PRIJATELJ MOŽDA IDE U ZATVOR, POMOĆ!!

jockobocko

Zainteresovan član
Poruka
187
Ljudi ako neko ima neke informacije bilo bi mi veoma korisno.
Naime, moj drug je pre 7 godina sa 18 godina uhvacen sa marihuanom. I tada mu se sudilo i dobio je 3 godine uslovno. I sve je bilo ok, nije mu se to vise desilo i bio je primeran . Međutim onda je tužilac tražila da se kazna uveca pa je dobio 6 meseci zatvora, i onda se to odugovlacilo sa advokatom, zalbe bla bla, ali pre godinu dana mu je stiglo da je presuda konacna i da je dobio 6 meseci zatvora oduzeli su mu pasos.... i sada odlaze, nosi potvrde da je redovan student na falutetu i tako moze da odlaze jos neko vreme. Takođe sam cula za novi zakon koji treba da se izglasa vezano za opciju kucnog pritvora. Da li neko ima neki strucni savet sta se moze uciniti samo da bi izbegao zatvor. Inace decko je tada bio klinac nije ni duvao nego mu ortak dao...a ovako je primeran u svakom smislu, sportista....
kakve su sanse da se izvuce, ako neko nesto zna bila bih vam zahvalna da mi javite
 
Ljudi ako neko ima neke informacije bilo bi mi veoma korisno.
Naime, moj drug je pre 7 godina sa 18 godina uhvacen sa marihuanom. I tada mu se sudilo i dobio je 3 godine uslovno. I sve je bilo ok, nije mu se to vise desilo i bio je primeran . Međutim onda je tužilac tražila da se kazna uveca pa je dobio 6 meseci zatvora, i onda se to odugovlacilo sa advokatom, zalbe bla bla, ali pre godinu dana mu je stiglo da je presuda konacna i da je dobio 6 meseci zatvora oduzeli su mu pasos.... i sada odlaze, nosi potvrde da je redovan student na falutetu i tako moze da odlaze jos neko vreme. Takođe sam cula za novi zakon koji treba da se izglasa vezano za opciju kucnog pritvora. Da li neko ima neki strucni savet sta se moze uciniti samo da bi izbegao zatvor. Inace decko je tada bio klinac nije ni duvao nego mu ortak dao...a ovako je primeran u svakom smislu, sportista....
kakve su sanse da se izvuce, ako neko nesto zna bila bih vam zahvalna da mi javite

Jel mu bio prvi put?
Koliko marihuane?
Strasno........

Moze da se shteka dok ne zastari..........:rtfm:
 
Ljudi ako neko ima neke informacije bilo bi mi veoma korisno.
Naime, moj drug je pre 7 godina sa 18 godina uhvacen sa marihuanom. I tada mu se sudilo i dobio je 3 godine uslovno. I sve je bilo ok, nije mu se to vise desilo i bio je primeran . Međutim onda je tužilac tražila da se kazna uveca pa je dobio 6 meseci zatvora, i onda se to odugovlacilo sa advokatom, zalbe bla bla, ali pre godinu dana mu je stiglo da je presuda konacna i da je dobio 6 meseci zatvora oduzeli su mu pasos.... i sada odlaze, nosi potvrde da je redovan student na falutetu i tako moze da odlaze jos neko vreme. Takođe sam cula za novi zakon koji treba da se izglasa vezano za opciju kucnog pritvora. Da li neko ima neki strucni savet sta se moze uciniti samo da bi izbegao zatvor. Inace decko je tada bio klinac nije ni duvao nego mu ortak dao...a ovako je primeran u svakom smislu, sportista....
kakve su sanse da se izvuce, ako neko nesto zna bila bih vam zahvalna da mi javite

Ајде реци слободно да је завио који, немој се правиш :D

Тема: Каквих шест месеци због марихуане :eek: Колко је имо, пун гепек?
 
Pa koliko ce onda sin Olje Beckovica da dobije???

On je maloletan i to nije ni stariji maloletnik jer ima 15 godina. Koliko ja znam njegov slučaj je rešen ;)

A ovaj dečko može opet da se žali ... mada sve zavisi koliko je droge imao kod sebe ... punoletan je tako da nema razloga da ne ide u zatvor. Reci nam o kojoj količini je reč ako znaš, to dosta govori.
 
On je maloletan i to nije ni stariji maloletnik jer ima 15 godina. Koliko ja znam njegov slučaj je rešen ;)

A ovaj dečko može opet da se žali ... mada sve zavisi koliko je droge imao kod sebe. Reci nam o kojoj količini je reč ako znaš. Jedan moj komšija diluje i non-stop mu nalaze pa do sada nije bio u zatvoru ni dana. :neutral:

Хаха, не налазе му, него га снабдевају те чике што долазе у плавом. Стара прича.
 
zao mi je decka ako je primeran student i sportista, ali nesto ne verujem u tu pricu, da neko za malo marihuane, nikada osudjivan, redovan student i sportista, uzoran kako kazes u svakom pogledu , zaglavi mardelj iz prve...............

za mnogo teza dela se dobijaju uslovne kazne, a kamoli za ovo , narocito ako je prvo delo...

ili ti prica nije skroz iskrena, ili je maler do jaja............ali , kakvo nam je usrano sudstvo " najgora ubedljivo grana vlasti" , ne bi me cudilo da je neki nadobudni tuzilac u dilu sa jos nadobudnijim sudijom odlucio da malo zasilji onu stvar na momku , ne bi li ubo neki poen pred reizbor........

pravim dilerima i krimosima, ne smeju da pogledaju u oci a presude mrmljaju u bradu, da ih ne iznerviraju.....i po pravilu su "uslovna kazna" ...:evil::evil::evil:
 
Poslednja izmena od moderatora:
zao mi je decka ako je primeran student i sportista, ali nesto ne verujem u tu pricu, da neko za malo marihuane, nikada osudjivan, redovan student i sportista, uzoran kako kazes u svakom pogledu , zaglavi mardelj iz prve...............

za mnogo teza dela se dobijaju uslovne kazne, a kamoli za ovo , narocito ako je prvo delo...

ili ti prica nije skroz iskrena, ili je maler do jaja............ali , kakvo nam je usrano sudstvo " najgora ubedljivo grana vlasti" , ne bi me cudilo da je neki nadobudni tuzilac u dilu sa jos nadobudnijim sudijom odlucio da malo zasilji onu stvar na momku , ne bi li ubo neki poen pred reizbor........

pravim dilerima i krimosima, ne smeju da pogledaju u oci a presude mrmljaju u bradu, da ih ne iznerviraju.....i po pravilu su "uslovna kazna" ...sudije, pichkurine:evil::evil::evil:
moj drug pre nekih 10 godina odlezao godinu dana zbog vutre :confused: doduse bilo je 8 kila ,domace iz dvorista :mrgreen: kaze da je bila takav ubica da mu je teze pala konfiskacija nego robija :lol:
 
Ljudi ako neko ima neke informacije bilo bi mi veoma korisno.
Naime, moj drug je pre 7 godina sa 18 godina uhvacen sa marihuanom. I tada mu se sudilo i dobio je 3 godine uslovno. I sve je bilo ok, nije mu se to vise desilo i bio je primeran . Međutim onda je tužilac tražila da se kazna uveca pa je dobio 6 meseci zatvora, i onda se to odugovlacilo sa advokatom, zalbe bla bla, ali pre godinu dana mu je stiglo da je presuda konacna i da je dobio 6 meseci zatvora oduzeli su mu pasos.... i sada odlaze, nosi potvrde da je redovan student na falutetu i tako moze da odlaze jos neko vreme. Takođe sam cula za novi zakon koji treba da se izglasa vezano za opciju kucnog pritvora. Da li neko ima neki strucni savet sta se moze uciniti samo da bi izbegao zatvor. Inace decko je tada bio klinac nije ni duvao nego mu ortak dao...a ovako je primeran u svakom smislu, sportista....
kakve su sanse da se izvuce, ako neko nesto zna bila bih vam zahvalna da mi javite
Извини, али колико је то било траве с обзиром да је добио три године условно, па вероватно на уложену жалбу тужиоца 6 месеци затвора?

Ја знам за случајеве које ухвате са једним-два џоинта, неко време им стоји у досијеу па се брише...ово ми је баш чудњикаво.
 
moj drug pre nekih 10 godina odlezao godinu dana zbog vutre :confused: doduse bilo je 8 kila ,domace iz dvorista :mrgreen: kaze da je bila takav ubica da mu je teze pala konfiskacija nego robija :lol:

Хаха, тај је имао мини њиву. Има случајева овде у урбаном делу Београда да се гаји у великим саксијама на тераси. Ал овај ако је добио 6 месеци ил три године условно нема шансе да је уваћен са пакетом, пола гепека најмање.
 
pa 30 g
nikada ranije i nikada posle toga *** bio klinac

To se tretira kao količina namenjena za dilovanje a ne za ličnu upotrebu. 30 gr je više od jedne pune kese, šta je on sa tim radio? Odakle mu tolika droga? Ko je to platio i šta je sa tim hteo da radi? :neutral:

Oljin mali je imao mnogo manje od toga (u policijskom izveštaju stoji mnogo manja količina od one koju je Kurir naveo) pa su napravili celu frku i medijsku hajku od toga. Slažem se da je osoba od 18 godina klinac i da može da pogreši ali po zakonu kada si punoletan moraš odgovarati za takvo krivično delo. 18 godina je granica, neko je zreliji, neko manje zreo u tom dobu ali nažalost zakon je isti za sve. Moje je mišljenje da je punoletna osoba uhvaćena sa 30 grama vutre odavno trebala da odleži i mnogo više od toga što će tvoj drug dobiti ...
 
To se tretira kao količina namenjena za dilovanje a ne za ličnu upotrebu. 30 gr je više od jedne pune kese, šta je on sa tim radio? Odakle mu tolika droga? Ko je to platio i šta je sa tim hteo da radi? :neutral:

Oljin mali je imao mnogo manje od toga (u policijskom izveštaju stoji mnogo manja količina od one koju je Kurir naveo) pa su napravili celu frku i medijsku hajku od toga. Slažem se da je osoba od 18 godina klinac i da može da pogreši ali po zakonu kada si punoletan moraš odgovarati za takvo krivično delo. 18 godina je granica, neko je zreliji, neko manje zreo u tom dobu ali nažalost zakon je isti za sve. Moje je mišljenje da je punoletna osoba uhvaćena sa 30 grama vutre odavno trebala da odleži i mnogo više od toga što će tvoj drug dobiti ...

advokat kaze da jedna od opcija da se saceka da se usvoji novi zakon koji obuhvata i kucni pritvor za one koji imaju kaznu do 1 godine....Slazem se da je pogresio ali je grozno kada odrastes u osobu koja to vise nikada ne bi radila i sada mora da ispasta za nesto od pre 7 godina
 
Ljudi ako neko ima neke informacije bilo bi mi veoma korisno.
Naime, moj drug je pre 7 godina sa 18 godina uhvacen sa marihuanom. I tada mu se sudilo i dobio je 3 godine uslovno. I sve je bilo ok, nije mu se to vise desilo i bio je primeran . Međutim onda je tužilac tražila da se kazna uveca pa je dobio 6 meseci zatvora, i onda se to odugovlacilo sa advokatom, zalbe bla bla, ali pre godinu dana mu je stiglo da je presuda konacna i da je dobio 6 meseci zatvora oduzeli su mu pasos.... i sada odlaze, nosi potvrde da je redovan student na falutetu i tako moze da odlaze jos neko vreme. Takođe sam cula za novi zakon koji treba da se izglasa vezano za opciju kucnog pritvora. Da li neko ima neki strucni savet sta se moze uciniti samo da bi izbegao zatvor. Inace decko je tada bio klinac nije ni duvao nego mu ortak dao...a ovako je primeran u svakom smislu, sportista....
kakve su sanse da se izvuce, ako neko nesto zna bila bih vam zahvalna da mi javite

Нека другар одлежи своје и то је то.Мада,чини ме се да постоји опција да се позива на ментално незрелост ,јер је имао мање од 21 године.Ако се не варам,до 21.г. се сматра да је особа још увек незрела личност и може да буде олакшавајућа околност.Не знам да ли је то сад промењено.

Ово ти је лоша варијанта да се распитујеш по форуму о правном савету.Постоји државно бесплатно правно саветовалиште,па се информишите.
 

Back
Top