Prisustvo oca na porođaju, da ili ne? - Anketa

Očevi na porodjaju ?

• Da

glasova: 19 52,8%
  • Ne

glasova: 17 47,2%

• Ukupno glasova
    36
Dame,da li vama znaci prisustvo partnera,oca deteta u tom trenutku,da li bi vam prijalo da ga drzite za ruku,da vam daje podrsku,da deli taj trenutak sa vama ili ste za intimnu varijantu,vi i osoblje bolnice potrebno da se obavi porodjaj.Ne bih o kriminalu,kradji beba i njihovoj bezbednosti ,pitam vas o vasem emotivnom trenutku,zelji,potrebi.
Pa znaci naravno. Porodjaj nije nesto sto traje 5 minuta, moze da potraje satima i lakse je kad je neko tvoj tu pored i drzi te za ruku, donosi vodu, brise celo…

Dame,da li vama znaci prisustvo partnera,oca deteta u tom trenutku,da li bi vam prijalo da ga drzite za ruku,da vam daje podrsku,da deli taj trenutak sa vama ili ste za intimnu varijantu,vi i osoblje bolnice potrebno da se obavi porodjaj.Ne bih o kriminalu,kradji beba i njihovoj bezbednosti ,pitam vas o vasem emotivnom trenutku,zelji,potrebi.
Nije bio žmu na porođajima i hvala Bogu na tome. Doduše ja se porađala u prošlom mileniju i ovakva pitanja nisu bila ni na kraju pameti. Mislim da bi nokautirao nekoga da je vidio koliko se mučim i u kojim sam bolovima bila jer su porodi trajali jako dugo.

Апсолутно да. Погото због крађе беба. Жена је измучена, он јасно може да види са је са дететом све ОК, а не да подваљују. Нажалост, више никоме не верујем.
I zbog toga i zbog odlaganja presecanja pupcane vrpce. Doktor bi da to odmah presece, a kad je otac tu on insistira na tome da se saceka 5 min. Zasto da se tih 100-120 ml krvi baci umesto da ih beba primi..

Ja ću se poroditi kod kuće, nakon ove teme. To žedno "donosi vodu", to isprepadano da će ukrasti bebu, to izmučeno...:(
Svako gleda kako je njemu bolje i lakse, meni je zao sto kad mi se sin rodio nije bila ta opcija, ja bih prisustvovao. Mozda kad bude vreme da se i ti poradjas promenis misljenje... :)

:think:
Koju krv? Ja koliko znam beba ima dovoljnu kolicinu svoje krvi koja je u njenom krvotoku, a i kroz pupcanu vrpcu valjda cirkulise, dvosmerno, nece biti malokrvna ako se ranije presece...
Заправо, негде сам читала да је јако позитивно да се врпца не пресеца одмах.
Детаље сам заборавила али је имало смисла.

И сами су криви што сумњамо. Нека иступе, упере прстом на недостојне колеге, нека бране своју браншу чашћу а не заташкавањем и ћутањем.
Pre bi se zapitala zašto smo MI to dozvolili?! Ako iz nekog straha treba da bdi muz dok se vi poradjate da biste bili sigurni za vasu bebu mozda i za vas zivot e onda ebiga.🙄Ajmo logike malo da uključimo istu tu bebu vam odnesu ne ostave je ni kod vas ni kod muza...Pa i u školi svašta rade pa pustamo decu da idu sama. Ako sistem ne valja, a ne valja ni na jednom frontu onda smo mi krivi što ćutimo, a plašimo se. Zar ne,m?!

Meni se dopada ono kao u americkim filmovima 🙂 Pola rodbine i prijatelja dodju sa trudnicom u porodiliste,neki cekaju u hodniku,neki sa njom u sali,doktori i sestre se ubise od ljubaznosti i sve titraju oko nje sa osmijehom.Bolnicka soba kao djecija.
Ona se poradja za pet minuta,tu je i srecni otac,svi cestitaju veseli i srecni.🙂
Mnogo gledam filmove.😂

Meni se dopada ono kao u americkim filmovima 🙂 Pola rodbine i prijatelja dodju sa trudnicom u porodiliste,neki cekaju u hodniku,neki sa njom u sali,doktori i sestre se ubise od ljubaznosti i sve titraju oko nje sa osmijehom.Bolnicka soba kao djecija.
Ona se poradja za pet minuta,tu je i srecni otac,svi cestitaju veseli i srecni.🙂
Mnogo gledam filmove.😂
Kad sam se ja prvi put poradjala njih 7 došlo da čeka :D

Наравно. Прва сам за то да се дигне кука и мотика. Нема њих више него нас.
Ми и јесмо сами кључни проблем.
Ok, dignemo se, pobijemo ili protteramo, i sta onda?
Kad zagusti svi idemo kod lekara, necemo u pekaru.
Sistem je problem, da sistem nije (bio) truo ne bi se takve stvari desavale. Bio naglasavam za ovo za sta se najvise ljudi plasi- zamene ili kradje beba.

Back