Prisluškuju i prate vaše reči, vaše telefone, vaše kupovine, vaše kartice, bar kodove kupljenih proizvoda...bukvalno sve...slucaj kokos rolnice...

Pa za to imas i sada "aplikaciju" - babe, tetke, gatare...☺

A to sto mi reklamiraju rolnice...pa hoce da me navuku...da budem zavisna redovna musterija...

...

Nemam babe, nemam tetke, nit gatare 🥴
Poprilično sam prepuštena samoj sebi 😁
Svaka pomoć Google je dobro došla! Verujem da su me čuli. 😀

Nemam babe, nemam tetke, nit gatare 🥴
Poprilično sam prepuštena samoj sebi 😁
Svaka pomoć Google je dobro došla! Verujem da su me čuli. 😀

Hm...
Sama cinjenica da si sad vec ovde...😎
Nesto nam govori...:think:
Tema i autor iste su iskocili kao odgovor-reklama na tvoj upit 🥳

...

To u vezi reklama sa proizvodima i da ti stižu reklame za isti je danas normalno ukoliko si platio karticom.
Prije 10 godina sam slušala marketing profesora na predavanju koji je pričao da se to uvelo sa smart tehnologijom.
Čak i da ne kupiš ništa tvoja lokacija na telefonu odaje koje restorane voliš, gdje voliš da se krećeš, s kim..i stvara sliku o tebi i tvojim navikama.
Djavo maskiran u progres i tehnologiju će najteže pogoditi starije generacije koje su znale za privatnost i osjeçaju se izloženo i kontrolisano ovom tehnologijom dok će to novim generacijama biti normalno.

S jedne strane si u pravu...ko mi kriv sto ne koristim fiksni telefon i bacim mobilni...

Ali nigde niko od nas nije dao saglasnost niti postoji dozvola nekog drzavnog organa da im gradjani budu prisluskivani od kompanije Samsung ili koje bilo vec...
A oni to rade...
Fakticki ti "upadaju na privatni posed"...
A znamo kako se to npr u Americi resava kad ti neko upadne na privatni posed...:koto:

...
Ja ne koristim "smartfon" od kako mi pao na ekran prosle godine, uzeo neki dumbfon i mirna glava.

Back