PRIRODA REKORDA

.. da .. ali tri nivoa ..
.. prvi crnci .. koji djeluju unutar nekog kruga ljudi .. i nastoje pokazati da su dostojni toga .. i tu .. i oni samo i zajednica .. žele .. njihov uspjeh ..
.. drugi .. pojedinci .. kao grci .. koji hoće pobjediti druge pojedince .. i koji time proslavljaju i .. svoje ..
.. treći nivo .. pojedinci koji jurišaju na rekorde .. sami .. protiv svih .. jurišaju na nebo ..

.. filozofija je .. jakako .. izokrenuta ..
.. crnci imaju bogove .. i neke vrijednosti .. veće .. iznad bilo kakvog natjecanja ..
.. grci .. slave čovjeka .. i tome pokušavaju dati vrijednost .. nadčovjeka ..
.. danas .. rekorder postaje instrument .. u rukama drugih .. izgubljeni čovjek .. nema boga ni čovjeka uz sebe .. postaje alat .. nekakva motka .. kojom komšiluk mlati nebom .. nebi li na zemlju bacio boga ..
 
A jeste li razmišljali do kada će se povećavati rekordi. Mislim da mora negde da postoji granica ljudskih mogućnosti preko koje se neće moći. Neće stalno moći da podižu rekorde, kad dolazi do jednog "večnog" rekorda??? :think:
 
A jeste li razmišljali do kada će se povećavati rekordi. Mislim da mora negde da postoji granica ljudskih mogućnosti preko koje se neće moći. Neće stalno moći da podižu rekorde, kad dolazi do jednog "večnog" rekorda??? :think:

S obzirom da se radi o pomacima koji se mere desetim i stotim delovima sekunde,jos dugo ce rekordomanija biti odrziva. Verovatno ce se posle preci na hiljaditi deo sekunde,prakticno aspekti u kojima je moguce pomerati rekorde daju prilicnu odrzivost. Pitanje je koliko ce covekov oragnizam podnositi takav sve veci pritisak i atak i dokle ce se odupirati robotizaciji tacnije prelasku sa farmakoloskih sredstava koji se sad koriste radi poboljsanja rekorda do tehnokratsko-mehanickih sredstava.
 
A jeste li razmišljali do kada će se povećavati rekordi. Mislim da mora negde da postoji granica ljudskih mogućnosti preko koje se neće moći. Neće stalno moći da podižu rekorde, kad dolazi do jednog "večnog" rekorda??? :think:
Tesko da cemo da dozivimo prestanak obaranja rekorda . Previse je tu love u igri . Prije cemo da vidimo neku vrstu evolucije na djelu .
Dolazice do planskog parenja da bi se povecavali rezultati . Nesto o cemu je Hitler sanjao . Uparivace se Usain Bolt sa nekom
rekorderkom na 100 ili 200 metara , a plivaci i plivacice ce imati stopala i dlanove kao vesla .:mrgreen:
 
A jeste li razmišljali do kada će se povećavati rekordi. Mislim da mora negde da postoji granica ljudskih mogućnosti preko koje se neće moći. Neće stalno moći da podižu rekorde, kad dolazi do jednog "večnog" rekorda??? :think:
Neka od narednih Olimpijada će biti zakazana na Marsu i u uslovima niže gravitacije će padati rekord za rekordom...Jes da će biti malo skuplja
olimpijada,ali Coca Cola Nike i ostali ima da se otvore...:mrgreen::hahaha:
Ma šefe-"Hleba i igara..."
 
nisam, al' sam volela atletiku. a htela sam da budem svetska rekorderka na 10 km. :lol:

inace, da mislim da postoji limit i pored svega sto rade. kad tad ce udariti u zid i to mislim prvo u sprintu. plivanje vec mislim da ostavlja jos uvek vise prostora za nove rekorde. :think:
 
Tesko da cemo da dozivimo prestanak obaranja rekorda . Previse je tu love u igri . Prije cemo da vidimo neku vrstu evolucije na djelu .
Dolazice do planskog parenja da bi se povecavali rezultati . Nesto o cemu je Hitler sanjao . Uparivace se Usain Bolt sa nekom
rekorderkom na 100 ili 200 metara , a plivaci i plivacice ce imati stopala i dlanove kao vesla .:mrgreen:

jedino da pocnu da stvaraju mutante sa nekim zivotinjama.
 
toliki život pred njima..reke, planine, ljudi, životinje, ljubavi, umetnosti, interesantnosti, muzike, hrane, seksovi, kokteli, mudrosti..raznolikosti života kao šarene bašte prepune šarenila..

a njima je od svega toga važnije da skoče s motkom dva metra uvis..?

ne razumem..
 
toliki život pred njima..reke, planine, ljudi, životinje, ljubavi, umetnosti, interesantnosti, muzike, hrane, seksovi, kokteli, mudrosti..raznolikosti života kao šarene bašte prepune šarenila..

a njima je od svega toga važnije da skoče s motkom dva metra uvis..?

ne razumem..

sto da ne? mene trcanje ispunjava, a plus oni imaju i vece uloge u igri.
 
sto da ne? mene trcanje ispunjava, a plus oni imaju i vece uloge u igri.

njih trcanje ne ispunjava vec ga dozivljavaju kao puku mehanicku radnju uprezanja tela preko svojih mogucnosti radi zadovoljenja ciljeva koje postavlja vodic danasnjeg sporta - kapital i profit
a rekordi su sustina tacnije srz celog tog projekta
 
sto da ne? mene trcanje ispunjava, a plus oni imaju i vece uloge u igri.

sport je dobar samo ako nije u službi takmičenja, u službi razultata, jer tada ne stvara mentalni pritisak na sportaša da nešto mora, nego se sve odvija spontano, a samim tim i zdravo. čim postoji pritisak u glavi da nešto moraš, sport postaje opterećenje i više ne stvara onu istinsku radost.
radost se javlja sa rezultatom, ali to je veštačka (umna) radost ega, i ona se istopi sa novim stremljenjima.
radost trčanja u prirodi, bez obaveze razultata, stvara sasvim drugačiji osećaj zadovoljstva koje prožima celo telo a ne samo um.
 
..kapitalizam možda koristi ... ali nijedan sportista takmičar nema niti je to u takmičarskom duhu da ima određenje, definisanost svog mjesta ..ne ulazi se u takmičenje tako što se zna rezultat i vlastite mogućnosti..svi sportisti takmičari su svjesni nepredvidljivosti i ne obaziru se na nju..bez nepredvidljivosti nema volje, niti akcije..rekord je posljedica forsiranja nagona samoodržanja..a to forsiranje je u prirodi sportiste takmičara..u urbanoj sredini nemoral je nužnost, posebno za one koji se boje kročiti izvan nje..takmičar pravi pomak, predstavu za one koji vole svoje grupisano življenje..ali i bez toga ne postoje okviri za one koji se suprostavljaju vlastitom strahu za samoodržanje ...
 
njih trcanje ne ispunjava vec ga dozivljavaju kao puku mehanicku radnju uprezanja tela preko svojih mogucnosti radi zadovoljenja ciljeva koje postavlja vodic danasnjeg sporta - kapital i profit
a rekordi su sustina tacnije srz celog tog projekta


sport je dobar samo ako nije u službi takmičenja, u službi razultata, jer tada ne stvara mentalni pritisak na sportaša da nešto mora, nego se sve odvija spontano, a samim tim i zdravo. čim postoji pritisak u glavi da nešto moraš, sport postaje opterećenje i više ne stvara onu istinsku radost.
radost se javlja sa rezultatom, ali to je veštačka (umna) radost ega, i ona se istopi sa novim stremljenjima.
radost trčanja u prirodi, bez obaveze razultata, stvara sasvim drugačiji osećaj zadovoljstva koje prožima celo telo a ne samo um.

ne mogu da objasnjavam, ali kladim se da bih ja da sam trcala profesionalno i da sam imala uspeha dosla do tog stadijuma da trcim za rezultatom, koji donosi profit, jer uvek se trci za i protiv necega. ako nista drugo trci se za sopstvenim poboljsanjem vremena u nedostatku drugih protivnika. a pomeranje sopstvenih granica isto ispunjava.

dakle, ja jesam trcala protiv nekoga, protiv sebe.

p.s. sad ne trcim zbog neke povrede.
 
ja te ljude razumem. oni zele profit, ali kontam da zele i da budu bolji, da ostanu upamceni. ybt, to je posao. ko sto razumem profi bildere. ebi ga unakaze telo, truju se svim i svacim, ali opet je ulog novac. oni najbolji se obezbede, i sebe i svoju porodicu.
 
pomeranje sopstvenih granica ispunjava..o kej

ali zašto ta granica mora da bude skok u pesak? ili preko motke.

nije li to malo bespotrebno?

kaka vajda od toga? (osim što će neko da kaže, e baš da vidim dal možeš da nadtrčiš mog komšiju Miću, i tak ovam baci kosku, a on baci kintu pa se kladi..da zaradi)

sad ja postavim sebi granicu da recimo prdnem najsnažnije u decibelima
i ne mogu da spavam dok ne probijem zvučni zid
i vežbam, svakodnevno..nedeljama..po kiši, na vetru..jačam gužnje crevo, koncentrišem se, govori sebi ti to možeš, bodrim se, slušam afirmacije, padam u krize pa se dižem, hranim se odgovarajuće, sve radim..i? Pomerim granicu.
Stvarno dnempr tako da probijem i zvučni zid i gaće i trenerku. i?

čemu ta granica? jesam li ja normalan? ili sam OCD manijak?

ili čekam da neko konačno vaspostavi probijanje zvučnog zida prdenjem i da udomim sebe i svoje bližnje..

pitanja, pitanja..
 
ti vezbaj...ko zna mozda te i uvrste u svetsko cudo ili ginisovu knjigu rekorda. mada sumnjam da ce neko biti zainteresovan za tvoje rekorde. :mrgreen:

ako nesto ne razumes, ne volis ili te ne interesuje to ne znaci da treba tome da se podsmevas, jer i to je izvesna odlika.

mozda su u nekoj pocetnoj tacki voleli skok s motkom ili troskok. mozda su jednostavno imali talenta za to, pa su ih usmerili u tom pravcu. jer uvek postoji neka pocetna tacka.

zasto se ljudi bave nekim profesijama i zele da budu uspesni u njima? budu najbolji? zapostave neke druge stvari, ali su uspesni u tome u cemu su hteli da budu uspesni, a profit je uvek u igri? a meni se to sto neko drugi zeli npr. ne svidja. zasto ljudi neke druge stvari prihvataju kao zadovoljstvo i uzivaju u njima?
 
ne mogu da objasnjavam, ali kladim se da bih ja da sam trcala profesionalno i da sam imala uspeha dosla do tog stadijuma da trcim za rezultatom, koji donosi profit, jer uvek se trci za i protiv necega. ako nista drugo trci se za sopstvenim poboljsanjem vremena u nedostatku drugih protivnika. a pomeranje sopstvenih granica isto ispunjava.

dakle, ja jesam trcala protiv nekoga, protiv sebe.

p.s. sad ne trcim zbog neke povrede.

o tome se i radi. oni dozivljavaju svoje telo kao neprijatelja kojeg treba nadjacati. takav odnos prema telu dovodi do pucanja misica,iznenadnih srcanih udara i kolapsa kao i opsteg hormonalnog disbalansa u organizmu. Pa pogledaj takmicare nakon maratonskih trka,jednostavno padaju,bukvalno slave trijumf nadjacavanja svog tela. A cemu? To se svodi na onu anketu koja je radjena pred olimpijadu 1984 a pitanje olimpijcima je bila da li bni bili spremni da umrete ali da osvojite zlatnu olimpijsku medalju,vise od pola ispitanika je odgovorilo sa da!
Pomenu povredu,nadam se da nije ozbiljnija. Ali i to je u krajnjoj liniji nuspojava rekordomanije - obogaljeni mladi ljudi narusenog zdravlja. O tome niko ne pise vec se sav fokus stavlja na rekordere pobednike jer su oni uspeli da podjarme svoje telo i dobiju oreol. A ovi cije je telo popustilo su odbaceni od strane mainstream medija,jer kakav profit i korist od njih?
ja te ljude razumem. oni zele profit, ali kontam da zele i da budu bolji, da ostanu upamceni. ybt, to je posao. ko sto razumem profi bildere. ebi ga unakaze telo, truju se svim i svacim, ali opet je ulog novac. oni najbolji se obezbede, i sebe i svoju porodicu.
Ja razumem one koji najvise profitiraju u toj prici - kapitalisticke koncerne i njihove vlasnike kao i predsednike MOK-a,FIFA i ostalih sportskih organizacija koje su veoma mocne.
A te izvodjace radova,sportiste,ne razumem. Cime se oni obezbede? Svoju porodicu mogu samo da drze u neizvesnosti dal ce poziveti da vide decu da odrastu.
Secam se primera Bobana Jankovica koji je iz fanatizma zveknuo glavom u metalnu konstrukciju kosa i na mestu ostao nepokretan. Cime je on obezbedio porodicu? To je taj divljacki fanatizam koji psihologija rekorda proizvodi kod sportista.
zasto se ljudi bave nekim profesijama i zele da budu uspesni u njima? budu najbolji? zapostave neke druge stvari, ali su uspesni u tome u cemu su hteli da budu uspesni, a profit je uvek u igri? a meni se to sto neko drugi zeli npr. ne svidja. zasto ljudi neke druge stvari prihvataju kao zadovoljstvo i uzivaju u njima?
Koliko mi je poznato u ostalim profesijama se ne koristi doping i steroidi da bi bio uspesniji. Pisci,kompozitori,pijanisti,arhitekte,inzenjeri... jer im ubrizgavaju injekcije hormona da bi bili uspesni?
 
ti vezbaj...ko zna mozda te i uvrste u svetsko cudo ili ginisovu knjigu rekorda. mada sumnjam da ce neko biti zainteresovan za tvoje rekorde. :mrgreen:

ako nesto ne razumes, ne volis ili te ne interesuje to ne znaci da treba tome da se podsmevas, jer i to je izvesna odlika.

mozda su u nekoj pocetnoj tacki voleli skok s motkom ili troskok. mozda su jednostavno imali talenta za to, pa su ih usmerili u tom pravcu. jer uvek postoji neka pocetna tacka.

zasto se ljudi bave nekim profesijama i zele da budu uspesni u njima? budu najbolji? zapostave neke druge stvari, ali su uspesni u tome u cemu su hteli da budu uspesni, a profit je uvek u igri? a meni se to sto neko drugi zeli npr. ne svidja. zasto ljudi neke druge stvari prihvataju kao zadovoljstvo i uzivaju u njima?

Ali priznaj da bi probijanje zvučnog zida bilo fantastično,a tek miris...Ceo grad bi ubo crtu ! ! !
Zmajeve dečije igre su prava stvar...bez zezanja...Olimpijada mi malo...hm...nategnuta...:mrgreen:

Ozbiljno...Kompleks inferiori je pogonski motor...Uz to-suzdržani (apstinirani)libido + mali doping,bar Guarana ili retardinjo bik...
Sad doduše ima i edukativni karakter-kako na višem standardu upražnjavati neki sport...:mrgreen: E,ali to su već majmunska
posla oponašanja Noleta,Košarkaša i ostalih Betmena i Tarzana...Naravno i Ane Ivanović teniske manekenke sa sve manikirom i
nemaveze igrom...:mrgreen::zcepanje:
E a ona bruka s praznim stadionima i sponzorima...Odmah sam se setio često dobijanih ulaznica i bačenih za utakmice Voše i polupraznog stadiona Karađorđe...:rumenko:
Kad niko od nas nije s Batom u nekoj ljubavi...:mrgreen: (Nije lep-to i bakice priznaju...:hahaha:)
 
.. ispunjava .. ? .. zadovoljstvo .. ? .. znači osjećaj .. ? .. dobar osjećaj .. ? .. .. osjećaj snage .. ? .. osjećaj slobode .. osjećaj ne straha .. ?
.. boriti se .. pobjediti žiku .. sebe .. pobjediti nebo .. rekord ..
.. ili ..
.. zen .. zen trčanje .. zen .. tai či .. zen kopanje kanala .. cjepanje drva .. .. zen košnja trave .. starom kosom ..
 
.. ispunjava .. ? .. zadovoljstvo .. ? .. znači osjećaj .. ? .. dobar osjećaj .. ? .. .. osjećaj snage .. ? .. osjećaj slobode .. osjećaj ne straha .. ?
.. boriti se .. pobjediti žiku .. sebe .. pobjediti nebo .. rekord ..
.. ili ..
.. zen .. zen trčanje .. zen .. tai či .. zen kopanje kanala .. cjepanje drva .. .. zen košnja trave .. starom kosom ..

slobodan covek je preduslov za svaki vid telesne kulture pa i takmicarsko-rekorderski sport,ali s obzirom da u tom sportu covek ne nastupa kao slobodno bice vec kao moneta u rukama kapitalistickih koncerna i farmaceutskih kuca i lekara,to nije slobodarski telesni aktivizam koji moze doneti ispunjenje coveka kao stvaralckog bica vec ga iskljucivo vodi u smeru destrukcije i njenih oblika npr.samodestruktivnosti.
 

Back
Top