Припадници неонацистичке групе обележили годишњицу смрти Милана Недића, нешто даље, грађани протестовали због скупа

Љотићевци су се заиста ословљавали са друже, па то с сви знају, друже Зилоте. ;)

200.gif

:D
Pa šta drugo može da bude dotični?

Недић ни поред тога још пар недеља није хтео, поготову што му је и син погинуо и што је гледо општу издају и пропаст...

У експлозији воза у Смедереву, Милан Недић је изгубио сина, снају која је била трудна и малу унуку. Тек после ове трагедије и догађаја који си споменуо, Недић је прихватио ту функцију.

За време његове Владе у Београду су нормално радили и Пореска управа и нотари и катастар. Ово ми је познато јер је прадеда купио кућу тих година. Још чувам ту тапију иако куће више нема.

У експлозији воза у Смедереву, Милан Недић је изгубио сина, снају која је била трудна и малу унуку. Тек после ове трагедије и догађаја који си споменуо, Недић је прихватио ту функцију.

За време његове Владе у Београду су нормално радили и Пореска управа и нотари и катастар. Ово ми је познато јер је прадеда купио кућу тих година. Још чувам ту тапију иако куће више нема.
Мислим да није одмах после тога, већ мало касније, пар недеља, мада нисам 100% сигуран јер видим да си солидно информисана...

У књизи Бошка Костића о Недићу је све, па ако си читала, обнови градиво, одатле ти причам инфо, ал по сећању, јер беше одавно

Удбаши... ти ко да не живиш у Путлеристану, па си изненађен представама за децу и малоумне?

И Тај ретард Давидивић је исто сад на државно дугме, од кад су га ''водили у подрум'' пева ''равногорске'' уместо СДК песме... опште расуло свугде
Лажеш. Сви су добијали бонове. Чак и породице оних који су отишли у затвор због тога што су били сарадници окупатора. Зато је нова власт и добила опште поверење народа, осим наравно најзадртијих монархиста и фашиста.
Informacija za vas dvojicu:

“Половином августа акције су појачане, сходно директиви генерала Михаиловића: „Распис свима. Немачки терор је достигао врхунац, стрељају и убијају у масама не штеде ни жене ни децу. Више немамо разлог да се пред њима склањамо. Наређујем: ограничите свако кретање у немачким униформама и мањих одељења. Немци и њихове слуге не смеју више бити сигурни... Сатерајте их у варош. Натерајмо их на највећу обазривост и скратимо им шетњу по терену. Љотићевце у Србији, Усташе у осталим крајевима, комунисте у свим крајевима требити до уништења. Талијанске мање јединице разоружавати, а веће блокирати и чекати дан њихове капитулације и тада разоружати. На извршење. Велики догађаји су на прагу“.

https://www.isi.mod.gov.rs/multimedia/dodaci/vig_1_2011_1554880246.pdf

Informacija za vas dvojicu:

Ти и информације, ко ђаво и Крст

“Половином августа акције су појачане, сходно директиви генерала Михаиловића:
Дража је био и остао пуковник, јер га је пучистичка влада издајника дигла у чин генерала из Лондона

„Распис свима. Немачки терор је достигао врхунац, стрељају и убијају у масама не штеде ни жене ни децу. Више немамо разлог да се пред њима склањамо. Наређујем: ограничите свако кретање у немачким униформама и мањих одељења. Немци и њихове слуге не смеју више бити сигурни... Сатерајте их у варош. Натерајмо их на највећу обазривост и скратимо им шетњу по терену. Љотићевце у Србији, Усташе у осталим крајевима, комунисте у свим крајевима требити до уништења. Талијанске мање јединице разоружавати, а веће блокирати и чекати дан њихове капитулације и тада разоружати. На извршење. Велики догађаји су на прагу“.

https://www.isi.mod.gov.rs/multimedia/dodaci/vig_1_2011_1554880246.pdf
Јел си ти свестан да су расписи шумских људи и коминтерниних спавача поред Драже, тад били битни и моћни за Србију колико и твој патриотизам економске избеглице из УСЕ на овом форуму?

Луди Дража је доживео отрежњење од те своје сарадње се комуњарама након издаје Енглеза, ал прекасно...

баш су у том периоду правили Дражини шумски људи са комунистима 100 за 1, и поред геноцида који је био ван Србије у току...

Ни не сумњам да је то за тебе мудра та Дражина са комунистима одлука која помаже Србима, зато је и добро што те нема вероватно никад више у Србији...

Немој тако друже Зилоте и многе твоје информације показале су се као нетачне.
Људски фактор, а не идеолошки...

Прими Саћут за Хазарског јеврејина Стаљина о коме немаш појма, није лако бити убијен својом омиљеном женком у сред севдаха

Људски фактор, а не идеолошки...

Прими Саћут за Хазарског јеврејина Стаљина о коме немаш појма, није лако бити убијен својом омиљеном женком у сред севдаха
Не мислим на то, него на нетачно преношење неких речи из грузинског језика. :)

Не мислим на то, него на нетачно преношење неких речи из грузинског језика. :)
Реко сам ти да питаш Грузине, да није случајно погрдна туђица, ко што имаш у сваком месном дијалекту уместо оног превод са гугла што си ''открио''...

Реко сам ти да питаш Грузине, да није случајно погрдна туђица, ко што имаш у сваком месном дијалекту уместо оног превод са гугла што си ''открио''...
Нисам ја ништа ,открио" ја сам то знао, него сам поставио теби да би видео да је то нетачна информација. Иначе,само презиме није грузијског већ осетслог порекла, од осетске речи ,,Џуга" или ,,Џугаев". Има још људи са презименом ,,Џугашвили" и у Русији, Грузији, па чак и Јерменији.

Нису ваљда све то ,,јеврејски синови". :lol:

Нема ниједног Грузина који ће реч ,,Џуга"' повезати са Јеврејима.

srbi i sloga :roll:

jedini smo u evropi gde su u ratu blood&honor serbia protiv blood&honor unity serbia

pa tu je netrpeljivost i neretki sukobi medju novosadskim i beogradskim skinsima
da raspad pokreta 1389 na 1389 pokret, i 1389 nasi
a tu su i podele na razlicite fudbalske frakcije. "pokret je iznad kluba, ne smemo se sukobljavati" i to je sve ok dok se nekome ne skine sal ili ne kumuje alkohol

itd itd da vas ne gnjavim stvarima koje nisu mejnstrim i o kojima nema redovnih clanaka u medijima

sve u svemu NS pokreti u Srbiji nikada nisu bili slozni. nisam u toku 10 tak godina, ali nisam ni cuo da se nesto promenilo

srbi i sloga :roll:

jedini smo u evropi gde su u ratu blood&honor serbia protiv blood&honor unity serbia

pa tu je netrpeljivost i neretki sukobi medju novosadskim i beogradskim skinsima
da raspad pokreta 1389 na 1389 pokret, i 1389 nasi
a tu su i podele na razlicite fudbalske frakcije. "pokret je iznad kluba, ne smemo se sukobljavati" i to je sve ok dok se nekome ne skine sal ili ne kumuje alkohol

itd itd da vas ne gnjavim stvarima koje nisu mejnstrim i o kojima nema redovnih clanaka u medijima

sve u svemu NS pokreti u Srbiji nikada nisu bili slozni. nisam u toku 10 tak godina, ali nisam ni cuo da se nesto promenilo
Кида нас удба, једног по једног...

Вама либералима привале неке шизофреничаре (ко што је комша), нама конзервативцима - са робије убице и силоватеље...

Реч је о времену када се српски народ није много питао. А и окупатору је одговарало да Србија буде подељена у више војних формација и да се међусобно кљуцају:

1. ЈВуО
2. Четници (Пећанац)
3. СДС Љотићевци
4. СДС Недићевци
5. Српски Гестапо Страхиња Јањић
6. Партизани
7. Руски заштитни корпус
8. Српска полиција

Ово је само на територији недићеве Србије а кад би узели целу данашњу Србију било би ту и хортијеваца, бугара, балиста, сс ханџар, черкеза, ...
Реално погодна ситуација за рат чак и да нема тензија....саме би се створиле...то знамо из психологије.

Што се мене тиче кад се погледа суштина ствари једино је одред под бројем 5 био на први поглед лош, отворено стављен у сарадњу с немцима. Суштински сједињен са њиховом идеологијом. Одреди под 3, 4, 7 и 8 су били квинслизи зато што су морали или је било неминовно.Одреди под 1 и 2 су били по мени одреди најродољубивији са две различите стратегије у различитим околностима. Одред под бројем 6 је био утопијски покрет, али сви људи нису знали то јер никада такав систем није био раније.Људи су сазнали шта је комунизам тек када је оставио последице после 50 година.

Људи су сазнали шта је комунизам тек када је оставио последице после 50 година.
Прво, био је самоуправни социјализам, није био комунизам, јер исти никада и нигде није био остварен као друштвено уређење. Комунизам је замишљено идеално друштво без државе, а која се ради заштите поретка увек поставља као сила изнад друштва и зато, по комунистима, држава као таква треба да одумре. Комунизам је друштво без класа, без новца, са заједничким власништвом над средствима за производњу, а која су услед нових научних открића доживела такав технолошки напредак да могу омогуће појединцу, а за чију се свест подразумева да је такође у међувремену довољно напредовала, да ради колико жели и шта жели, као и да троши онолико добара колико му / јој је потребно.

Друго, не знам какве је последице самоуправни социјализам оставио на људе? Можда су се истрауматизовали када су након две године рада у предузећу добијали друштвене станове које нико није могао да им одузме и које су могли да пренесу на своје потомке? Да ли су можда били потрешени када су тај друштвени стан у време хиперинфлације откупили за 10так тадашњих ДЕМ? Или их је можда најстрашније ганула чињеница што ваш Вољени још не може да прода све шта је у самоуправном социјализму направљено, и поред тога што се друштвена имовина крчми већ 30 година? :kafa:

• Haha
Reactions: PA8
Одред под бројем 6 је био утопијски покрет,
Не, јер кад-тад технологија ће се развити толико да ће стварно да замени мануелни рад, уосталом то се већ назире, и кад-тад мораће да престане експлоатација човека над човеком. Значи или ће свет да нестане у нуклеарном холокаусту, или ће постојати неки облик комунистичког друштва.

Утопију је заступао одред под бројем 3 јер су веровали у сталешко друштво Мите Љотића где у парлементу не седе представници партија већ сталежа, али гле чуда представници крупног капитала никада се не удружују са, на пример, адвокатима, а против на пример представника сељачког сталежа, јер су, по Мити Љотићу, сви "обожени" па чак и када би хтели да праве непринципијелне "сталешке" коалиције против слабијег сталежа, плаше се Бога па ће одустану :kafa:

• Haha
Meni je i dalje fascinantno da neko može da vas okupi i kao ovce vas podeli u kolone i natera vas da tako stojite, da glumite neku formaciju. A tek situacija u kojoj kriješ lice kapom i bandanom nekom jasno govori o tome koliko si i sam ponosan na to.

A tek situacija u kojoj kriješ lice kapom i bandanom nekom jasno govori o tome koliko si i sam ponosan na to.
Левичари који су протестовали због фашистичког скупа не крију своја лица.

1707118058327.png

1707118013334.png

Oni su mi takođe ljigavci, ali što kažeš bar se ne srame svojih dela i ne kriju lica što izuzetno poštujem.
Они су љигавци јер су се ставили под команду лажног опозиционара и тајкуна Друга Ђида. Али овим су показали да су (опет) храбрији од фашиста.

• Haha
Лажеш. Сви су добијали бонове. Чак и породице оних који су отишли у затвор због тога што су били сарадници окупатора. Зато је нова власт и добила опште поверење народа, осим наравно најзадртијих монархиста и фашиста.
Baš tako. Živi i komentariše iz stana koji je njegov otac dobio od preduzeća u komunizmu, a koji on sam nikad ne bi ni video za života da je ostala kraljevina. To je valjda i razlog zašto su Četnici bili statistička greška u ratu i zašto su svi išli u partizane.

Они су љигавци јер су се ставили под команду лажног опозиционара и тајкуна Друга Ђида. Али овим су показали да су (опет) храбрији од фашиста.

Kakve veze ima Đido? I kako su ga stavili pod komandu?

Nisu baš hrabriji, imaju više podrške ambasada, ali opet poštujem.

Baš tako. Živi i komentariše iz stana koji je njegov otac dobio od preduzeća u komunizmu, a koji on sam nikad ne bi ni video za života da je ostala kraljevina. To je valjda i razlog zašto su Četnici bili statistička greška u ratu i zašto su svi išli u partizane.
Да је остао капитализам, који би свакако би налик на онај предратни, а који је био ужас, ако би му тата или деда рмбачећи 16 сати дневно зарадио за страћару у Јатаган мали, био би срећан.

• Haha
Ok, opet nemaš šta reći.
Па ти очигледно не знаш ћирилицу. Нисам написао да су они лажног опозиционара и тајкуна Ђида ставили под своју команду, већ да су се они (Зелено-леви фронт, екс-Не давимо Београд) ставили под његову. Премда су причали против Ђида свашта и премда су ´ладно прелазили цензус самостално и није им требала коалиција да их пребаци преко цензуса, ушли су у његову коалицију зарад промоције на N1 и Nova S (иако се њихови гласачи информишу преко нета) због Ђидиног лажног обећања да му је његов Вољени обећао Београд, а вероватно и за нешто лове за СмрадОмира ЛазОвића и Добрицу Никад Градоначелником Веселиновића, издавши тако своју идеју и своју хардкор-фан базу у Београду.

• Haha

Back