Princ Saud: GCC mora mobilisati resourse za pomoć Sirijcima

Ali zato imaju bogatu drzavu. Srbija pored sve "intelegencije" koju posjeduje nije bogata zemlja. Nego se bori za opstanak. Ne znam u cemu je problem?

problem srbije je sistem protkan korupcijom, zatim sistem negativne selekcije koji se primenjuje od 1944. i koji tera najbolje ljude da odlaze iz srbije, i problem srbije su neki stari neprijatelji koji su toliko zadojeni mrzhnjom da ne propushtaju nijednu priliku da na neki nachin nanesu shtetu srbiji.
 
Ali zato imaju bogatu drzavu. Srbija pored sve "intelegencije" koju posjeduje nije bogata zemlja. Nego se bori za opstanak. Ne znam u cemu je problem?

Arapi nisu bogati, nego samo imaju naftu. A pare od nafte koje dobiju od amerikanaca, ponovo daju amerikancima za oruzje. Narod zivi u bedi. A zivece u jos goroj bedi kad nestane nafte. Ima svi da glodju pesak.
 
Ali zato imaju bogatu drzavu. Srbija pored sve "intelegencije" koju posjeduje nije bogata zemlja. Nego se bori za opstanak. Ne znam u cemu je problem?

To niko ne osporava, imaju bolji standard nego Srbi, izgradili su jednu lepu zemlju zahvaljujući nafti, video sam slike nekih gradova u Saudijskoj Arabiji - Rijad, Džeda, Meka, Medina - savršen spoj tradicionalnog i modernog, ali upravo u tome i jeste problem što Saudijci imaju mnogo vise nego što to objektivno zaslužuju.
 
Otkud sad Turci? Kako to da Turci stvore drzavu Arabiju? Molim te sta pricas?

ocepio te moderator opet a mingec :lol:

vidi ovako mingec cela ta arabija sve je to bila teska provincija dok nije doslo osmansko carstvo. tek sa njima je napravljen kakav takav napredak u uredjenju i progresivnom usponu. a do tad su bili pustinja sa par konja i kamila i gomilicom glavoseca. a ovaj danasnji moderan izgled su stvorili tek u poslednjih 50tak godina...znaci bez turske i zapadnog sveta arabija bi bila i ostala septicka jama...
 
Princ Saud: GCC mora mobilisati resourse za pomoć Sirijcima

princesaud.jpg


Ministar spoljnih poslova princ Saud al-Fejsal zatražio je juče od GCC država da mobiliše svoje resurse da pomognu Sirijcima da se brane protiv režima predsjednika Bašara al Asada. Govoreći na sastanku Ministarskog savjeta GCC, princ Saud je pozvao zemlje Persijskog zaliva da "koriste svoje resurse kako bi ... omogućili Sirijcima da se brane protiv ubilačke i destruktivne mašine za ubijanje ". "ubijanje i mučenje civila se nastavlja", rekao je ministar, dodajući da se mora pronaci "GCC-brzo rešenje ove krize." princ je osudio praksu represivnog rezima protiv svog naroda. "Mi smo počeli da gubimo nadu u pronalaženju rješenja za krizu u Siriji u okviru mirovnog plana UN-Arapske lige izaslanika Kofija Anana", rekao je on. On je izrazio nadu da će Rusija, kao uticajan međunarodni igrač, doprinjeti promeni režima. Na iranskom nuklearnom programu, on je rekao, je povećanje prijetnje u regionu zaljeva i pozvao je Teheran da sarađuje sa svetskim silama kako bi smirili tenzije. "Ono što je sigurno, iranski nuklearni program je eskalirao na nivou prijetnje u regionu ... Dakle, to je opasno ... ", rekao je on novinarima. "Nadamo se da ce Iran, sa svim vrstama prijetnji koje dolaze iz nje, promijenit svoju politiku kako bi zaštitii svoj region, koji je iranski (kao i). Ne mogu da zamislim da Iranu posteje razlozi za uništenje ovog regiona jer će to biti najveći gubitnik. "
Razgovori prošlog meseca između Irana i šest svjetskih sila preko svojih nuklearnih ambicija je završen bez dogovora, ali su ekipe odlučile da ponovo sazovu sastanak u Moskvi 18-19 juna u drugom pokušaju da premoste dugogodišnji spor. "To zahtjeva veću saradnju sa Iranom sa međunarodnim grupama ", rekao je princ Saud. "Nadamo se da ce Iran zaustaviti svoj nuklearni program i uvjerti države regiona u to." Princ Saud, je takođe, kritikovao Iran zbog onoga što je nazvao svojom okupacijom tri strateška ostrva u Zalivu koje pripadaju Ujedinjenim Arapskim Emirati. "Postoji velika kriza sada u zalivu izazvane okupacijom Irana u UAE ostrva i ... pretnje u celini ", rekao je on. Princ Saud je takođe pozvao GCC zemalja članica da obezbede hitno potrebnu ekonomsku pomoć u Jemenu. Tokom cijele godine ustanak je potonuo već siromašnu naciju u teškoj humanitarnoj krizi. Saudijska Arabija je već obećala $ 3,2 milijarde finansijske pomoći, Jemenu, povodom toga Britanija je posvetila Prijateljima iz Jemena sastanak u Rijadu prošlog mjeseca.

ArabNews

NEMOJ SAMO DA MI AL FAJSAL GOVORI O MUCENJU CIVILA....????
 

Back
Top