Prisustvo oca na porođaju, da ili ne? - Anketa

Očevi na porodjaju ?

  • Da

    glasova: 19 52,8%
  • Ne

    glasova: 17 47,2%

  • Ukupno glasova
    36

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.592
Naišla sam na nekoliko članaka na ovu temu pa sam poželela da sa vama podelim ovo i porazgovaramo.
U nekim porodilištima očevi imaju mogućnost da budu u sali dok im se rađa dete, međutim mnogi buduci ocevi rođenje bebe čekali su u kafani sa prijateljima spremni da im se iscepa košulja.Poneke žene, ne žele da budući otac bude pored njih, šta više smatraju da će im izrazito smetati. Istovremeno, ima i takvih budućih majki, koje najlepši dan u njihovom životu žele da dožive uz podršku svog partnera.

Sam porodjaj kada majka donese na svet dete i nov zivot je velicanstven i vredan svega
Ali je koliko znam i stresan za ženu i bolan .Ima tu svega.Žene u vecini slucajeva u tim trenucima nisu svesne okolione pa ni prisustva oca deteta,
stoga ne vidim potrebu da ocevi prisustvuju samom cinu poradjanja..vec treba da sede u porodilistu i da nakon samog porodjaja mogu da vide majku i dete

To je moje mišljenje..A Vase ?
Da li bi trebalo da otac prisustvuje porođaju? I zašto Da a žasto Ne
 
kod nas su porodjaj uzdigli na neki specifican nivo, kao da se radi o operaciji mozga , nekoliko dana ti ne daju da vidis bebu

koliko vidim po svetu se poradjaju kuci , u kadi i na raznim mestima

nakon porodjaja u bolnici porodica vrlo brzo moze da udje u sobu kod majke i da vidi dete

eventualno kroz staklen zid ako je prevremeno rodjenje ili nesto problematicno

sto se oca tice , sta znam, sa jedne strane je dobro , kao podrska

sa druge strane moze samo da smeta ili da skrece paznju ako pocne on da se onesvescuje ili nesto
 
Meni to nije bio najlepši dan u životu...Mora da ga je neki muškarac tako nazvao...
Događaj jeste čudan, bolan, stresan, pun strahova, krvi... Dva puta sam se porađala
u GAK-u i oba puta bila u šoku...Na sve strane odzvanjaju bolni krici žena i glasovi babica
koje ih grde, umiruju, podstiču...
Za mene su ta dva iskustva bila toliko lična, da ne bih ni htela ni mogla da ih podelim sa
suprugom...Smatram da porođaj zadire u estetiku i stid žene...
 
Meni to nije bio najlepši dan u životu...Mora da ga je neki muškarac tako nazvao...
Događaj jeste čudan, bolan, stresan, pun strahova, krvi... Dva puta sam se porađala
u GAK-u i oba puta bila u šoku...Na sve strane odzvanjaju bolni krici žena i glasovi babica
koje ih grde, umiruju, podstiču...
Za mene su ta dva iskustva bila toliko lična, da ne bih ni htela ni mogla da ih podelim sa
suprugom...Smatram da porođaj zadire u estetiku i stid žene...
Svako ima pravo na svoj doživljaj i svoje gledanje na lična iskustva. I ne treba svi isto da mislimo.
 
Jasno, sam osjećaj da je neko tvoj tu ti ulijevao hrabrost :) Pitam, nisam se još porađala, fino je saznati iskustva i ta :)
Veruj da znači. Jer babice ne vise non stop nad tobom,budeš satima tamo sama u bolovima. Dozivaš da dođu,one ti dobace da one bolje znaju kad treba da dođu. Ali zato ode muž do njih, kuc kuc po ramenu,nekako brzo dođu da vide kako si i u kojoj fazi porođaja 😁
 

Back
Top