Pričamo, dakle postojimo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Volim kafane, narocito leti. Nisam generacija koja je "odrastala" u kafanama (tada su se vec pojavili kafici), ali secam se letnjih basti na letovanjima u Bugarskoj kad smo svako vece isli na muziku i cevapcice za veceru. Brat i ja bismo sedeli kasnije i pili "koka kolu" a oni su igrali valcer kao i bezbroj parova iz drugih zemalja (isli smo uglavnom u letovalista gde nije bilo mnogo nasih). Secam se i "Sindjelic" kafane gde smo ponekad isli na cevape, takodje, preko leta uvece, ali se najvise secam "nase" kafanice "Partizan". To je mala kafana sa kariranim stolnjacima blizu kasarne (bila) ali su tu bile najbolje "pljeske" i kad nije bila nedelja i poseta vojnicima, kad je bilo prazno, onda smo brati i ja "isli po pljeske" i sedeli tako za stolom cekajuci (i po pola sata) da ih naprave. A bile su najbolje, dok je svet koji se skupljao u njoj, bio nas, srpski, mozda malo prostiji, ali uvek nasmejan i porodican. Tu sam isla i sa drugarima posle skole po lepom majskom vremenu na koka kolu i sedeli smo satima u maloj basti pod lozom srecni sto se blizi kraj skolske godine i sto cemo imati vise vremena za "simpatije" i mogucu "ljubav".
Secam se i zima, onih kad je sneg bio dubok i skripao pod nogama, a mi isli nedeljnu popodnevnu setnju do centra u kafanu "Skadarlija" na caj s rumom i natrag. Prijao mi je taj caj s rumom, iako sam bila skoro dete, i dan danas ga volim, podseca me na "toplinu" tih zima i te prigusene kafanske atmosfere.
Posle su dosli kafici i dugo nisam odlazila u kafanu osim slucajno sve dok nisam postala svoj covek i s drugaricom, ciji je brat svirao u kafanskom orkestru, obisla skoro sve kafane po gradu (iz "sigurne" perspektive). Ali najlepse mi je bilo kad sam s momkom koji je poznavao ceo kafanski svet isla po kafanama. To su bila uzivanja i drustvo, pesme, pice i rostilj, spajanje stolova kad naidje jos drustva i ostajanje do kasno, i na kraju, obavezna makar pretnja tucom zbog njegovog karaktera, sto je meni predstavljalo izuzetnu "poslasticu" i radost, jer od njega su se svi plasili, a gazde se izvinjavale zbog uvrede od strane tog gosta koji mu se "zamerio" makar pogledom i smirivale situaciju.
Kafane danas nisu sto su nekad bile, makar u mom gradu, modernizovale su se i prava je retkost da naidjem na kafanu sa kariranim stolnjakom i limenom (ili bar obicnom staklenom) pikslom, da naidjem na raspevane ljude niti i sama cesto idem u njih. Zamenilesu ih pljeskavdzinice, a u onim koje jos rade, nema vise te atmosfere usled krize, a one porodicne, beoeme, ili "kafanske ljude", ili makar obicne posetioce, zamenili su hladni "biznismeni" koji ne znaju sta je kafana i nikad nece nauciti.
 
Slusam odgovore na pitanje : sta bi uradili kada bi preko noci postali vlast?
- maznuli brdo para
- pohapsili neistomisljenike
- uveli red u drzavi i navukli na sebe bes vecine, ostvarenih i neostvarenih lopova
i zakljucujem da nemamo buducnost.

A sta bi vi uradili da se dokopate stvarne vlasti?
 
Slusam odgovore na pitanje : sta bi uradili kada bi preko noci postali vlast?
- maznuli brdo para
- pohapsili neistomisljenike
- uveli red u drzavi i navukli na sebe bes vecine, ostvarenih i neostvarenih lopova
i zakljucujem da nemamo buducnost.

A sta bi vi uradili da se dokopate stvarne vlasti?

Ovo prvo :lol:

Ako uradim ostalo sto navodis, ne bih vise imala glavu na ramenima, a ovako ima sanse da kidnem u daleke toplije krajeve.
 
Slusam odgovore na pitanje : sta bi uradili kada bi preko noci postali vlast?
- maznuli brdo para
- pohapsili neistomisljenike
- uveli red u drzavi i navukli na sebe bes vecine, ostvarenih i neostvarenih lopova
i zakljucujem da nemamo buducnost.


A sta bi vi uradili da se dokopate stvarne vlasti?

Ja bih ovo trece, nadam se da ne bi bio bes vecine. Zasto mislis da nemamo buducnosti sa ovim zadnjim odgovorom?
 
Poslednja izmena:
Znate onaj osećaj kada vam fali samo jedan delić da složite komplikovanu slagalicu?
Osećaj da je slika nepotpuna?
Muči me taj delić.

Ako taj delić nije zdravlje ili novac, onda problem koji faktički ne postoji (boldovano) prestaje biti važan za celu slagalicu. :)

Dobra vam večer :kpozdrav:

Virnuh kroz prozor i kako videh da je mirno navratih na čašicu razgovora :))))
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top