Privatni sudski izvrsitelji

Legenda_1

Elita
Banovan
Poruka
18.455
Jutros na vestima cujem da je doneta odluka da se ukljucuje u rad sudstva i privatni izvrsitelji koji ce odradjivati veci deo poslova u slucajevima prinudnog izvrsenja po sudskom nalogu.
Interesuje me sta mislite da li je kod nas sudstvo prevazislo svu postojecu problematiku,i da li su donete ustavne odredbe koje su prilagodljive relanom zivotu.Da li je nas pravni sistem korektan?
Sumnjate li u ispravnost sudskih odluka?
 
Poslovi takve vrste i inace ne treba da budu u privatnim rukama, a sem toga one uobicajene izvrsitelje mi svi placamo. Zbog cega, ako se daje posao privatnicima?? Ako nema dovoljno redovnih neka ih zaposle jos. Da li to drzava vise nema poverenja u sebe samu, tj. u sopstvene organe?
 
E ovo je već priprema za iznudu od strane civilnih bandi(nije lapsus, postojale su i državne). Sve me više situacija podseća na onaj film "Bande New Yorka"
Država očigledno klizi u pravni haos. Očekujte batinaše na vratima da vam naplate dug za TV pretplatu. FUJ !!!
 
– Američka agencija za međunarodnu ekonomsku saradnju USAID uložila je značajna sredstva u tehničko opremanjesvih trgovinskih sudova u Srbiji. U pitanju je čak 13,7 miliona dolara. Sigurno je da je USAID procenio da je od izuzetnog značaja za Srbiju da sudovi, u ovom tranzicionom periodu trgovinski sudovi, rade brzo i efikasno. Samom investitoru treba zaštita koja se ogleda baš u tome – navodi predsednik Višeg trgovinskog suda u Beogradu.

Tolike pare da daju za opremanje trgovinskih sudova, a da nema rezultata u vidu izvršenja presuda :mrgreen:

Elem, po pozitivnim zakonskim propisima, to nikako nisu uterivači dugova, nego lica angažovana od strane suada koja bi sa sudskim nalogom vršila izvršenje presude. Ogroman je broj presuda na čije izvršenje se čeka zbog nedostatka sudskih izvršitelja.
 
Tolike pare da daju za opremanje trgovinskih sudova, a da nema rezultata u vidu izvršenja presuda :mrgreen:

Elem, po pozitivnim zakonskim propisima, to nikako nisu uterivači dugova, nego lica angažovana od strane suada koja bi sa sudskim nalogom vršila izvršenje presude. Ogroman je broj presuda na čije izvršenje se čeka zbog nedostatka sudskih izvršitelja.

To je prica za sebe,nerazumna za obicne smrtnike ;)
Sta gradjani mogu da ocekuju time, i sta dobijaju?:) Pogotovo vecina prezaduzenih? ;)
 
Sad veliko je pitanje da li će ljudi iz agencija imati slobodu da biraju slučajeve za naplatu ili ne...Ako će moći da biraju sigurno neće naplaćivati siromasima jer od toga nema nič koristi ako ne budu mogli radiće sve i onda vrlo verovatno neće imati kapaciteta da oduzimaju bogatijim prestupnicima.A možda će i imati ne može ovako unapred da se govori.
 
Tolike pare da daju za opremanje trgovinskih sudova, a da nema rezultata u vidu izvršenja presuda :mrgreen:

Elem, po pozitivnim zakonskim propisima, to nikako nisu uterivači dugova, nego lica angažovana od strane suada koja bi sa sudskim nalogom vršila izvršenje presude. Ogroman je broj presuda na čije izvršenje se čeka zbog nedostatka sudskih izvršitelja.


Nije šija nego vrat. :lol:
 

Back
Top