Принудно слетање авиона услед техничких проблема (уживо)

Ljuta Tica

Veoma poznat
Poruka
13.648
Тренутно се на небу близу Мадрида у Шпанији одиграва драма са авионом Боинг 767 Ер Канаде на лету #AC837 Мадрид Торонто, када је пилот непосредно након полетања пријавио технички проблем и отпочео процедуру избацивања горива како би смањио тежину неопходну за безбедно спуштање авиона.


Пренос слетања уживо са аеродрома Барахас у Мадриду

https://twitter.com/hashtag/AC837?src=hashtag_click
 
Авиону је током полетања пукла гума и том приликом делови су усисани у мотор који је оштећен.
Сајт Flight Radar 24 је у паду, због изузетно великог броја свих оних који уживо прате дешавања на раду, тако да остаје једино овај видео уживо са узвишења близу аеродрома у Мадриду
 
Da, kad sam gledao snimak mislio sam da će da se izvrne pošto je na felni. Gledam sad sliku tog aviona:

1580755870451.png


Pošto su zadnji točkovi iza motora, a on je uvukao ostatke, onda je jedino logično da na jednom od prednjih je to otišlo.
 
Авион на слици јесте 767, само је у питању руска банкротирана компанија Трансаеро

Ево пар снимака из самог авиона током кружења и снимак војног авиона који је кренуо у визуелно извиђање и рапорт оштећења

1580756362561.png

1580756377466.png
 
Иако делује да је мирна атмосфера у самој кабини, могу мислити како су се осећали док су кружили неких 2 и по сата пре него су кренули у слетање.

Једном сам доживео принудно слетање и знам како је језив осећај док скоро сат времена седиш у авиону који не може да слети због проблема са трапом
 
Само да не буде по оној "када је два, биће и три пута"

Изгледа да је ипак по оној.. када је два ево га и трећи пут.

Авион Ербас 319 Ер Канаде на лету 715 од аеродрома Ла Гуардиа у Њујорку до Торонта изгубио точак и гуму.

Поштеном налазачу следи награда, а вулканизеру отказ.

То је трећи инцидент са точковима од почетка године на три различита типа авиона.

Update Air Canada #AC715 from New York to Toronto. Performed flyby. Tower reports one wheel completely missing on their main landing gear. 125 people on board. Coming around now for landing runway 23 https://fr24.com/ACA715/23e84cba

View image on Twitter


 

Back
Top