Primolut nor tablete

limunada

Buduća legenda
Poruka
32.285
Dobila sam od dr da pijem 20 dana tablete primolut nor za zaustavljanje obilnog i produzenog menstrualnog krvarenja.
Posle pete tablete mi se smanjilo,ali ne potpuno stalo.Posle desete izgleda kao da opet pocinje.
A imam i bolove u stomaku.
Ne znam sad sta da radim,da li da nastavim piti,a trebalo bi jos dvije sedmice ili da prekinem?
Da li je ko imao slican problem?
U uputstvu od tableta pise da je malo krvarenje normalno i da ne treba prekidati.
Ali ja vise ne znam sta je malo,a sta mnogo.:(
Izludjuje me sve ovo i fizicki i psihicki.
 
Dobila sam od dr da pijem 20 dana tablete primolut nor za zaustavljanje obilnog i produzenog menstrualnog krvarenja.
Posle pete tablete mi se smanjilo,ali ne potpuno stalo.Posle desete izgleda kao da opet pocinje.
A imam i bolove u stomaku.
Ne znam sad sta da radim,da li da nastavim piti,a trebalo bi jos dvije sedmice ili da prekinem?
Da li je ko imao slican problem?
U uputstvu od tableta pise da je malo krvarenje normalno i da ne treba prekidati.
Ali ja vise ne znam sta je malo,a sta mnogo.:(
Izludjuje me sve ovo i fizicki i psihicki.
Nemoj nikako da prestajes, to je jedino sto moze da pomogne ( gestagen hormon).
U uputstvu verovatno stoji da mozes i dve tablete ( od po 10 mg) da uzmes pa ako stoji
onda uzimaj po dve. Ne znam da li su te pregledali ultrazvukom, obicno je u pitanju problem
sa sluznicom materice, a to se vidi na ultrazvuku ( debljina sluznice), ali je jedini lek ovaj hormon
koji si i ti dobila.
Endometrium ( proguglaj da vidis sta je to)
 
Nemoj nikako da prestajes, to je jedino sto moze da pomogne ( gestagen hormon).
U uputstvu verovatno stoji da mozes i dve tablete ( od po 10 mg) da uzmes pa ako stoji
onda uzimaj po dve. Ne znam da li su te pregledali ultrazvukom, obicno je u pitanju problem
sa sluznicom materice, a to se vidi na ultrazvuku ( debljina sluznice), ali je jedini lek ovaj hormon
koji si i ti dobila.
Endometrium ( proguglaj da vidis sta je to)
Jeste,pregledao me je ultrazvukom,misli da je to zbog mioma.Inace,pise na nalazu da je endometrijum 8 mm.
Rekao mi je da ako mi ne stane od ovih tableta,onda se mora raditi kiretaza.Zo se radi bolnicki,a ne ambulantno.
Ja bih da to izbjegnem ako je ikako moguce.
Inace mi se ovo prvi put desava,a miom imam odavno.
Najgore sto skoro da prestane,pa onda opet krene iznova.
A koliko sam procitala u uputstvu,tek kad se prestanu piti ove tablete,trebalo bi da se dobije menstruacija.A kod mene ni sa njima ne prestaje.
 
Poslednja izmena:
Jeste,pregledao me je ultrazvukom,misli da je to zbog mioma.Inace,pise na nalazu da je endometrijum 8 mm.
Rekao mi je da ako mi ne stane od ovih tableta,onda se mora raditi kiretaza.Zo se radi bolnicki,a ne ambulantno.
Ja bih da to izbjegnem ako je ikako moguce.
Inace mi se ovo prvi put desava,a miom imam odavno.
Najgore sto skoro da prestane,pa onda opet krene iznova.
A koliko sam procitala u uputstvu,tek kad se prestanu piti ove tablete,trebalo bi da se dobije menstruacija.A kod mene ni sa njima ne prestaje.
Da, te se tablete daju da bi se kao sprecila menstruacija pa kad prestanes da ih uzimas, onda je dobijes.
Ali se daju i za ovakve slucajeve kao sto je tvoj sada, koliko sam ja citala ( iskustva zena koje su ih
dobijale zbog iste stvari kao i ti) posle nekoliko dana je krvarenje prestalo ili se barem smanjilo.
Moj ti je savet da uzimas jos nedelju dana ovaj hormon, ali ako se to krvarenje nastavi ipak ces morati
na tu kiretazu. Ti gubis sada gvozdje, proveri gvozdje pa uzimaj suplement ako je smanjeno.
 
Danas sam se opet cula sa dr,rekao mi je da nastavim piti ove tablete jos deset dana,znaci ukupno trideset dana i da ce stati od njih.A kaze da mi ionako sad ne bi mogao raditi kiretazu jer dugo krvarim i nema materijala.O kakvom materijalu je rijec,ne znam.
Uglavnom da i dalje nastavim piti te tablete i dodjem iduce sedmice na kontrolu.
Nije mi nista jasno,mada mi je laknulo malo.
Valjda necu izgubiti svu krv.Pijem zeljezo inace.
 
Moja rodjaka je imala taj problem. Hteli su da je operisu, navodno moze da predje u maligno. Onda smo guglale i na pab med. nasle studiju koja kaze da ako se ne uzimaju hormoni nema sanse da to predje u maligno i da se nista ispod 11mm ne operise ako se dobro secam, dakle prelazi u maligno samo kod onih zena koje uzimaju hormone i to samo u nekom manjem procentu. Odstampala i odnela dr. Odustala od operacije. Proslo i od tada nema probleme. Pokusaj da nadjes na pub med.
 
Moja rodjaka je imala taj problem. Hteli su da je operisu, navodno moze da predje u maligno. Onda smo guglale i na pab med. nasle studiju koja kaze da ako se ne uzimaju hormoni nema sanse da to predje u maligno i da se nista ispod 11mm ne operise ako se dobro secam, dakle prelazi u maligno samo kod onih zena koje uzimaju hormone i to samo u nekom manjem procentu. Odstampala i odnela dr. Odustala od operacije. Proslo i od tada nema probleme. Pokusaj da nadjes na pub med.
Ako govoris o miomu...11 mm je malo,to i ne uzimaju u obzir.Kod mene je 6 cm.
Inace,sad razmisljam da mi ovo nije i neka posljedica korone, jer sam je nedavno imala.
 
Dobila sam od dr da pijem 20 dana tablete primolut nor za zaustavljanje obilnog i produzenog menstrualnog krvarenja.
Posle pete tablete mi se smanjilo,ali ne potpuno stalo.Posle desete izgleda kao da opet pocinje.
A imam i bolove u stomaku.
Ne znam sad sta da radim,da li da nastavim piti,a trebalo bi jos dvije sedmice ili da prekinem?
Da li je ko imao slican problem?
U uputstvu od tableta pise da je malo krvarenje normalno i da ne treba prekidati.
Ali ja vise ne znam sta je malo,a sta mnogo.:(
Izludjuje me sve ovo i fizicki i psihicki.
Kad sam imala te probleme prvo su mi nekoliko puta radili explorativne kiretaže da bi se krvarenje zaustavilo. Poslednji put sam insistirala da se to zaustavi lekovima. Dobila sam neke inekcije 4 ili 5 dana sam pila plus kapi za skupljanje materice i vit C obavezno. Nikad vise nisam imala taj problem.

Ako govoris o miomu...11 mm je malo,to i ne uzimaju u obzir.Kod mene je 6 cm.
Inace,sad razmisljam da mi ovo nije i neka posljedica korone, jer sam je nedavno imala.
Idi neka ti skinu to, 6cm nije malo.
 
Kad sam imala te probleme prvo su mi nekoliko puta radili explorativne kiretaže da bi se krvarenje zaustavilo. Poslednji put sam insistirala da se to zaustavi lekovima. Dobila sam neke inekcije 4 ili 5 dana sam pila plus kapi za skupljanje materice i vit C obavezno. Nikad vise nisam imala taj problem.


Idi neka ti skinu to, 6cm nije malo.
Znaci,bolje ipak lijekovoma pokusati zaustaviti?
Mene je dr malo zbunio,prvo mi je rekao da ako ne stane od tableta,moram na kiretazu...da bi mi sad rekao da i dalje jos pijem tablete,jer sad i kad bi radio kiretazu ne bi se nista postiglo.A da svejedno opet moram piti ove tablete.
Zvucalo je kao da misli da ja ne zelim piti tablete,jer tamo u nuspojavama pise da mogu izazvati rak.Ja ne mislim da mi jedna kutija moze nastetiti i zapravo i zelim radije da pokusam tabletama zaustaviti,nego ovo drugo.
 

Back
Top