Prisustvo oca na porođaju, da ili ne? - Anketa

Očevi na porodjaju ?

  • Da

    glasova: 19 52,8%
  • Ne

    glasova: 17 47,2%

  • Ukupno glasova
    36
Muž kad prisustvuje porođaju,ne stoji kod njenih nogu nego iza žene,gleda joj teme. Ne što on tako hoće,nego ga tako usmere lekar i babice. Zato ne gleda krv,ne gleda polni organ inema razloga da padne u nesvest.
Upravo tako.

Ja bih se prva uplasila sa sam gledala direktno sta se sve desava dole i koliko krvarim i koliko je beba izasla. :D Ali moja drugarica je cak i to gledala s ljubavlju. Njoj je to vec drugi porodjaj, pa je mozda i dozivljaj drugaciji i mozda je lakse. Ko zna?! Razliciti smo.
I znam da mnoge zene zele da tada budu same, tako im je lakse.
 
Po ovome ispada da ginekolozi nikad ne mogu imati seks sa svojim zenama.🙂
Ali zanimljivo je da u, tako da kazem teskom polozaju za zenu...bol,krv,strah...ipak se vise vodi racuna o osjecaju i patnji jadnih muskaraca,kako li ce imati seks kasnije.😀
To pitanje nadjacava sva pitanja.
Dragi muskarci bi mogli da nauce da u zivotu nije sve med i mlijeko...da ima i drugacijih trenutaka...i da porodjaj nije nikakav ponizavajuci nego normalan cin.Isto kao sto zena nije uvijek mlada,lijepa i zdrava(sto vazi i za muskarce) i niko nam nije 24 sata u savrsenom izdanju,pa opet se nikom ne ogadi seks.
 
Po ovome ispada da ginekolozi nikad ne mogu imati seks sa svojim zenama.🙂
Ali zanimljivo je da u, tako da kazem teskom polozaju za zenu...bol,krv,strah...ipak se vise vodi racuna o osjecaju i patnji jadnih muskaraca,kako li ce imati seks kasnije.😀
To pitanje nadjacava sva pitanja.
Dragi muskarci bi mogli da nauce da u zivotu nije sve med i mlijeko...da ima i drugacijih trenutaka...i da porodjaj nije nikakav ponizavajuci nego normalan cin.Isto kao sto zena nije uvijek mlada,lijepa i zdrava(sto vazi i za muskarce) i niko nam nije 24 sata u savrsenom izdanju,pa opet se nikom ne ogadi seks.
Bravo!
 
Po ovome ispada da ginekolozi nikad ne mogu imati seks sa svojim zenama.🙂
Ali zanimljivo je da u, tako da kazem teskom polozaju za zenu...bol,krv,strah...ipak se vise vodi racuna o osjecaju i patnji jadnih muskaraca,kako li ce imati seks kasnije.😀
To pitanje nadjacava sva pitanja.
Dragi muskarci bi mogli da nauce da u zivotu nije sve med i mlijeko...da ima i drugacijih trenutaka...i da porodjaj nije nikakav ponizavajuci nego normalan cin.Isto kao sto zena nije uvijek mlada,lijepa i zdrava(sto vazi i za muskarce) i niko nam nije 24 sata u savrsenom izdanju,pa opet se nikom ne ogadi seks.
Bas tako. 🙂

Mozda romantizujem, ali verujem da prisustvo muskarca na porodjaju moze jos vise da ucvrsti brak i pojaca osecaj za porodicu.
Do sada nisam cula da su muskarci koji su prisustvovali porodjaju to zazalili. Zapravo sam primetila da su na neki cudan nacin cak i ponosni.
Nije ni njima lako. Verujem da i oni imaju svoje strahove, kao i zene. Pogotovo sa prvim detetom.

Zna li neko stvarni, a ne filmski slucaj, gde je muskarac stvarno pao u nesvest ili da posle vise nije hteo da ima seks sa zenom? Ozbiljno pitam. Jer nesto razmisljam i ja ne znam nikog, ali znam za tipa koji je od zene dobio grdnju. Tj. i plakanje i smejanje, ljubljenje i grdnju, sve izmesano. :D
 
Naišla sam na nekoliko članaka na ovu temu pa sam poželela da sa vama podelim ovo i porazgovaramo.
U nekim porodilištima očevi imaju mogućnost da budu u sali dok im se rađa dete, međutim mnogi buduci ocevi rođenje bebe čekali su u kafani sa prijateljima spremni da im se iscepa košulja.Poneke žene, ne žele da budući otac bude pored njih, šta više smatraju da će im izrazito smetati. Istovremeno, ima i takvih budućih majki, koje najlepši dan u njihovom životu žele da dožive uz podršku svog partnera.

Sam porodjaj kada majka donese na svet dete i nov zivot je velicanstven i vredan svega
Ali je koliko znam i stresan za ženu i bolan .Ima tu svega.Žene u vecini slucajeva u tim trenucima nisu svesne okolione pa ni prisustva oca deteta,
stoga ne vidim potrebu da ocevi prisustvuju samom cinu poradjanja..vec treba da sede u porodilistu i da nakon samog porodjaja mogu da vide majku i dete

To je moje mišljenje..A Vase ?
Da li bi trebalo da otac prisustvuje porođaju? I zašto Da a žasto Ne

Takvo je i moje mišljenje. Lično sam hrabrija sama, prisustvo nekog bliskog me čini emotivnijom ,prosto razmaženom i suprotno je mom (našem )interesu . Neka samo radi španska inkvizicija ( tako sam pročitala na temi da se ponaša osoblje,moje kolege ) svoj posao, ja sam tu da slušam ,sarađujem i fokusiram se .
 
Takvo je i moje mišljenje. Lično sam hrabrija sama, prisustvo nekog bliskog me čini emotivnijom ,prosto razmaženom i suprotno je mom (našem )interesu . Neka samo radi španska inkvizicija ( tako sam pročitala na temi da se ponaša osoblje,moje kolege ) svoj posao, ja sam tu da slušam ,sarađujem i fokusiram se .
E tvoje mišljenje cijenim! Ako ikad budem rađala, otac bebe ćao!
 
Da. Deca su mi već velika ali kad se setim porođaja bilo bi mi bolje da je i on bio tu. Prvo, bilo bi lakše i meni i njemu, ne bi morao da kruži oko porodilišta crkavajući od neizvesnosti. Drugo, koliko god porođaj izgledao šokantno, posle porođaja bi podelili radost zbog rađanja novog života, našeg deteta. Često slušamo ili čitamo o lošem iskustvu pojedinih porodilja, babice viču, neljubazne su i slično. Mislim da bi takvo ponašanje otišlo u istoriju kad bi u sali bio prisutan i suprug.
 
To pitanje nadjacava sva pitanja.
Ne radi se o tome.

Ja sam govorila o mom pogledu. Da mi tokom porođaja otac mog deteta uopšte nije trebao, niti sam iole patila što tamo nije bio.


I, JA ne bih volela da je on prisustvovao tome, jer nit je prizor lep, nit postoji neka nužda da on tome svedoči - osim nužde koju je propisao holivud, da se držimo za ruke dok se dete rađa i jednorozi nam pevaju kumbaja nad glavama.

Ne znam jel ste se vi porađale svetački, ko Mortiša Adams, sa osmehom, i sve vam bilo šetnja pod dugom. Meni trudovi nisu bili lako ćemo, sve što sam htela bilo je da se što pre završi i na kraj mi pameti nije bilo držanje za ruku i gledanje očima punim ljubavi u ma koga. Rekoh da mi je babica išla na živce. Naročito je bilo romantično kad su dve sestre legle na mene da lakše izbacim posteljicu, ko što rekoh. To je BAŠ prizor kojem bih htela da je neko svedočio. :roll:

Ni u jednom od tih momenata prisustvo muža mi nije trebalo - štaviše, bilo mi je milo (kasnije, kad mi je to uopšte palo na um jer dok sam se porađala samo sam o porođaju mogla da mislim) što on tamo nije bio. Jer bih ili urlala na njega, ili ga totalno ignorisala (što pobija vašu kompletnu ideju. Ako ćeš ga ignorisati, a šta će ti on tamo? Da ti da moralnu podršku? Izvinjavam se, mnogo mi je bitnija podrška stručnih lica koja znaju šta rade u tom momentu.). Kao što rekoh, tako isto nikad ne bih pristala da svedočim bilo kojoj njegovoj operaciji, ma ni vađenju zuba. Čemu? Odrasli smo ljudi? Porođaj dođe i prođe, i onda se stvari vide kakve su - ne dal smo se držali za ruke tokom samog čina.


Ne radi se o tanušnim muškim osećanjima - govorim iz svoje perspektive. Ja sam, sticajem okolnosti, gledala drugu ženu dok se porađala, i to nije bio lep prizor. A ja nemam nikakve sexualne pretenzije spram nje.


Uopšte mi nije jasno zašto se u mainstream uvela ideja kako očevi, valjda, neće moći da vole decu AKO nisu prisustvovali porođaju - što veze s mozgom nema -ali, ponavljam, ako je nekoj baš naspelo da joj njen čOek tome svedoči, od volje joj. Meni ni u džep ni iz džepa. Svako dobro i poz.
 
Naišla sam na nekoliko članaka na ovu temu pa sam poželela da sa vama podelim ovo i porazgovaramo.
U nekim porodilištima očevi imaju mogućnost da budu u sali dok im se rađa dete, međutim mnogi buduci ocevi rođenje bebe čekali su u kafani sa prijateljima spremni da im se iscepa košulja.Poneke žene, ne žele da budući otac bude pored njih, šta više smatraju da će im izrazito smetati. Istovremeno, ima i takvih budućih majki, koje najlepši dan u njihovom životu žele da dožive uz podršku svog partnera.

Sam porodjaj kada majka donese na svet dete i nov zivot je velicanstven i vredan svega
Ali je koliko znam i stresan za ženu i bolan .Ima tu svega.Žene u vecini slucajeva u tim trenucima nisu svesne okolione pa ni prisustva oca deteta,
stoga ne vidim potrebu da ocevi prisustvuju samom cinu poradjanja..vec treba da sede u porodilistu i da nakon samog porodjaja mogu da vide majku i dete

To je moje mišljenje..A Vase ?
Da li bi trebalo da otac prisustvuje porođaju? I zašto Da a žasto Ne

Zavisi od osobe do osobe ali zavisi i od stanja zene.

Ja sam znala da idem na carski rez, mislila sam da cu biti svesna ali anestezija je bila totalna...bez razloga.
Dete nisam videla jer su citav dan govorili da se odmorim. I to bez sociva...
Doneli su ga na tri sekunde da dam saglasnost za vakcinaciju ali ga nisam dodirnula. Izneli su ga.
Uvece su dosle dve sestre da me kao kravu prebace u drugu sobu na sta sam zamolila samo za ruku i svojim razrezanim stomakom se podigla, uhvatila sestru pod ruku i sama odsetala na drugo odeljenje dok je ona bila predivna i drhtavo govorila bravo, bravo...

Doneli su mi dete sutradan popodne na pola sata. Tada sam prvi put dodirnula svoju bebu.
To smatram nenormalnim i neprirodnim.
Bila sam utrenirana, vitka trudnica u ranim tridesetim godinama, za koji krasni nisam pipnula svoje dete dva dana?
Ko je taj ko ima pravo da odredjuje da li mi muz treba ili ne treba?
Trebaju roditelji nasem detetu. Treba mu kontakt koza na kozu, trebu da miris bradavice koji je identican kao miris materice u kojoj je ziveo, trebaju mu jedina dva glasa koja zna buduci da ne vidi dalje od majcinog narucja.

Da li znas da beba moze da vidi samo majku ukoliko bebu majka drzi u rukama?
Da li je red da upozna najpre bebi blok pa tek onda roditelje? Da li treba da bude sam?
Da li ja treba da budem sama?
Da li je normalno da otac bude na trecem mestu?
Zasto ne bismo bili porodica ako mozemo da budemo? Zasto beba nema oba roditelja kraj sebe da je dodirnu kada izadje iz sigurnosti maminog stomaka?
Odnos se stvara, radja se beba, radja se mama, radja se tata i sta god se desilo mi smo zauvek mama, tata i dete. Makar se mama i tata razisli sutra, nema garancije za brak ali za rodjenje roditelja i deteta moramo da se potrudimo da uvek bude garancije.
 
Naišla sam na nekoliko članaka na ovu temu pa sam poželela da sa vama podelim ovo i porazgovaramo.
U nekim porodilištima očevi imaju mogućnost da budu u sali dok im se rađa dete, međutim mnogi buduci ocevi rođenje bebe čekali su u kafani sa prijateljima spremni da im se iscepa košulja.Poneke žene, ne žele da budući otac bude pored njih, šta više smatraju da će im izrazito smetati. Istovremeno, ima i takvih budućih majki, koje najlepši dan u njihovom životu žele da dožive uz podršku svog partnera.

Sam porodjaj kada majka donese na svet dete i nov zivot je velicanstven i vredan svega
Ali je koliko znam i stresan za ženu i bolan .Ima tu svega.Žene u vecini slucajeva u tim trenucima nisu svesne okolione pa ni prisustva oca deteta,
stoga ne vidim potrebu da ocevi prisustvuju samom cinu poradjanja..vec treba da sede u porodilistu i da nakon samog porodjaja mogu da vide majku i dete

To je moje mišljenje..A Vase ?
Da li bi trebalo da otac prisustvuje porođaju? I zašto Da a žasto Ne
Bilo bi lepo i imao bi pravo da gvirne da vidi šta je napravio. 😂
 
Zavisi od osobe do osobe ali zavisi i od stanja zene.

Ja sam znala da idem na carski rez, mislila sam da cu biti svesna ali anestezija je bila totalna...bez razloga.
Dete nisam videla jer su citav dan govorili da se odmorim. I to bez sociva...
Doneli su ga na tri sekunde da dam saglasnost za vakcinaciju ali ga nisam dodirnula. Izneli su ga.
Uvece su dosle dve sestre da me kao kravu prebace u drugu sobu na sta sam zamolila samo za ruku i svojim razrezanim stomakom se podigla, uhvatila sestru pod ruku i sama odsetala na drugo odeljenje dok je ona bila predivna i drhtavo govorila bravo, bravo...

Doneli su mi dete sutradan popodne na pola sata. Tada sam prvi put dodirnula svoju bebu.
To smatram nenormalnim i neprirodnim.
Bila sam utrenirana, vitka trudnica u ranim tridesetim godinama, za koji krasni nisam pipnula svoje dete dva dana?
Ko je taj ko ima pravo da odredjuje da li mi muz treba ili ne treba?
Trebaju roditelji nasem detetu. Treba mu kontakt koza na kozu, trebu da miris bradavice koji je identican kao miris materice u kojoj je ziveo, trebaju mu jedina dva glasa koja zna buduci da ne vidi dalje od majcinog narucja.

Da li znas da beba moze da vidi samo majku ukoliko bebu majka drzi u rukama?
Da li je red da upozna najpre bebi blok pa tek onda roditelje? Da li treba da bude sam?
Da li ja treba da budem sama?
Da li je normalno da otac bude na trecem mestu?
Zasto ne bismo bili porodica ako mozemo da budemo? Zasto beba nema oba roditelja kraj sebe da je dodirnu kada izadje iz sigurnosti maminog stomaka?
Odnos se stvara, radja se beba, radja se mama, radja se tata i sta god se desilo mi smo zauvek mama, tata i dete. Makar se mama i tata razisli sutra, nema garancije za brak ali za rodjenje roditelja i deteta moramo da se potrudimo da uvek bude garancije.
Ne kapiraju oni to,misle to je i dalje m/z odnos koji treba da bude na distanci neke intime,a dete bukvalno mora na silu da se otima od tog zla porodilista
 
Naišla sam na nekoliko članaka na ovu temu pa sam poželela da sa vama podelim ovo i porazgovaramo.
U nekim porodilištima očevi imaju mogućnost da budu u sali dok im se rađa dete, međutim mnogi buduci ocevi rođenje bebe čekali su u kafani sa prijateljima spremni da im se iscepa košulja.Poneke žene, ne žele da budući otac bude pored njih, šta više smatraju da će im izrazito smetati. Istovremeno, ima i takvih budućih majki, koje najlepši dan u njihovom životu žele da dožive uz podršku svog partnera.

Sam porodjaj kada majka donese na svet dete i nov zivot je velicanstven i vredan svega
Ali je koliko znam i stresan za ženu i bolan .Ima tu svega.Žene u vecini slucajeva u tim trenucima nisu svesne okolione pa ni prisustva oca deteta,
stoga ne vidim potrebu da ocevi prisustvuju samom cinu poradjanja..vec treba da sede u porodilistu i da nakon samog porodjaja mogu da vide majku i dete

To je moje mišljenje..A Vase ?
Da li bi trebalo da otac prisustvuje porođaju? I zašto Da a žasto Ne
ne treba o tome ni razmisljati. Taj "fenomen" je produkt globalizacije, kao i mnoga zla koje nam pokusava uvaliti novi svetski poredak ("u ostavci") .
Zajedno sa LGBT, feminizmom, religioznim sektama, vestackom hranom, tetovazom, ............nestace i taj fenomen "prisustvo oca tokom porodjaja deteta".
 
ne treba o tome ni razmisljati. Taj "fenomen" je produkt globalizacije, kao i mnoga zla koje nam pokusava uvaliti novi svetski poredak ("u ostavci") .
Zajedno sa LGBT, feminizmom, religioznim sektama, vestackom hranom, tetovazom, ............nestace i taj fenomen "prisustvo oca tokom porodjaja deteta".
Ala si ti zbunjen...
kakve veze ima ovo sa svim ostalim nabrojanim?
 

Back
Top