Prijatelji, sex... Još jedna tema u nizu, ali...

Ok, ajde ovako: imate drugaricu koju bi ste hteli da kresnete, pritom znate da nemate sanse za to kod nje... Znate se godinu-dve. Sta cete onda? Da prestanete da se druzite sa njom? Da pokusate iako ste svesni da ona to ne zeli? Ja kad imam druga kog bih ja htela da kresnem, a znam da mu nisam privlacna, ja bih tjutala i druzila se. Pa jbmu mater, nije to jedini vid opstenja sa osobom suprotnog pola :roll:
 
Naravno. Ali onda bih, ne da jeste tako, nego ono, kao, teoretski, odustao od bilo kakve varijante muvanja, pitanja, probanja, dovođenja sebe u neprijatne situacije... U pravu si. Verovatno bih ćutao.
Ali, ja lično, prestao bih da se družim sa njom. Ne bih mogao da izdržim da se stalno nalazim u društvu osobe koja mi se jako sviđa, a da pritom znam da nemam nikakave šanse; da gledam kako ona uzdiše za nekim drugim, komentariše kako je ovaj super, onaj super... Kako se na kraju smuva sa nekim za koga (možda i objektivno) smatraš da ti nije ni do kolena... To boli, znaš?
 
McMillan:
Moja aluzija koju sam pokušavao da naglasim u ovoj temi je da ne postoji normalan muškarac i normalna žena koji će imati normalan drugarski odnos, kao sa pripadnicima istog pola.
1. definishi "normalan " odnos
2. znachi li da su po tvojoj teoriji svi ljudi koji odrzhavaju dugogodishnje prijateljske odnose sa suprotnim polom NENORMALNI ? :shock:

i uopshte frljate se pojmovima
biti nekom drug, poznanik i prijatelj su potpuno razlichiti pojmovi, ne razumem shto je to tako teshko razluchiti :roll:
 
Mogu MiZ da budu prijatelji... pod uslovom da obadvoje prihvatuju takav odnos. Ako samo jedno zeli nesto vise onda ne mogu.

A kakvo druzenje sa nekom sa kojom ne zelim sex? Kao izlazim sa njom i ona dolazi kod mene a ja ne zelim sex... pa sta cu onda gubiti vreme tu? Kad bi ja iskreno radije provodio to vreme sa nekom koju bi zeleo.... Tako da sa te tacke gledano to MZ prijateljstvo ne valja. Nije dobro po zdravlje druziti se sa nekim koga zelis a ko te ne zeli...

Sa druge strane imam neke drugarice... ali koje ja uopste i ne smatram kao drugarice... nego npr kao komsinice ili kao slucajne prolaznice na koje cesto nalecem...ili drugarice iz razreda... I sa njima imam prijateljski(gore opisan) odnos.... Jel to drugarica?

Takodje me u principu zabole sta ona hoce ako ja necu... ali za razliku od Sarlote... ja to ipak mogu da razumem i ne uzimam to nikome za zlo... I nikako ne smatram nekog za debila i kretena sto je pozelala da bude sa mnom... pa ljudi smo i pozeleti nekog suprotnog pola je sasvim normalna stvar... ma kako se neki gnusali od toga... cak i vredjali toga... i cak i terali toga ili zaobilazili u sirokom krugu... Meni je to sve normalno i razumljivo... prirodno...

No bolna je cinjenica da kad neko nekog ne zeli onda koristi tu BSD frazu.

Za razliku od onih koji mogu da procene da li zele da spavaju sa nekim za 5 sekundi... ja to ne umem... i uvek gledam da bar malo vidim i kakav mozak i srce ima... pre moje odluke...
 
M-Z prijateljstva ne samo da su moguca, nego su meni licno cak i vrednija od nekih Z-Z prijateljstava!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sa muskarcem mogu da sedim u kafani, da gledamo zenske, da pijemo, da se zezamo, da ludimo autima kroz grad....da psujemo, da slusamo jedno drugo pa makar to trajalo ceo dan....da se posavetujemo, pomognemo....ma SVE!

retke su devojke sa kojima mogu ovo sve da radim. a cak i kad se pojavi neka, kad tad se u njoj pojavi ono sto ne volim kod zena. kao ono: "vidi onu curku sta je obukla","jao debela sam"....ma znate vec za ta zenska sranja.....
 
JOVANA77:
M-Z prijateljstva ne samo da su moguca, nego su meni licno cak i vrednija od nekih Z-Z prijateljstava!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sa muskarcem mogu da sedim u kafani, da gledamo zenske, da pijemo, da se zezamo, da ludimo autima kroz grad....da psujemo, da slusamo jedno drugo pa makar to trajalo ceo dan....da se posavetujemo, pomognemo....ma SVE!

retke su devojke sa kojima mogu ovo sve da radim. a cak i kad se pojavi neka, kad tad se u njoj pojavi ono sto ne volim kod zena. kao ono: "vidi onu curku sta je obukla","jao debela sam"....ma znate vec za ta zenska sranja.....

joko, ne seri..da izvines:roll:
mada, i meni kazu da sam trebala da se rodim kao musko:D
 
Samantha Jouns:
E UPRAVO TO!!! Bravo Sefe ,....to je i moje misljenje ....;)
Da, da
Ovde se krije podsvest koju teško razotkrivamo.
Neko je uredio da je sex normala između dva pola, kako smo ljudi, možemo se i kontrolisati sa manje ili više muke, u zavisnosti koliko vas svesno ili podsvesno neko privlači, ali to ne sprečava da budemo prijatelji. Možemo biti prijatelji i tačka.
Tačno je da je sex po sredi, jer je normala, ali u našoj podsvesti se kriju tolike stvari da je još jedna skrivalica ne bitna.
Potpuno je drugo kada svesno pravite od osobe koja vam se sviđa prijatelja. Onda je to igra straha i nemanja samopouzadanja ili nešto treće. Ali čak i tu može biti prijateljstva. Znači sex je spona ka prijateljstvu na onaj ili ovaj način.
 
Aleksej_BASO:
Ma gluposti, zene se zavaravju kada misle da mogu imati (normalne) muskarce kao prijatelje pri tome da dobro (zene) izgledaju.

Sasvim je normalno da ako se zena svidja muskarcu on zeli sex sa njom. Moze to samo da se prikriva, i ond ce jos i tebe da ubedjuje kao "ma on mi je samo drug, veruj mi, ne zeli on da me poyebe" i onda ako ti ne nasednes na tu pricu, onda si ovakav i onakav.

A posle kad je taj isti spopadne da mu daa onda cuti i ne progovara. Takve su zene, sve su iste.

Aleks,Aleks,kako bre takvo razmisljanje.......Nadam se da ne mislis tako za sve:roll:
onda necemo biti vise drugovi:evil:
vrati mi moje krpice i kamione:-P
 
peach:
steta... :mrgreen:



onda ispada da svaku zensku osobu koju malo bolje upozna tip hoce i da povali....a to nema veze s mozgom:? ...valjda...ili sam ja samo mislila da imam drugove :-( :-( :-(
Zapamti u zivotu, mozes da imas samo dva druga, jedan se zove SUPRUG, a drugi se zove LJUBAVNIK, i najvaznije je za vas zenske sto vam obadvoje misle isto, sto bi se reklo da vam obadva odgovaraju. PUNO TE POZDRAVLJAM
 
JOVANA77:
M-Z prijateljstva ne samo da su moguca, nego su meni licno cak i vrednija od nekih Z-Z prijateljstava!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sa muskarcem mogu da sedim u kafani, da gledamo zenske, da pijemo, da se zezamo, da ludimo autima kroz grad....da psujemo, da slusamo jedno drugo pa makar to trajalo ceo dan....da se posavetujemo, pomognemo....ma SVE!

retke su devojke sa kojima mogu ovo sve da radim. a cak i kad se pojavi neka, kad tad se u njoj pojavi ono sto ne volim kod zena. kao ono: "vidi onu curku sta je obukla","jao debela sam"....ma znate vec za ta zenska sranja.....
JOKO, pusti pricu
 
Sharlote:
@cekam kuma
Ja sam imala jednog takvog "druga", nekoliko puta smo izasli zajedno sa ostalim drustvom i svaki put kad se priblizi nesto musko, on mi se prikaci. Nekoliko puta me zaglio :shock: i to je bilo da se ispovracas. A ruzan je! Sad ga zaobilazim u sirokom luku, tj. drzim odstupnicu od smaracha.
Eto to ti je znak da ne mozes da imas druga. Pozdrav Sarloti
 
Ne postoji nesto sto se zove prijateljstvo izmedju muskarca i zene. No, bitno je i definisati sta je to prijateljstvo. Ne mogu da zamislim da postoje "drug i drugarica" koji zajedno izlaze, druze se kuci, nerazdvojni su, poveravaju se jedno drugom i slicne stvari. Pre ili kasnije, a cesto i na samom pocetku "prijateljstva", jedno od njih ce imati osecanja prema onom drugom koja manje ili vise prelaze granicu od zelje za cistim prijateljstvom onog drugog. Ako neko misli da je imao(la) prijatelja suprotnog pola (a nije gay) i NIKADA nije pomislio(la) na sex i druge varijante koje prijatelji ne rade, onda neka bude uveren da njegov prijatelj jeste :) . Uostalom, svi ste gledali seriju PRIJATELJI! Kada neko provodi mnogo vremena sa nekim, postoje tu razni trenuci, od romanticnog setanja plazom (jer, sa kim ides na more ako ne sa prijateljima) pa sve do zurki punih alkohola i neobaveznih opustanja (sto opet opravdava eventualne nasrtaje odgovorima "bio(la) sam pijan(a)" :roll: ) koji dodatno otezavaju teznju da se ostane prijatelj sa nekim ko ti je toliko blizak, sa kim imas toliko zajednickog, a suprotnog je pola. Musko-zenska prijateljstva (ali to i nije definicija pravog prijateljstva) moguca su u grupnim (coporativnim) izlascima i u vidu druzenja vise osoba koje su manje-vise bliske jedna drugoj, tj. unutar jednog drustva.
Na kraju krajeva, zamislite da takvi (gore opisani) prijatelji dodju u situaciju da jedan od njih nadje partnera :!: . Ili ce partner biti ljubomoran na onog prijatelja ili ce prijatelj biti ljubomoran na partnera svog "druga" - to je sigurno!!! Pa, zasto su pobogu ljubomorni ako postoje musko-zenska prijateljstva!!!??? :idea: :idea: ....hehe...ma daj, molim te...micim... :roll:
 
Ne znam samo sto si uzeo za primer americku romansu u kojoj je sve vec u napred odredjeno?
Ja verujem u musko-zenska prijateljstva, da li sa sexom ili bez njega. Naime, mogu sa nekim imati i sex i opet sa njim ostati prijatelj, a mogu i sa njim da budem ne znam koliko i da ga nikad ne pozelim kao ljubavnika tj da mi bude vise od prijatelja.
 
AntunTun:
ima tu istine....al i ako je pitanje sexa tu....vremenom se prevazidje....mislim postoji razlika izmedju da pomislish kako ti je ortakinja zgodna i kako bi je osemenio....i da neprestano mislish na to....mogutje je imati zhenskog prijatelja....chak i zgodnog zhenskog prijatelja....a da nema sexa
Nas je bog stvorio(muskarca i zenu)da vodimo ljubav a ne da se druzimo, zar ne vidis sta ti kaze BOBA. Jel vidis sta ti kaze gospodin, ako imas druga on moze biti samo P.....DER, pod uslovom da ti licis na nesto. Pozdrav i drugarski odgovor.
 
Kiss_me:
Ne znam samo sto si uzeo za primer americku romansu u kojoj je sve vec u napred odredjeno?
Ja verujem u musko-zenska prijateljstva, da li sa sexom ili bez njega. Naime, mogu sa nekim imati i sex i opet sa njim ostati prijatelj, a mogu i sa njim da budem ne znam koliko i da ga nikad ne pozelim kao ljubavnika tj da mi bude vise od prijatelja.
To je u redu, da mozes imati prijatelja i za sex i za pricu i druzenje, ali to "drug" je samo nadimak, inace mu je pravo ime LJUBAVNIK, pod uslovom da imas momka.
 

Back
Top