešna = biti mršava ...

mršave žene su voljene, cenjene i atraktivne, ne, debeljuce... svi se u suštini slažete sa tim, jel? pa imati salo je jedno od najvećih prokletstava u savremenom društvu.
mene dakle uopšte ne čudi što kilnke -želeći za sebe samo ono najbolje a u tim godinama to je pre svega biti prihvaćen,voljen... rade sve da to i budu.
način dolaska do toga im pogrešan ali to je način koji pokazuje rezultate. one jesu mršave,doduše po cenu svog zdravlja pa i života...
ali u tim godinama niko ne misli na posledice...ajde setite se kako je imati 13, 15 godina ... i to nije nikakava dečija izmišljotina mi živimo u društvu gde su mršave žene glorifikovane.
da se razumemo, ja to ne odobravam ali ih razumem...
 

Back
Top