Quantcast

Prirodni šampon za kosu protiv peruti

Holy1

Aktivan član
Poruka
1.138
Dobar dan.
Koristio sam sintetičke kupovne šampone i uništili su mi kvalitet kose, osusili su mi teme glave i dobio perut.
Koristio sam neke preparate iz apoteke bilo je boljitka ali se jako brzo potrose posle nekoliko kupanja i skupi su..
Da li neko ima isti problem ko i ja? prirodni sampon mi je potreban..Da li neko ima neki predlog?

Poruka
3.363
Dobar dan.
Koristio sam sintetičke kupovne šampone i uništili su mi kvalitet kose, osusili su mi teme glave i dobio perut.
Koristio sam neke preparate iz apoteke bilo je boljitka ali se jako brzo potrose posle nekoliko kupanja i skupi su..
Da li neko ima isti problem ko i ja? prirodni sampon mi je potreban..Da li neko ima neki predlog?
Ideš kod FRIZERA? Ako DA, onda je to TO uzrok.
I ako da, i ako, ispiraj kosu KOPRIVOM i KAMILICOM, a koristi najjeftinije koprive i kamilice iz maxija.
...
perut su baktrije i gljivice koje se prenose češljem i makazama kod šiptarskih frizera.
češalj treba da odleži u 70% alkoholu ceo dan da se ubiju ti mali zli stanovnici glave.

Holy1

Aktivan član
Poruka
1.138
Ideš kod FRIZERA? Ako DA, onda je to TO uzrok.
I ako da, i ako, ispiraj kosu KOPRIVOM i KAMILICOM, a koristi najjeftinije koprive i kamilice iz maxija.
...
perut su baktrije i gljivice koje se prenose češljem i makazama kod šiptarskih frizera.
češalj treba da odleži u 70% alkoholu ceo dan da se ubiju ti mali zli stanovnici glave.
Koristio sam koprivu kupovnu iz veleprodaja, tj sampon od koprive navodno prirodni, ali nije bilo nikakvog boljitka. Naravno da idem kod frizera.

louiskrstic

Ističe se
Poruka
2.543
Dobar dan.
Ako hćeš da se oslobodiš peruti koristi rastvor sode bikarbone. Ovih godina je ima po svim prodavnicama/samoposlugama.
Jednu veću kašičicu ili pola velike (supene) kašije u, oko, 150 ml tople vode. (Rastvaranjem voda se potpuno ohladi u čaši.)
Nakvasi kosu vodom, prelij šakom ovog rastvora i protrljaj, Isperi pa ponovi još jednom.
Ako hoćeš dodir prirodnmih biljaka nabavi prirodni šampon kakvi se nalaze po manjim prodavnicama, recimo zdrave hrane.
Ovaj prirodni šampon nećeš koristiti zbog peruti već da daš kosi mekoću a koži možda nešto od onoga što nude biljke.
Peruti više neće biti.
Nadalje ćeš moći da koristiš prvo pranje sodom bikarbonom a drugo čime god želiš.

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
420
Народе, схватите ово: Шампони и лосиони делују на последицу, а не на узрок.
Ако није гљивично ( а често јесте) онда је узрок варење, јетра, жуч, панкреас. Од их зависи тен.
И нетолеранција на неку врсту хране. нажалост, код нас се не раде хистамински тестови.
А лекари који немају појма, одмах се укаче за нервну базу, стрес и сл.
ја сам сваком лекару код ког сам био због тих проблема рекао: Докторе, познавао сам неколико особа које су извршиле самоубоство, а у гроб отишле чистог тена и косе.
- Какве то везе има???
- Па има везе. под каквим је стресом особа која дигне руку на себе? Па ипак нису имали те проблеме са косом или теном.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.