Privlačnost na prvi pogled

"Hvala jednoj baki jer me naučila po stare dane, moje stare dane, jednu važnu lekciju. Trebalo mi je ovo i ranije, ali nikad nije kasno. U ruci je držala upaljač i zamolila me da joj pružim ruku. To sam i učinila, a ona kresnu onim upaljačem i oprži me. Trgnula sam ruku iz njene i povukla je prema sebi. Puhala sam u ono oprženo mjesto i pitala koji joj je klinac? Rekla mi je: “Zašto si pružila ruku kada si već vidjela da držim upaljač? Što je nisi izmakla kada sam stavila prst na onaj kolut koji je trebao izbaciti plin napolje i osloboditi plamen? Zašto si mi vjerovala? Zato što me znaš čitav život? Nakon vatre si trgnula ruku i zarežala. I neka si! Nemoj mi više pružati ruku, osim ako nećeš još opekotina i bola! Jel ti sad jasno kako sa ljudima? Prvo vidi šta drže u rukama i u namjerama, a kad osjetiš bilo kakvu vatru trgni se i bježi glavom bez obzira, osim ako nećeš da izgoriš! Eto tako sa ljudima, tako! Male vatre naprave požare, one malo veće nam služe da se grijemo i kuhamo, a najveće su za inžinjere.” Zapali ona cigaru onim upaljačem i ispusti gusti dim, a mene ostavi sa velikim misaonim opekotinama iz kojih se izvuče priča."
 
Odlična je priča! Ali ako ne doživljavamo loša iskustva, od svega bežimo, kako da cenimo lepe, spokojne trenutke.Loši ljudi nas nauče da cenimo dobre. Loši dani, da uživamo u onim mirnim. Treba se čuvati i imati kontrolu, ali ne u svemu, i ne do kraja. Nekad se moramo pustiti. I opeći.
Ja obožavam vrućinu, vatru, negde sam čula da je to ženska nostalgija za paklom. 😂
A možda nam je u kodu, zbog onih silnih spaljenih žena proglašenih za veštice, da se manje plašimo vatre.
 
Odlična je priča! Ali ako ne doživljavamo loša iskustva, od svega bežimo, kako da cenimo lepe, spokojne trenutke.Loši ljudi nas nauče da cenimo dobre. Loši dani, da uživamo u onim mirnim. Treba se čuvati i imati kontrolu, ali ne u svemu, i ne do kraja. Nekad se moramo pustiti. I opeći.
Ja obožavam vrućinu, vatru, negde sam čula da je to ženska nostalgija za paklom. 😂
A možda nam je u kodu, zbog onih silnih spaljenih žena proglašenih za veštice, da se manje plašimo vatre.
U tom slučaju - izguraj do kraja :mrgreen:
 
Ovakva "čuda" se mogu objasniti zakonima metafizike. Meta je rec grčkog porekla i znači iznad. Ajnštajn je to znao. Ljubav je više od običnih osećaja, ljubav jepozitivan elektroimpuls.

Čak i onda kad se otkrije pripadajuća duša, vrlo često se pojavljuju komplikacije u vidu testiranja, koje izazivaju dugotrajni bol. Samo onda kad se kontinuirano praktikuje tolerancija i praštanje, bol se može izbeći. Uzvraćanje na bol bolom, može da samo izazove još više obostranog bola, kroz karmičke uzročno-posledične efekte.

Pesnik Emmett Fox je rekao:"Ne postoji razdaljina koju ljubav ne može premostiti, nema bolesti koju snažna ljubav ne može izlečiti. Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u prirodi. Samo kad biste mogli da održite ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli da pretvorite u stvarnost."
 
Hahahahahahaha, o tome sam i pisao u tom postu i ti to shvatis, ali kud ces dalje od svoje svesti?
Pusti hemiju i pesnike, objasni ti sebi onih par godina koje si prozivela srecnih dok nisi pocela da mislis.
Objasni sinergiju dvoje ljudi, nezavisnih od svog okruzenja, objasni koja hemija napravi da lice iako nista zajednicko nemaju genetski, objasni koja energija tera njihovo okruzenje da se zbija oko njih.
Ljudi zaista mogu mnogo toga da osete, predvide i provuku kroz naucne istine, ali i dalje vecina veruje u " nadprirodno" kao neshvatljivo i jedino objasnjivo verom i verovanjem.
A kako to jednostavan zamisljas zivot, ako sve vreme moras da vrtis kombinacije da bi opstala? Dok ti jedna pamet vrti realnost u jednom smeru, druga naucne istine u drugom smeru, a trecom pameti obradjujes emocije da se ne razmasu.
Cetvrta sluzi samo da brines zasto se stvari ne desavaju kako si predvidela. Mislis li da tako mozes da uklopis dogadjanja u odredjenim momentima za koje procenis da su "taman". Pa nikad....zato jednog trenutka dodje vreme i povuces se u sebe sa sve svojim mackama, odes u manastir ili slazes kamencice po plazi....to zbog jednostavnosti zivota koji ne mozes da kontrolises. A zaista sve je jednostavno i nalazi se u tvom uklapanju u prirodno okruzenje ( koje mozes da biras shodno svojoj svesti).
E sad ću ja da ti objašnjavam a ti kao vesla sisao i nikad u školu nisi išao. Nit imaš google.

Kad sam rekla da je život jednostavan, nisam mislila da je u isto vreme i lak. Najveći je problem što su ga upravo ljudi iskomplikovali, čemu je tvoj post ogledalo. S toliko oprečnih misli razbacanih na sve strane, pre ćeš ti završti gajeći koze na Tibetu nego ja. Ne moraš da mi veruješ. Sam će ti život kasti.
 
E sad ću ja da ti objašnjavam a ti kao vesla sisao i nikad u školu nisi išao. Nit imaš google.

Kad sam rekla da je život jednostavan, nisam mislila da je u isto vreme i lak. Najveći je problem što su ga upravo ljudi iskomplikovali, čemu je tvoj post ogledalo. S toliko oprečnih misli razbacanih na sve strane, pre ćeš ti završti gajeći koze na Tibetu nego ja. Ne moraš da mi veruješ. Sam će ti život kasti.
Sta fali kozama?
 
Hvala sto ste nezni, prvi je put, naucicu. 😊
Da se neko ne bi osetio diskriminisanim, preformulisacu pitanje.
Da li ste ikada prema osobi, pola koji preferirate, osetili privlačnost pri prvom susretu, a da se ne uklapa u vase standarde po izgledu, obrazovanju, odevanju....?
Naravno da se ne uklapa ni u jednu viziju, predstavu muškarca kad me privlače žene :rotf:
 
Hvala sto ste nezni, prvi je put, naucicu. 😊
Da se neko ne bi osetio diskriminisanim, preformulisacu pitanje.
Da li ste ikada prema osobi, pola koji preferirate, osetili privlačnost pri prvom susretu, a da se ne uklapa u vase standarde po izgledu, obrazovanju, odevanju....?
To kako neko izgleda, oblači se; ili koje obrazovanje ima, ništa ne govori o tome kakav je neko čovek: po osobinama, temperamentu, ili naravi.
Nemam nikakve standarde u koje bi neko trebao da se uklopi.
Ne trudim se da se uklapam u ničije.
A oni koji ih imaju, a privlače ih osobe koje se u njih ne uklapaju, bi trebali da ih ponovo razmotre. : )
Često mi se dešava da mi prija blizina određenih ljudi, iako ih i ne poznajem, ili se na prvi pogled može reći da nemamo mnogo sličnosti.

Punks not dead!
:anarchy:
 
Da li ste bili privučeni nečijom energijom ili izgledom, mirisom pri prvom susretu?
Jesam i to baš skoro.
Devojka fizički nije ni malo moj tip ali energija i vajb koji sam osetio od nje me je pomerio iz ose kao onaj zemljotres što je pomerio Japan.

Šteta jedino što je u vezi pa nema ništa od toga ali i sad dok ovo pišem ta njena energija mi negde vibrira u glavi :dash:
 
Jesam i to baš skoro.
Devojka fizički nije ni malo moj tip ali energija i vajb koji sam osetio od nje me je pomerio iz ose kao onaj zemljotres što je pomerio Japan.

Šteta jedino što je u vezi pa nema ništa od toga ali i sad dok ovo pišem ta njena energija mi negde vibrira u glavi :dash:
Sta ima veze ako je zauzeta, mozete se poj.ebati, ako i ti kod nje vibriras kao ona kod tebe, ako kod nje vibrator nije taj koji zuji pored tebe i decka.
 

Back
Top