Prijedor: Dosad pronađeno 268 ubijenih - Uz tijela nađeni pasoši, svjedočanstva...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
rat je rat, nismo mi ikoga napali. a kad se strada onda se i ukopa. takav je red. jel neko kriv sto je pokopao stradale???

ustase su 1991. svi imali pasose kod sebe na vukovarskom ratistu, i vecu sumu para. zasto??? bem li ga
Samo Sloveniju, Hrvatsku, Bosnu i Hercegovini i Kosmet a da je u vrijeme Slobodana Miloševića CG proglasila neutralnost i nju bi napali.
 
Provala decenije.

Sta mislis da je rat? Sudar dvije vojske na nekoj livadi bogu iza nogu? Ogromna vecina "nevinih" civila koji su stradali u Prijedoru i okolini su bili clanovi ili simpatizeri sda ili hdz, imali su oruzja sasvim dovoljno, njihov problem je bio to sto su nasi imali vise i sto su bili daleko motivisaniji da sprijece genocid. Procitaj nesto o ustaskom uporistu kozarcu, o Kozari, Jasenovcu itd itd. "civil" koji unese oruzje preko kucnog praga je legitimna meta, to sto na taj nacin ugrozava zivote svojih ukucana i komsija je samo jos jedan dokaz koliko je glup.
Pa su išli od kuće do kuće sa oružjem od zločinačke tzv JNA hapsila žene, dejecu,starce i vojno sposobne bez oružje da bi eznički očistili teritoriju od neSrba, e to ti je "preventivni genocid. zbog toga su Ratko Mladić, Radovan Karadžić i ??? u Hagu.
 
Pa su išli od kuće do kuće sa oružjem od zločinačke tzv JNA hapsila žene, dejecu,starce i vojno sposobne bez oružje da bi eznički očistili teritoriju od neSrba, e to ti je "preventivni genocid. zbog toga su Ratko Mladić, Radovan Karadžić i ??? u Hagu.

Znaci sad postoji i preventivni genocid:)))
kakva si ti smesna populacija.
Ko vam je kriv,sto se preglasavali jedan ceo narod.
Na kraju ne znam sto kukate,kad svi ovde muslimani se ubise objasnjavajuci kako su pobedili.
 
Znaci sad postoji i preventivni genocid:)))
kakva si ti smesna populacija.
Ko vam je kriv,sto se preglasavali jedan ceo narod.
Na kraju ne znam sto kukate,kad svi ovde muslimani se ubise objasnjavajuci kako su pobedili.
Gubili su od 92 i 93 do polovine 95 nije bilo uno pomjeranja fronata a kasnije nastala traktorijeda.

Koja bi trajala do Timočke krajine da MZ nije zabranila dalje napredovanje A RBIH.
Pobjeda se ogleda u tome da se VRS borila protiv postojanja BiH kao države a ona je ostala isina ne onakva kakvu je htjela vlada u Sarajevu, ali je opstala u granicama AVNOJ-a.
 
Gubili su od 92 i 93 do polovine 95 nije bilo uno pomjeranja fronata a kasnije nastala traktorijeda.

Koja bi trajala do Timočke krajine da MZ nije zabranila dalje napredovanje A RBIH.
Pobjeda se ogleda u tome da se VRS borila protiv postojanja BiH kao države a ona je ostala isina ne onakva kakvu je htjela vlada u Sarajevu, ali je opstala u granicama AVNOJ-a.

******* АВНОЈ да те јебо, нема твоје усране државе.
 
Znaci sad postoji i preventivni genocid:)))
kakva si ti smesna populacija.
Ko vam je kriv,sto se preglasavali jedan ceo narod.
Na kraju ne znam sto kukate,kad svi ovde muslimani se ubise objasnjavajuci kako su pobedili.

Pa jeste....nek' se odluce......ili su pobedili ili su doziveli genocid! :) Oni bi da budu neki shatro tragicari a ujedno i da ih neko slavi kao neke vajne pobednike! Ma oni su mi glupi i divlji, a hrvati pokvareni i cinicni......"fukara koja se nicim ne moze zajaziti i svi odreda prozirni kao casa" (ZIVOJIN) :per:
 
Pa jeste....nek' se odluce......ili su pobedili ili su doziveli genocid! :) Oni bi da budu neki shatro tragicari a ujedno i da ih neko slavi kao neke vajne pobednike! Ma oni su mi glupi i divlji, a hrvati pokvareni i cinicni......"fukara koja se nicim ne moze zajaziti i svi odreda prozirni kao casa" (ZIVOJIN) :per:

Војвода Мишић је на време објаснио, али није имао ко да чује.
 
Pa jeste....nek' se odluce......ili su pobedili ili su doziveli genocid! :) Oni bi da budu neki shatro tragicari a ujedno i da ih neko slavi kao neke vajne pobednike! Ma oni su mi glupi i divlji, a hrvati pokvareni i cinicni......"fukara koja se nicim ne moze zajaziti i svi odreda prozirni kao casa" (ZIVOJIN) :per:
I partizani su pobjedili 1945. godine a prije toga se dogodio genocid dok su ustaše švabe i četnici bili mogo naoružaniji.
Genocid nije isti a redosljed događanja jeste.
Genocid je stradanje i civila u cilju uništenja nekog naroda na određenom prostoru.
A vojnička pobjeda kad vojska pobjedi vojsku Doni Vakuf, Vozuća, Vlašić, Kljuć, Sanski Most, Bosanska Krupa i ?????.
 
Не прди несретниче.

Никакве цивиле ЈНА није хапсила, то су само ваше потуричке лажи као и она твоја да команда тзв.арбих није наређивала нити знала за злочине.
Opet lažeš JNA je u Bih bila do kraja maja 1992. godine.
U toku !992 godine je najviše načinjeno zločina nad civilima. Reće general Halilović generali bivše JNA od organizovane vojske su načinili bandu, a mi smo od neorganizovanih mahalskih straža načinili vojsku.
 
Opet lažeš JNA je u Bih bila do kraja maja 1992. godine.
U toku !992 godine je najviše načinjeno zločina nad civilima. Reće general Halilović generali bivše JNA od organizovane vojske su načinili bandu, a mi smo od neorganizovanih mahalskih straža načinili vojsku.

Како у току 92-е а наводни геноцид био 95-е? Ти баш лупаш ненормално и још се не стидиш...

Зашто је тај Халиловић дошао пред рат из Србије у БиХ? Шта је он, је ли агресор?

Зашто си слагао да командни кадар тзв.арбих није чинио злочине и није знао за њих?
 
******* АВНОЈ да те јебо, нема твоје усране државе.
Vas je pro četnike stvarno **** AVNOJ, borili se protiv tih granica a one ustale svuda sem pa i na Kosovu kakve su bile ucrtane u geografske karte.
Stvarno nema države kakvu su zamislili četnički političari pa čak ni Sbija po mnogima nije kakva je bila, Nema Kosova.
 
Како у току 92-е а наводни геноцид био 95-е? Ти баш лупаш ненормално и још се не стидиш...

Зашто је тај Халиловић дошао пред рат из Србије у БиХ? Шта је он, је ли агресор?

Зашто си слагао да командни кадар тзв.арбих није чинио злочине и није знао за њих?
Ima sud u Hagu još niti jedan dokaz nema da je A RbiH organizovano činila zločine.
Udruženi zločinačke poduhvate su činile VRS i HVO, pročitaj presude.
 
Ima sud u Hagu još niti jedan dokaz nema da je A RbiH organizovano činila zločine.
Udruženi zločinačke poduhvate su činile VRS i HVO, pročitaj presude.

А шта је наредба Дудаковића да се стријељају ратни заробљеници? То је рекао у лице камере, сјећаш се?

Шта је са Делалићем који је осуђен због ратних злочина у Хагу? Сјећаш се?

Шта је са оптужбама према Изетбеговићу да је помоагао да се десе злочини над Бошњацима у Сребреници? Сјећаш се?
 
Сјећају се они свега...
И долазе сваке године кући "убијени" и "логораши" у Козарац и друга села.
Свака кућа је обновљена, многе су и проширене.
А то што у њима нема никога 350 дана годишње није наш проблем.
Имовина је њихова - сва имена су у компјутерима у Шведској, Данској итд.
Лагати могу само себе - ми знамо добро стање на терену.
И за крај, треба упоредити имена са пописа који се сада пребројава са списковима "жртава".
У доба интернета - лаган посао.
 
Да не читам све постове јел су погинули бошњакистанци присутни на форуму и обавили грађанску дужност гледе пописа?

- - - - - - - - - -

Znači, ustaše i Nemci su s pravom pobili ljude na Kozari, 100% su simpatisali ili partizane ili četnike i većina kuća je imala bar jednog borca. Legitimno, nema šta.
Ето зашто треба ,,намирисати" левичаре.
Усташе онда, усташе данас.
 
Uhapšeni zbog ratnih zločina nad Srbima

banjaluka_620x0.jpg


Banjalučka policija uhapsila je u mestu Kozarac dva Bošnjaka Samira Alukića (1967) i Fikreta Hirkića (1958) zbog sumnje da su počinili ratni zločin nad četiri srpska civila 1992. godine

SAMIR Alukić (46) i Fikret Hirkić (55) uhapšeni su u četvrtak u Kozarcu kod Prijedora zbog sumnje da su izvršili ratni zločin protiv civilnog stanovništva 1992. godine u mestima Kozarac i Podgrađe kod Prijedora, za vreme oružanih sukoba na teritoriji BiH i ubili četiri građanina srpske nacionalnosti.

Hapšenje su izvršili pripadnici Centra javne bezbednosti Banjaluka, posle čega su uhapšeni Bošnjaci sprovedeni u Okružno tužilaštvo. Nakon ispitivanja, tužilac Odeljenja za ratne zločine Okružnog tužilaštva Banjaluka uputio je predlog Okružnom sudu u Banjaluci za određivanje mere pritvora, o čemu će konačnu odluku doneti sudija za prethodni postupak.

- Tužilac je dao predlog za određivanje pritvora jer je reč o krivičnom delu za koje se može izreći kazna zatvora od deset ili više godina, a koje je posebno teško s obzirom na način izvršenja, navodi se u saopštenju portparolke Okružnog tužilaštva Banjaluka, Maje Đaković Vidović.


http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...34096-Uhapseni-zbog-ratnih-zlocina-nad-Srbima

Бошњаци су мирисали цвијеће 1992. године у Приједору и звали су се Фердинанд.
 
Kao sto rekoh, lazu "arapske varalice"! Dobro vam Mesa rece, nazamrseniji smo od svih ljudi na svetu!:D

Dobro i Dobrica reče, laž je izgleda jedinja svetinja kod Srba, stvaralacki, maštovito, inventivno prvo da bi obmanuli sebe .....




Najnovija hapšenja izvršena u Kozarcu, čak i ako se pokažu opravdanim, veoma su indikativna, jer se u sličnom izdanju događaju svake godine pred sezonu godišnjih odmora, očito s namjerom da zaplaše prognane u dijaspori i prisile ih da radi lične sigurnosti odustanu od povratničkih nakana i od posjete svojim kućama u zavičaju. Ova hapšenja, na način kako se izvode i spektakularno predstavljaju javnosti, unose veliki strah i pometnju u sve one koji su se do sada vratili svojim kućama i kao etnička manjina pokušavaju živjeti u naseljima svojih djedova i pradjedova, koja su i sami gradili, dograđivali, obnavljali i obogaćivali infrastrukturom. U takvim bošnjačkim povratničkim naseljima Rs se još donekle mirno spava tokom ljetnih mjeseci, kada ima posjeta iz vana, ali u jesenskim i zimskim danima kada opuste ulice malo ko od povratnika može mirno spavati, jer strah je jači od sna. Ove godine zastrašivanje ima izuzetno važan dodatni motiv u namjeri da se spriječi masovan dolazak Bošnjaka iz dijaspore u vrijeme popisa stanovništva, koji potstiču bošnjačke organizacije, a otvoreno se suprostavljaju vlasti Rs.


Iako se na spisku prepoznatih srpskih ratnih zločinaca s prijedorskog kraja nalazi preko 300 zločinaca objelodanjenih javnosti, imenovanih imenom i prezimenom, da sada ih je procesirano i osuđeno samo šačica na blage zatvorske kazne, koje se dodatno skraćuju. Tužilaštva i sudski organi u proteklih 20 godina nisu našli nimalo vremena da se pozabave s ovim spiskovima. Mnoge podnesene tužbe su poturene u ladice ili odbačene, a sada se nalazi dovoljno vremena da se umjesto počiniocima zločina sudi žrtvama agresije, što omogućuje agresorima da u miru dovrše svoj pakleni naum.

Umjesto table na kojoj je do tada stajalo ime 600 godina starog Kozarca osvanuo je ćirilični natpis Radmilovo, po imenu zločinca Radmila Zeljaje, koji je ubio ovaj grad. Dana 27.5.92. general - potpukovnik Momir Talić slavodobitno je objavio „da je prilikom napada na Kozarac 800 ljudi ubijeno a 1.200 zarobljeno“. Narednog dana srpski mediji su izvjestili da je uništeno 50% Kozarca.
 
HAG/DEN HAAG | 27.06.2002.
MASAKR NA IGRALIŠTU U LJUBIJI

Svjedočeći na suđenju Milomiru Stakiću, optuženom za genocid u Prijedoru, Nermin Karagić opisao kako je preživio masakr u Ljubiji, u kojem je ubijen njegov otac. Odbrana se odrekla unakrsnog ispitivanja, imajući na umu "patnje i loše mentalno stanje svjedoka"

U tročasovnom svjedočenju na suđenju Milomiru Stakiću, bivšem predsjedniku Kriznog štaba i opštine Prijedor 1992., optuženom za genocid i druge ratne zločine.

U julu 92., kao sedamnaestogodišnjak, uhvaćen je zajedno s ocem kad su sa grupom od stotinjak muškaraca, pokušali bijegom da se spasu "čišćenja selâ u opštini Prijedor". "Opkolili su nas pripadnici JNA i rezervne policije. Postrojili su nas i prebrojali. Bilo nas je 117. Prebacili su nas u dom kulture u selu Miška glava i zatvorili u prostoriju ne veću od polovine ove sudnice," rekao je svjedok i napomenuo: "Tu nas je sad bilo 114. Trojica su ubijena u pokušaju bjekstva".

Ubijanja su nastavljena i u domu kulture, gdje su zadržani tri dana, a onda su prebačeni na fudbalsko igralište u Ljubiji. Zajedno sa zatočenicima koje su tu zatekli postrojeni su uz zid koji se protezao cijelom dužinom igrališta.

"Oni koji su nas postrojili bili su svi u uniformama. Sem jednog, kojeg su zvali vojvoda," rekao je svjedok Karagić. "Vojvoda! Da li se ta riječ među četnicima koristi da označi heroja?" upitao je tužilac. "Ne znam, možda to gospodin zna bolje objasniti, ako je voljan,"

Predveče je, po svjedočenju Karagića, počeo masakr koji nije mogao da gleda jer su im naredili da okrenu glave zidu. Odjekivali su pucnji, čuli se teški udarci, "vjerovatno pajserima", jauci.

"Kad sam dobio udarac u leđa, mislio sam da je došao red na mene. Prebili su me, slomili nos, ali me nisu ubili. Sa još nekolicinom odredili su me da unosim mrtve u autobus, čiji zadnji dio nije imao sjedišta. Prenio sam tijela dva čovjeka. Jednom je visilo oko i glava je bila probodena. Drugi gotovo nije ni imao glavu. Mislim da je to bio moj otac. U svakom slučaju njega više nije bilo među živima."

Nerminu Karagiću i ostalim preživjelima je naređeno da uđu u autobus u kojem su bila mrtva tijela, a zatim su po mraku prevezeni izvan grada, na mjesto gdje se istovarao otpad željezne rude iz rudnika Ljubija.

"Trojica dobrovoljaca za istovar mrtvaca," čuo je kad je neko rekao sa vrata autobusa. Mrtvaci su izneseni, a onda su odjeknuli pucnji. "Slijedeća trojica," čula se ponovo naredba.

"To trojica po trojica dugo je trajalo. Bio sam u dubini krcatog autobusa i ostao među posljednjima. Pokušali smo bježati. Bilo je svejedno hoće li nas ubiti kad nas izvedu ili dok bježimo."

Nermin Karagić je uspio da pobjegne. Njegova kalvarija trajala je cijelo ljeto. Na kraju se uspio naći s bratom i izbjeći iz tog regiona.

Poslije rata pomogao je da se otkrije mjesto stratišta s kojeg je pobjegao i masovna grobnica u koju su pokopani pobijeni. Analizom DNK utvrđeno je da je među njima i njegov otac.

"I danas mislim da je čovjek bez glave, kojeg sam u mraku prenio u autobus, bio moj otac. Imao je plavi džemper i bio je krupan kao on" rekao je Nermin Karagić.

Na pitanje tužioca šta smatra da je glavni razlog zbog kojih su počinjeni ovakvi zločini, svjedok je rekao: "Medijska kampanja! Za nas se govorilo da smo Turci, da želimo sve Srbe nabiti na kolac i tome slično. Razvili su strašnu medijsku kampanju, koju bolje može objasniti dotični gospodin,"

Nakon glavnog ispitivanje, odbrana je trebalo da počne unakrsno ispitivanje svjedoka Nermina Karagića, ali je odustala od toga. Advokat Branko Lukić je obrazložio da je takvu odluku donio sâm optuženi, doktor Milomir Stakić, imajući u vidu "patnje i loše mentalno stanje svjedoka".

http://www.sense-agency.com/tribuna...alistu-u-ljubiji.25.html?cat_id=1&news_id=287
 
brojni `svedoci` su razotkriveni i uhvaceni u lazi, ali ne secam se da je zbog togaista promenjeno u hagu. posledice nisu snosili, a ni alijini ni cro. kao da istina nije vazna,

sto bi mi sada bezrezervno verovali bilo kome? pa taj bilo ko se odavno pokazao kao zadrti taleban ili cro. rec mira i pameti nije dosla iz federacije, ni postovanja rs entiteta. samo ratni poklici i propaganda
 
"U Prijedoru je za samo 75 dana u proljeće i ljeto 92. počinjeno na hiljade ubistava. Hiljade ljudi je zatočeno u logorima ili protjerano iz svojih domova. To nisu pojedinačni incidenti, kako to predstavlja odbrana, već je to bila organizirana kampanja zločina koju su provodile vojska i policija uz koordinaciju civilnih vlasti opštine", rekao je tužitelj Nikolas Kumdjian/Nicholas Koumijan u pobijanju navoda iznesenih u završnoj riječi odbrane.

Iako je odbrana tvrdila da civilne vlasti, na čelu sa dr Stakićem, nisu imale kontrolu nad policijom - prvenstveno zbog samovolje tadašnjeg načelnika policije Sime Drljače - tužiteljstvo tvrdi da je veza postojala. "Krizni štab je znao i za uspostavljanje 'interventnog voda' prijedorske policije, čiji su pripadnici počinili mnoge zločine u logoru Keraterm. "Nakon masakra na Korićanskim stijenama, ni jedan policajac nije uhapšen ni procesuiran", istakao je tužitelj.


http://www.sense-agency.com/tribuna...cid-u-prijedoru.25.html?cat_id=1&news_id=1264


Firer Stakić, gospodar tuđih života

Međunarodni sud je Milomira Stakića proglasio krivim za zločine počinjene, između ostalog, u Kozarcu i logoru Trnopolje i osudio ga na 40 godina robije. Priča o ovom zločincu jeste priča o planiranom genocidu i primenjenom nacizmu, sa sve jezivim detaljima srpske monstruoznosti spram omraženih Bošnjaka

http://www.e-novine.com/feljton/39756-Firer-Staki-gospodar-tuih-ivota.html
 
Lazu poturcenjaci, njihove obmane i manipulacije ne poznaju granice! Molim modere da zatvore ovu provokatorsku temu!

Ovom rečenicom si upravo opisao svoje idole i njihov način rada samo budi još malo strpljiv pa ćeš se uskoro uvjeriti kad dođu na red izricanja presuda za dva glavna monstruma kojima se sudi i za zločine u Prijedoru.

A ti ako imaš šta reći o tim zločinima trči u Haag i brani ih ali svjestan si i ti da laži na sudu ne prolaze pa ti prostaje jedino ovdje iznositi laži i negirati već dokazane inekoliko puta presuđene zločine u Prijedoru.

Pravi si Dobricin učenik.

Da, poturčenjak si ti, a ako ne vjeruješ idi uradi analizu krvi pa ćeš se iznenaditi koliko imaš gena turskih (da su vas mazili 500 godina izlizali bi se...)
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top