Pričamo, dakle postojimo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa da, došli po mene jutros rano, već sam oko 6 bio u beogradu... ( :
jedino je vreme bilo gadno, pa sam grad video iz auta praktično..išli smo do nekog restorana Prestonica...
ljubazni, vredni, gostoljubivi....samo se, koliko sam video, grad samo zida, kao beograd.... davno sam bio, nemam baš neki utisak na onosnovu onog što sam video na blic...
 
pa da, došli po mene jutros rano, već sam oko 6 bio u beogradu... ( :
jedino je vreme bilo gadno, pa sam grad video iz auta praktično..išli smo do nekog restorana Prestonica...
ljubazni, vredni, gostoljubivi....samo se, koliko sam video, grad samo zida, kao beograd.... davno sam bio, nemam baš neki utisak na onosnovu onog što sam video na blic...

Kragujevac je indusrijski grad.
Mene za njega vezu lijepe SPORTSKE uspomene.
Radili smo za CACAK a turnri su pretezno bili u Kragujevcu.
 
..lijep je to kraj Srbije..meni je još ljepši onaj prema Kopaoniku....predivna priroda...
...hej čujte ovo pitanje Koja kontracepcija kod žene koja se porodila prije 1mjesec?..
...tržim..tražim..i naletim na ovu sličicu...:lol:..

250px-VictorianPostcard.jpg
 
..lijep je to kraj Srbije..meni je još ljepši onaj prema Kopaoniku....predivna priroda...
...hej čujte ovo pitanje Koja kontracepcija kod žene koja se porodila prije 1mjesec?..
...tržim..tražim..i naletim na ovu sličicu...:lol:..

250px-VictorianPostcard.jpg
slutiš daco..pajz da te neka roda ne juri..
daco, zaboravio sam da te pitam..vi šaljete uzorke ili već kako se to zove što izolujete i sumnjivo je u Torlak?? pa koliko vam treba za potvrdu da se radi o sv. gripu??
 
..juri, juri moonja...sve nas žene...:lol:..
..da postoji jedan test sa trakom..slično kao test za trudnoću..uzme se bris iz nosa..pomješa sa malom količinom jednog rastvora, u to se umoči test i za deset minuta ako se pojavi crvena linija riječ je o virusu influence tip A...i onda se taj uzorak šalje u Torlak da se utvrdi da li je H1N1 ili neki drugi, uglavno sezonski tip....potvrda stigne za par dana, obično dva, tri dana...ali nisam se raspitivala detaljno o slanju jer niko nema ni vremena da ti odgovori, svi nešto zamišljeni, puno pacijenata..idu vamo tamo..nose uzorke...upisuju u protokol..kako izolovati one koji imaju ili su sumnjivi na grip od ostalih pacijenata pri pregledu...na samom ulazu odmah postavljene maske...oni koji rade u prijemnoj za pacijente sumnjive na grip bolje da ne ulaze u ambulantu gdje se pregledaju ostale infektivne bolesti...od ostalih najviše ima hepatitisa B i C...i svašta nešto....
 
pa prilično dug put, ne znam ni kod nas koliko traje procedura i kako sva ta konfuzija izgleda......jadni ljudi..

....tipizacija virusa se dosta brzo uradi, mikrobiološka pretraga..traje koliko i čekaš na labaratorijske rezultate, nekad čekaš duže ako ima više pacijenata...ali ovdje je riječ o putu od Bl do Bg..to je duži put...+ organizacija transporta...ma kao i kod svake viroze..ima i lakših i težih slučajeva, nisu svi isti...sve se priprema za eventualni nadolazeći val hospitalizacije ali za sada otprilike se hospitalizuje 10% pacijenata..vidjet ćemo šta će biti....ali čini mi se da neće biti katastrofe....
..ima tu dosta i medijske kampanje..pa Tami Flu košta otprilike 70km ili oko 35evra, to je jedini lijek za ovu vrstu gripe ali preporučuje se samo u teškim slučajevima....da ne bi sad neko išao kupovati preventivno bez potrebe, mada se i ne može bez ljekarske preporuke....
...trebalo bi već na spavanje...gdje si bio šta si radio...dan prođe brzo..a još toliko toga nisi uspio uraditi...
...mene u medicini nekako uvijek privuku filozofski otvoreni slučajevi...evo razmišljam o mikrosnu...fiziološka činjenica a tako nevjerovatna...mislim da ću napisati članak o tome za ove moje novine...
..kažu čovjek ne može čak i da hoće uvijek biti budan..postoji insomnija...ali ne može izbjeći mikrosan..neuroni se sami isključuju na sekund dva da bi se odmorili...fascinantno..neistraženo dovoljno...da li se dijelovi kore naizmjenično odmaraju ili sva odjednom....vjerovatno i jedno i drugo..neću sad o tome..šta ti je čovjek...sve može funkcionisati i bez nas, naše svijesti zar ne...a imamo je...da li?...
..odoh ja....vidiš kako se sve nadovezuje jedno na drugo..već sam umorna...raspisah se..:aha:.....:zzzz:........:lol:
 
daco....
ništa se ja u te viruse ne razumem ...ni šta ni kako...mada je vrlo moguće da sam ja na nogama neki virus pregurao nedavno. nisam imao temperaturu, al dva dana me je cepala groznica, tresao sam se kao prut itd. sad ne opisujem sve..nije baš difno kakve sam simptome imao...al sam pregurao za 2 dana...rekao mi dooca da mi se org. sprema za zimu, a ja duletu sve verujem... ( ; :....
a i ja kad sam premoren ne mogu da spavam...inače sam fantom i jedno vreme sam se baš iscrpljivao, ali ne namerno, nespavanjem....po dva-tri dana i noći..bez problema..to je super kad se nešto radi ...ali kad nema uzroka...mora da se spava 8h, nek pričaju šta hoće...e jedna slikarka, koja sad nije prisutna među nama i moja bivša komšinica, jednom mi je pričala da godinama spava 4h....i kako je spavati preko 4h čisto gubljenje vremena..ja zapamtio..kao, mora da ima tu nešto.. ( : i, sad pre jedno 2 godine pitao sam je da li i dalje spava samo 4h..samo se nasmejala i rekla..ma, kakvi...mnogo duže ( ;



dooco, el šumadijski čaj?? lolo ( :
 
daco....
ništa se ja u te viruse ne razumem ...ni šta ni kako...mada je vrlo moguće da sam ja na nogama neki virus pregurao nedavno. nisam imao temperaturu, al dva dana me je cepala groznica, tresao sam se kao prut itd. sad ne opisujem sve..nije baš difno kakve sam simptome imao...al sam pregurao za 2 dana...rekao mi dooca da mi se org. sprema za zimu, a ja duletu sve verujem... ( ; :....
a i ja kad sam premoren ne mogu da spavam...inače sam fantom i jedno vreme sam se baš iscrpljivao, ali ne namerno, nespavanjem....po dva-tri dana i noći..bez problema..to je super kad se nešto radi ...ali kad nema uzroka...mora da se spava 8h, nek pričaju šta hoće...e jedna slikarka, koja sad nije prisutna među nama i moja bivša komšinica, jednom mi je pričala da godinama spava 4h....i kako je spavati preko 4h čisto gubljenje vremena..ja zapamtio..kao, mora da ima tu nešto.. ( : i, sad pre jedno 2 godine pitao sam je da li i dalje spava samo 4h..samo se nasmejala i rekla..ma, kakvi...mnogo duže ( ;



dooco, el šumadijski čaj?? lolo ( :

Zelja za Nikonom te iscrpljuje moonjo.Nadji neki jefiniji foto aparat i manje ces se iscrpljivati.:mrgreen:
Sumadijski naravno.:per:
 
..pa ako nisi imao temperaturu onda nije ništa strašno...najvjerovatnije jest bila virozica....i dobro je što si je sam pregurao..mnogi zbog toga dođu čak do infektivnog..nemam pojma kako preskoče primarnu praksu...a ovi na infektivnima se samo :pop:..krste....
...skoknula na zdravlje..oko ovog virusa pravi SF roman...:aha:..sad ću i ja da se krstim....
...ova dva su mi omiljena smajlića...:aha: i ovaj :zcepanje: ..ne znam što....
 
pa da, došli po mene jutros rano, već sam oko 6 bio u beogradu... ( :
jedino je vreme bilo gadno, pa sam grad video iz auta praktično..išli smo do nekog restorana Prestonica...
ljubazni, vredni, gostoljubivi....samo se, koliko sam video, grad samo zida, kao beograd.... davno sam bio, nemam baš neki utisak na onosnovu onog što sam video na blic...

Tz, tz...trebalo je da se javiš....Vodila bih te u jednu ekstra pivnicu, na pivo i mezetluke i u jednu savršenu poslastičarnicu na kolače.....:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top