Primeri konverzije u Islam iz Pravoslavlja

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.268
Veliki broj pravoslavaca napusta svoju crkvu, i prelazi na druge religije ili se odricu religiji i postaju ateisti Zasto ?
NAPUSTIO PRAVOSLAVLJE: Srbin Saša Žunić iz Zenice prešao u islam
https://srbin.info/drustvo/napustio-pravoslavlje-srbin-sasa-zunic-iz-zenice-presao-u-islam/?lang=lat
Kako je Čačanin Saša Tolić postao Abdullah
https://www.n-um.com/kako-je-cacanin-sasa-tolic-postao-abdullah/
Bojan Tomović: Bio sam tri puta na ivici da se ubijem, islam me spasio
u maju 2015., napustio pravoslavlje
https://www.balkanplus.net/bojan-tomovic-bio-sam-tri-puta-na-ivici-da-se-ubijem-islam-me-spasio/
Ispovjest Srpkinje koja je prešla u islam!
Snežanu Huriju Nikolić iz Smederevske Palanke su svi osim majke odbacili, rekavši da je sramota čitave familije, ali nju to nije
obeshrabrilo u namjeri da pređe u islamsku vjeru, i iako sada živi sama u iznajmljenom stanu, ona i dalje nastoji da bude primjer mladima koji žele da promjene svoju vjeru.
res_337099_1.jpg

https://www.rtvbn.com/337099/Ispovjest-Srpkinje-koja-je-presla-u-islam-(VIDEO)
Dvije priče o prelasku na islam (srpkinja i slovenka)
https://www.n-um.com/dvije-price-o-prelasku-na-islam-srpkinja-i-slovenka/
U džematu u Austriji
Srbijanka prešla na islam
54c7e6f7-28f8-4251-9feb-73bd5c338451-islam2-690x480.jpg

https://novi.ba/clanak/7075/srbijanka-presla-na-islam
SRPKINJA IZ JAGODINE - Prelazak na Islam.
Čačanka koja je iz ljubavi prešla u islam
https://www.novosti.rs/vesti/naslov...acanki-koja-je-iz-ljubavi-presla-u-islamdrugu
ispovest Srpkinje koja je prešla u islam! (VIDEO)
 
Ono sto je tacno je da broj krscana opada u svakoj denominaciji osim u mormonizmu.Ali i mormoni su licemerni, oni vrbuju u okviru krscanskih denominacija i tu prave dalje svoje vernike.Zasto ne stisnu petlju i odu u Irak, Iran i slicne zemlje i tako se suprotstave na slican nacin kao islam u krscanskim zemljama.Citao sam, to mi bese zanimljivo, u doba druga Lenjina postajala je organizacija militanti ateisti koji su kao sad militantni islamisti isli i sirili svest o ateizmu, vrbovali nove ateiste, jahali svestena lica i slicno, ali i oni kao mormoni, nisu izlazili iz granica tada SSSRa
 
meni nije jasno kako neko može da izgubi veru u jednu religiju i onda stane i umesto da skapira su sve religije manje više isti đavo u malo samo drugačijem pakovanju,odjuri u drugu koja servira sve isto na skoro pa isti način i ne vidi to

Ne, ti kad se malo više zainteresuješ, Islam je vrlo ozbiljna stvar, može da se desi da ponekad Hrišćanin želi da pređe u Islam, ali i obratno.
Ređe je da ovi ljudi, Hrišćani i Muslimani, žele da pređu, lupam u-Budizam, to, joga, meditacija, i te stvari...
 
Ja ne podnosim visestruke verske preletace i to da su u vrhu uprave religije u koju su preleteli, pa imamo likove koji su bili vise rangirana svestena lica u SPC, pa otisli u Svedsku pa postali visoko rangirani u nekoj protestanskoj denominaciji jer su preleteli u protestantizam, pa je jedan od brace resio da se vrati u Srbiju pa je preleteo u pravoslavlje i opet postao vise rangirani svestenik.Imamo i primere i muslimana u Srbiji, koji je prvo bio pravoslavac,pa budista, pa musliman i odmah u vrhu ove zajednice.Slicno je i za jevrejsku zajednicu.Mislite li da je to zbog vere? Hm, nesto ne bih rekao
 
Ne, ti kad se malo više zainteresuješ, Islam je vrlo ozbiljna stvar, može da se desi da ponekad Hrišćanin želi da pređe u Islam, ali i obratno.
Ređe je da ovi ljudi, Hrišćani i Muslimani, žele da pređu, lupam u-Budizam, to, joga, meditacija, i te stvari...
Ne,ne.Hoću da kažem da sve religije nude manje više isto.Ako ne vereuješ u to šta ti jedna obećava onda kako možeš da poveruje u to isto,samo upakovano na malo dugačiji način što ti obećava druga?
 
Ne, ti kad se malo više zainteresuješ, Islam je vrlo ozbiljna stvar, može da se desi da ponekad Hrišćanin želi da pređe u Islam, ali i obratno.
Ređe je da ovi ljudi, Hrišćani i Muslimani, žele da pređu, lupam u-Budizam, to, joga, meditacija, i te stvari...

Budizam je religija bazirana na filozofiji života pre nego na vrhovnom biću i kao takav je prilično neinvazivan u odnosu na hrišćanstvo i naročito na islam. Ljudi uglavnom ili boravkom u tim krajevima ili preko joge i meditacije dolaze u kontakt sa istim i "konvertuje" se. Koliki je tu procenat ne znam, ali svakako kod drugih budizam ne izaziva antagonizme kakve postoje na relaciji hrišćanin-musliman ili hrišćanin-jevrej.

@tema

masovno je kada par desetina hiljada ljudi promeni religiju, pojedinačni slučajevi konvertita su daleko od od tog pojma. Kao što neko reče čim imaš ime i prezime i članak u novinama o tome jasno ti je da tu ni m od masovnosti nema. A svako bira šta mu odgovara, za to pravo sam se zalagao i uvek ću se zalagati ali još jače da niko ne nameće to što je izabrao drugima.
Hrišćanin sam pre i iznad svega verovanjem a pravoslavac tradicijom,i to ću ostati i pored nekih zamerki na "zemaljsku expozituru" iste crkve i naročito neka popularna isključiva tumačenja "vernika". Ali ni na kraj mi pameti da sudim nečije lične izbore dokle god mene i moje pravo da verujem na način koji verujem ne ugrožavaju.
 
Poslednja izmena:
Budizam je religija bazirana na filozofiji života pre nego na vrhovnom biću i kao takav je prilično neinvazivan u odnosu na hrišćanstvo i naročito na islam. Ljudi uglavnom ili boravkom u tim krajevima ili preko joge i meditacije dolaze u kontakt sa istim i "konvetuje" se. Koliki je tu procenat ne znam, ali svakako kod drugih budizam ne izaziva antagonizme kakve postoje na relaciji hrišćanin-musliman ili hrišćanin-jevrej.

@tema

masovno je kada par desetina hiljada ljudi promeni religiju, pojedinačni slučajevi konvertita su daleko od od tog pojma. Kao što neko reče čim imaš ime i prezime i članak u novinama o tome jasno ti je da tu ni m od masovnosti nema. A svako bira šta mu odgovara, za to pravo sam se zalagao i uvek ću se zalagati ali još jače da niko ne nameće to što je izabrao drugima.
Hrišćanin sam pre i iznad svega verovanjem a pravoslavac tradicijom,i to ću ostati i pored nekih zamerki na "zemaljsku expozituru" iste crkve i naročito neka popularna isključiva tumačenja "vernika". Ali ni na kraj mi pameti da sudim nečije lične izbore dokle god mene i moje pravo da verujem na način koji verujem ne ugrožavaju.
Sto rece Petrovic dr Miroljub budizam je ateisticka religija jer tamo nema boga
 
Postojala je u proslosti,znamo nase Turke, znamo kako smo prosli pod NDH, pa u SSSR prisilno ateiziranje i danas kolektivnija nasilna konverzija u Islamskoj drzavi.
Nema islamske države, mrtva je a i bila je u skoro čisto muslimanskom području pa tu nije bilo konverzije nego samo nametanja njihovih bolesnih pogleda na islam drugim muslimanima. To ne potpada u taj pojam.
Naravno da su se sve danas glavne religije širile u nekom trenutku u istoriji masovno. Prošlost je prošlost i time se naslov teme ne bavi nego pokušava da kaže da se ponavlja trenutno što je jednostavno netačno.
 
Ček...
WTF?
Znači, religija je sve vreme bila samo instrument da nas drži tako-fine, dobre,nesposobne, verujuće u to da se dobro dobrim vraća?
Gledaj,religije,ali bukvalno sve zloupotrebljavaju potrebu pojedinih ljudi da se od egzistencionalnih strahova kriju verom u sile koje zamišlhjaju da mogu da ih zaštite iz mnogih razloga.Neke su relativno bezopasne,ne zagovaraju ništa toliko strašno...Neke imaju toksične zajdednice koje psihički maltretiraju svakog ko odbija da veruje na "pravilan" način...neke otvoreno zagovaraju mržnju prema svima koji nisu njihovi vernici...Ali ni jedna religija nije tako plemenita koliko deluje na prvi pogled jer tretira vernike kao da su mala deca koja ne znaju ništa ako im neko "duhovno prosvetljenj" ne objasni.
 

Back
Top