Prisustvo oca na porođaju, da ili ne? - Anketa

Očevi na porodjaju ?

• Da

glasova: 19 52,8%
  • Ne

glasova: 17 47,2%

• Ukupno glasova
    36
kod nas su porodjaj uzdigli na neki specifican nivo, kao da se radi o operaciji mozga , nekoliko dana ti ne daju da vidis bebu

koliko vidim po svetu se poradjaju kuci , u kadi i na raznim mestima

nakon porodjaja u bolnici porodica vrlo brzo moze da udje u sobu kod majke i da vidi dete

eventualno kroz staklen zid ako je prevremeno rodjenje ili nesto problematicno

sto se oca tice , sta znam, sa jedne strane je dobro , kao podrska

sa druge strane moze samo da smeta ili da skrece paznju ako pocne on da se onesvescuje ili nesto
ovo je zaostala drzava

Kad se setim svog poroda - koji je bio normalan, bez ikakvih intervencija - zadnje što mi je u tom treutku trebalo, bio je otac mog deteta. U jednom sam momentu i babicu pokušala isterati napolje.

Ne znam koliko žena to zna, ili hoće da (pri)zna, ali porođaj nije prizor posle kojeg će te muško gledat istim okom. I, to ne u smislu :"DIći će me na oltar je rsam Darovateljica Života" - već više: "toliko krvi, toliko anatomije o kojoj nikad ništa nisam hteo da znam, kako ja sad ikad više da imam sexualne ili bilo kakve misli o toj ženi - osim kao o Darovateljici Života?" A i to će pomisliti ako su leftičari. Dobro, reći ćete mi, pa nije otac tu samo da te gleda ko sexualni objekagt.

Da, ali nije ni tu da te gleda samo kao Darovateljicu Života. Jer, sutra ćeš i ti hteti sex, znaš? A njemu onako malo strašno nakon sveg čemu je svedočio.

Ja sam žensko, i nikad ne bih htela prisustvovati operaciji, štaznam, žuči svog muža. Postoje stvari koje su između tebe i tvog doktora, i osim ako ti muž nije i doktor, nema razloga da on u tome učestvuje. Šta, kao zagrliće dete čim izađe iz kanala? Pa ? Dete se tog neće sećati, dete se dernja ko magarac i nije mu dobro jer se odjednom našlo u skroz drugačijoj sredini - slobodono može sačekati da bude okupano i nahranjeno pre nego ga otac uzme u ruke. Od tog neće imat frustracije ceo život, VERUJTE.

Cela ta ideja prisustva oca na porođaju mi nikad nije bila jasna. Možda ima žena koje to vole - SIGURNO ih ima - ali ja ne, i ne mislim da izostanak oca na tom događaju ikako loše utiče na očinstvo i brak u celini.

Imali smo dogovor da ne gleda dole. Bas svaki detalj ne mora videti. :)
O ovome pričam.

Koja je poenta, onda? Držao te za ruku? I, kao od tog ti bolovi bili manji? Ma kako da ne.
Da te je sutra, kad ste i ti beba bili okupani i mirni, držao za ruku, pamtila bi taj događaj bolje (teško se koncentrisati na držanje ruke kad babica urla guraj! guraj! i sestre ti se bacaju na stomak da izbaciš posteljicu). Nije morao baš sve da vidi? Kog je đavla onda uopšte bio tamo? Koja vam je to logika?

Da, bio je uz mene.
Drzao mi je za ruku i bio jako nezan.
Imali smo dogovor da ne gleda dole. Bas svaki detalj ne mora videti. :)
Bebu si mi stavili na grudi, on je presekao pupcanu vrpcu i tada sam ga prvi put videla da place.
„Moje dve duse“, to je rekao.

Nasa beba je bila najlepsa beba na svetu. To se podrazumeva. :D
Дан кад су мушкарци изумрли.

Нису били трубачи кад је секао врпцу?:lol:

O ovome pričam.

Koja je poenta, onda? Držao te za ruku? I, kao od tog ti bolovi bili manji? Ma kako da ne.
Da te je sutra, kad ste i ti beba bili okupani i mirni, držao za ruku, pamtila bi taj događaj bolje (teško se koncentrisati na držanje ruke kad babica urla guraj! guraj! i sestre ti se bacaju na stomak da izbaciš posteljicu). Nije morao baš sve da vidi? Kog je đavla onda uopšte bio tamo? Koja vam je to logika?
Zajedno smo ga i napravili, pa mozemo da budemo zajedno i kada se poradjam. On je to takodje zeleo.

Meni je njegovo prisustvo puno znacilo, emocionalno, psihicki, pa i u neku ruku i fizicki. Neko blizak, najblizi, je bio pored mene u tom vrlo intimnom trenutku. Nasem trenutku. :)
Ti svakako ne moras da postupas kao mi, niti je potrebno da razumes, jer je to vrlo licna stvar. :)
Samo sam napisala svoje iskustvo.

Zelela sam da taj dan padne sneg, jer ga puno volim, ali citave time u nasem gradu nije bilo niti jedne pahulje. Dok sam ga drzala u narucju muz rekao:“Pogledaj napolje“, padale su velike pahulje i bolnicki park je vec bio beo. :)

@zendeli - Mozes li nesto da ucinis povodom ovih provokacija i perfidnog vredjanja? Jeste da sam mu ja odgovorila slicno, ali prvi je poceo i vrlo je agresivan i bezobrazan. Mislila sam da ce prestati, ali izgleda da ne moze, a ja ne mogu da dopustim da mi se tako userava u vrlo intiman i znacajan momenat zivota. Mozes i moje odgovore njemu da obrises.
Steti zanimljivoj temi.

Odmah da energicno kazem, da ne da ne mislim,nego sam siguran,da prisustvo supruga prilikom porodjaja,u najmanju ruku je neukusno i degutantno
Takodje,ne mogu da se slozim,sa misljenjem moderatorke,da je porodjaj velicanstven trenutak.Kako moze biti velicanstveno,nesto sto se obavlja
nad zenom,koja je porodjajnoj sali,u tako ponizavajucem polozaju.Rakrecenih nogu,jaucuci od porodjanih grceva,sa obiljem krvi,koja lipti iz rasirene vagine.Ako je to velicanstveno,onda sam ja krstarica.Vrlo cesto,usled uzasnih bolova,porodilja nekontrolisano pocne da urinira,a cak i da obavlja veliku
nuzdu.E,pa ako sve to velicanstveno...I na kraju,kako ce nakon svega toga sto je video,kroz par meseci,suprug moze strasno voditi ljubav sa suprugom,koju je doziveo prilikom njenog porodjaja,u najgorem ljudskom izdanju.

Odmah da energicno kazem, da ne da ne mislim,nego sam siguran,da prisustvo supruga prilikom porodjaja,u najmanju ruku je neukusno i degutantno
Takodje,ne mogu da se slozim,sa misljenjem moderatorke,da je porodjaj velicanstven trenutak.Kako moze biti velicanstveno,nesto sto se obavlja
nad zenom,koja je porodjajnoj sali,u tako ponizavajucem polozaju.Rakrecenih nogu,jaucuci od porodjanih grceva,sa obiljem krvi,koja lipti iz rasirene vagine.Ako je to velicanstveno,onda sam ja krstarica.Vrlo cesto,usled uzasnih bolova,porodilja nekontrolisano pocne da urinira,a cak i da obavlja veliku
nuzdu.E,pa ako sve to velicanstveno...I na kraju,kako ce nakon svega toga sto je video,kroz par meseci,suprug moze strasno voditi ljubav sa suprugom,koju je doziveo prilikom njenog porodjaja,u najgorem ljudskom izdanju.
Pa jedino ako muž misli da bebe donose rode ovo što si napisao ima smisao.

Muž kad prisustvuje porođaju,u trenutku kad se beba rađa,ne stoji kod njenih nogu nego iza žene,gleda joj teme. Ne što on tako hoće,nego ga tako usmere lekar i babice. Zato ne gleda krv,ne gleda polni organ inema razloga da padne u nesvest.

Back