Pristojnost

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
41.349
Pristojnost je nesto sto se uci od malih nogu i od pristojnih ljudi. Tesko je pristojnost usaditi nekome ko je iz bilokog razloga preskocio ovu skolu. Iz tog razloga ljudi su ustanovili pravila po kojima bi trebalo da se ponasaju svi ljudi u jednoj sredini, pa su ta pravila nazvali zakonima. Zakone sprovodi drzava, region, opstina ili radno ili mesno definisani organi. Zakoni se sprovode prema onim ljudima koji nemaju urodjenu ili naucenu pristojnost i to se radi prinudom. Problem nastaje kada u drzavnom organu, radnom ili mesnom organizovanju stignu ljudi koji nisu naucili pravila pristojnosti, a zakon ne postuju jer kao nepristojni misle da su iznad zakona.
U praksi to izgleda ovako: Magarca dresiraju stapom i sargarepom, ali kada magarac koga su hranili sargarepom postane magarac koji se sluzi stapom, a sargarepu cuva za sebe onda od zakona dobijemo magareci zakon, pa nam magarci odredjuju sta je pristojnost. Naravno, nije tome kriv magarac, jer nije naucio da cita i ne zna sta je zakon, ali onaj ko ga je postavio da sprovodi zakon je taj koji postaje magarac, ma koliko bio pristojan.
 
Nema tu zakona ako ti neko u redu u maxiju dise za vratom ili na foru oce dudje negde preko reda,naci ja sam pristojan za sebe a ne za svaku retos individuu ponaosob i onda svaka takva bahata pojava ima prava da me okarakterise kao nepristojnog,ako im kazem iebem li TI krv krvavu ,umesto iebem li VAM krv krvavu,pa kad im se najebem krvi onda su kao oni pristojni kad odgovore bas ste nepristojni
 
Poslednja izmena:
Kako silazi sve vise planinara i ostalih operisanih od pristojnosti dodje vreme da ne vredi da se sklonis i cekas da nauci, jer on to nece nauciti. Medjutim, zakoni postoje da ne bi planinar i seljacina prelazio granice kada ugrozava druge. Znaci cak i da se sklonis on ce te naci i ugroziti tvoj integritet.
Kada se namnozi takvih magaraca postoji samo jedan nacin, najbezobraznijeg magarca udaljiti od pristojnog i nepristojnog naroda, kao primer, pa ako to ne pomaze onda sledeceg i tako dok ne uspostavis drustvo na koje ne moras da primenjujes zakon tj. batinu....
 
Primerom, skines onog ko je na vrhu piramide bezakonja i stavis ga u izolaciju....sledeci se popne za lestvicu, pa ako vidi da postoji stap on skine onog ispod sebe....stapom.
Znaci dobio je sargarepu i trebalo bi da je postuje, ako ne onda i on ide pod led....dok ne dodjes do nekog pristojnog ili dresiranog koji ce postovati zakon.
 
Nema tu zakona ako ti neko u redu u maxiju dise za vratom ili na foru oce dudje negde preko reda,naci ja sam pristojan za sebe a ne za svaku retos individuu ponaosob i onda svaka takva bahata pojava ima prava da me okarakterise kao nepristojnog,ako im kazem iebem li TI krv krvavu ,umesto iebem li VAM krv krvavu,pa kad im se najebem krvi onda su kao oni pristojni kad odgovore bas ste nepristojni
kako se **** krv :confused:
sik bro !
 
ceka red u banci u engleskoj da se otvori salter. Ja zaobilazim red, prolazim pored saltera, pita me salterusa, izvolite :P
Niko da se pobuni... naravno samo sam cekao nekog da zavrsi :P
 
ceka red u banci u engleskoj da se otvori salter. Ja zaobilazim red, prolazim pored saltera, pita me salterusa, izvolite :P
Niko da se pobuni... naravno samo sam cekao nekog da zavrsi :P
Pa dresura je zamena za pristojnost....zato sluze zakoni....i ti bi naucio da stojis u redu kada bi neko pristojan znao da odvoji nepristojno od pristojnog....razumes da je vec pravljenje reda nepristojno?
 
Pa dresura je zamena za pristojnost....zato sluze zakoni....i ti bi naucio da stojis u redu kada bi neko pristojan znao da odvoji nepristojno od pristojnog....razumes da je vec pravljenje reda nepristojno?
cuj red, znaci red, pristojnost, nepristojni idu preko reda, i nepristojni se bune sto neko ide preko reda, kapiras ? :P
 
cuj red, znaci red, pristojnost, nepristojni idu preko reda, i nepristojni se bune sto neko ide preko reda, kapiras ? :P
Ne. Magarac je onaj kome dve salteruse sede u krilu, a jedna radi i postavlja zmiju za redove, to je magareci zakon....kome i pristojni moraju da se prilagodjavaju....umesto da je zakon samo za nepristojne koji smetaju drugima.
Ne vidim nepristojnost u nepostovanju magarecih zakona, naprotiv.
 
Ne. Magarac je onaj kome dve salteruse sede u krilu, a jedna radi i postavlja zmiju za redove, to je magareci zakon....kome i pristojni moraju da se prilagodjavaju....umesto da je zakon samo za nepristojne koji smetaju drugima.
Ne vidim nepristojnost u nepostovanju magarecih zakona, naprotiv.
To nigde nisam video :P
 
Suština je da bez pravila mi nismo društvo, već rulja. Problem nije što se pojedini ponašaju kako hoće jer za njih zakoni ne važe, problem je to kada to vide ostali pa i oni počnu da se ponašaju kako hoće jer vide da ni za ove pravila ne važe, tako imaš bukvalno neko kao društvo gde svako radi šta god hoće i baš ih briga.
 
Suština je da bez pravila mi nismo društvo, već rulja. Problem nije što se pojedini ponašaju kako hoće jer za njih zakoni ne važe, problem je to kada to vide ostali pa i oni počnu da se ponašaju kako hoće jer vide da ni za ove pravila ne važe, tako imaš bukvalno neko kao društvo gde svako radi šta god hoće i baš ih briga.
Jasno je da je do onoga ko sprovodi zakon? Napravio je magareci zakon i pristojni ljudi MORAJU da se uklapaju ili da beze....u nasem slucaju to je ustav po kome magarac moze da te stapom vaspitava, jer je nesposoban da shvati da je magarac koji radi protiv ljudi, samo za svoju sargarepu....
 
Jasno je da je do onoga ko sprovodi zakon? Napravio je magareci zakon i pristojni ljudi MORAJU da se uklapaju ili da beze....u nasem slucaju to je ustav po kome magarac moze da te stapom vaspitava, jer je nesposoban da shvati da je magarac koji radi protiv ljudi, samo za svoju sargarepu....

Juče stojim na semaforu, tip iz kontra pravca, preko pune linije, prelazi u druge dve trake sa nekim crnim Poršeom neki džip, pun gas i proleće pored svih nas dok svi stojimo još u oba smera. Da se ne lažemo, ne bi on to tako da ne zna da mu niko neće ništa i da može da plati koga god treba, ako i zatreba, jer neće ga niko ni juriti. Ali, kakva je to poruka svima nama ostalima?
 
Nemam nista protiv ni da on svoju bahatost plati, problem je sto nema ko da mu sudi za bahatost.
Problem je sto na mestima gde se zakon primenjuje sede magarci i sto niko ne moze da ih pomeri legalno, jer su magarci napravili zakon po kome su nesmenjivi, samo mogu da napreduju, ali ne i da ih neko kaznjava, ako sami postuju magareci zakon.
 

Back
Top