Припојење Републике Српске Србији до 2050 године? Жеље или реалност?

Како би изгледало уједињење Републике Српске и Републике Србије?

  • Као савез држава.

    glasova: 9 19,1%
  • Као федерација.

    glasova: 3 6,4%
  • Као конфедерација

    glasova: 9 19,1%
  • Укидањем Републике Српске

    glasova: 26 55,3%

  • Ukupno glasova
    47
Samo stvar je postotaka u teritoriji.
Па добили су већ превише српске земље
Погледај како су прошле потурице у Бугарској,Мађарској.Лици,Славонији,Грчкој итд
Ја неби чачкао мечку јер свјетске геополитичке околности се брзо мјењају
 
Па добили су већ превише српске земље
Погледај како су прошле потурице у Бугарској,Мађарској.Лици,Славонији,Грчкој итд
Ја неби чачкао мечку јер свјетске геополитичке околности се брзо мјењају

Znam da se menjaju, ja ne vodim njihovu politiku.
 
Па добили су већ превише српске земље
Погледај како су прошле потурице у Бугарској,Мађарској.Лици,Славонији,Грчкој итд
Ја неби чачкао мечку јер свјетске геополитичке околности се брзо мјењају

Oni misle da se teritorija dobija u skladu sa postotkom u stanovništvu? Šta ćeš pohlepa?
 
1b05561ed92a9aa2c72779d27ec8c23a.jpg


FOTO: AA

Salkić: Zašto Dodik gura priču o Dejtonu, a opozicija strahuje od njegovog raspakivanja​

Autor: E. L.
30.08.2021. / 12:31
3


Predsjednik PDP-a Branislav Borenović komentirajući nedavne izjave Milorada Dodika o tome da "Dejtonski sporazum više ne postoji i da je potreban novi politički dogovor", izjavio je da su takve tvrdnje opasne i pokazuju da se neko želi igrati krize do narednog oktobra kada su izbori.


Istakao je da ima osjećaj da Dodik želi imati snažnu političku temu koja će dominirati kako bi se odmaknuli od onoga što čini život u ovoj zemlji boljim.
- Zato smo i odlučili da danas razgovaramo kao lideri i pošaljemo snažnu poruku iz Banje Luke kao odgovor, očigledno neko želi da se igra sa političkom vatrom u ovoj zemlji i krizu želi da drži što duže na sceni - zaključio je Borenović.
Sastanak će biti u sjedištu SDS-a, a prisustvovat će predsjednik ove stranke Mirko Šarović te predsjednici PDP-a i DNS-a Branislav Borenović i Nenad Nešić.

BANJA LUKA​

Sutra sastanak lidera opozicije u RS-u, razgovarat će se o Dodikovim izjavama​


- Od sastanka opozicije ne očekujem ništa posebno u smislu novog pristupa i pravljenja otklona od politike Milorada Dodika u temeljnim principima funkcioniranja i razvoja države Bosne i Hercegovine. Njihov strah od raspakivanja Dejtona je logičan i racionalan. Sve ono što je entitet dobio u Dejtonu, s ciljem okončanja rata, danas bi sigurno u novim razgovorima bilo upitno. Danas se vidi koliko su entiteti kočnica razvoju države i njenom priključenju prije svega EU i NATO-u - kaže za Faktor potpredsjednik RS-a Ramiz Salkić.
Ističe da je zloupotreba entitetskog glasanja s ciljem blokade države jasna.
- Dodatno ovaj entitet je prostor sa jasnom sistemskom diskriminacijom svih onih koji nisu bosanski Srbi. Imamo presude Međunarodnog suda pravde u Hagu da su Vojska RS-a i dijelovi policije RS-a počinili genocid, a Srbija odgovorna što nije spriječila genocid i kaznila počinioce, imamo pravosnažne presude Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugoslaviju političkom i vojnom rukovodstvu RS-a da su krivi za genocid, udruženi zločinački poduhvat i druge teške ratne zločine. Uprkos ovim presudama imamo entitetsku vlast i opoziciju koja afirmiše negiranje počinjenog, dokazanog i presuđenog genocida, odlikuje i veliča ratne zločince. Potpuno je jasno da u nekim eventualno novim pregovorima civilizirani svijet ne bi mogao prihvatiti trenutno stanje kako ga je prihvatio u Dejtonu - pojašnjava Salkić.
Nepostojanje katarze unutar političkog rukovodstva bosanskih Srba u ovom entitetu, naglašava naš sagovornik, velika je opasnost po mir i stabilnost, ali i budućnost ovog entiteta.
- Svih ovih činjenica opozicija je potpuno svjesna i zbog toga ovakav pristup. Naravno, svjestan je toga i Milorad Dodik, ali njemu je trebala neka nova tema za javnost nakon što je došao u Predsjedništvo Bosne i Hercegovine uprkos ranijim izjavama. Naravno, iza ove inicijative kriju se i neke druge skrivene zle namjere, a jedna od njih je udaljavanje Bosne i Hercegovine od prijatelja sa zapada. Dodiku je ključni problem funkcioniranje pravne države, ljudska prava i slobode, borba protiv korupcije, što su neki od temeljnih principa koje zagovaraju naši prijatelji sa zapada - zaključuje Salkić.
Faktor
 
Сви смо свесни да је српски национални циљ уједињење Срба и српских земаља у једну државу а исто би требало да буде пре свега у погледу припојења Републике Српске, Републици Србији.
Питање колико је све то реално оствариво до 2050 године?
Наравно, на који начин? Средства и др?
Например, нови рат, промењене геополитичке околности и признање тога права на некој новој међународној конференцији, попут "Берлинског конгреса из 1878 године", кроз систем УН-а и др?
То у овом часу није циљ. Срби из Републике Српске, тим уједињенњем би много изгубили, јер су у овом часу далко здравији у односу на Србе из саме Србије. Срби из Србије би покварили Србе из Републике Српске, а Срби из републике Српске не би могли да поправе Србе из Србије. Боље да останемо раздовојни за сад.
 

Back
Top