Priča o samoći

da li bi mogli živjeti u izolaciji od ljudi?

• da

glasova: 7 63,6%
  • ne

glasova: 1 9,1%
  • ne znam

glasova: 2 18,2%
  • možda koji dan

glasova: 1 9,1%

• Ukupno glasova
    11
Ovaj video sam i ja nekada gledala, upečatljiva je.

Da odgovorim, isto kao i ti.
Ipak o sebi samima učimo kroz interakcije sa drugima.
A i kroz poznavanje drugih širimo same sebe.

Volim biti sama, ali volim i ljude.
U nekim periodima volim više biti sama.
Ali da sam sasvim i bez ljudskog produkta u vidu umjetnosti - to nikako. Po tome, stalno sam sa ljudima...

Bez ljudskih kontakta ne znam bas...
Bio sam vrlo drustvena osoba do pre nekih 3 godina sad je neverovatno to otslo u drugom smeru jer sam duboko razocaran u ljude...
Voleo bih da imam partnerku i da budemo sami i eventualno jos 6 osoba pored s kojim bi nekad proveo vreme ali proverenih...

Bez ljutskih izuma itd bih mogao da zivim ali volim fimove, serije, muziku itd tako da u tom pogledu delimicno ali znam da pola stvari danas sto imamo mi ne bi trebale.

Dakle sto se tice svega ja sam na 50% od ovoga.

Razocarao sam se u drustvo i ljude te poslednjih 3 meseca se ne vidjam i ne pricam nisakim i nije toliko lose osim kad izgubis ideje kako da se zanimavas tj kad ti jedna stavka dosadi i ponekad pozelis da podelis sve to s nekim ali se predomislis jer se setis, ko to voli taj mir i skroman zivot, ko ima takva slicna interesovanja kao ti, humor, kulturu a da ti se ne po.s.ere u zivot slomi srce, duboko uveedi ili izda i onda budes tuzan neko vreme i vratis se na staro...Dobijem neku zelju za socijalizaciju ali je brzo izgubim jer mesto gde zivim je malo i ljudi su bezveze samo gledaju da pumpaju ego...

U poslednje vreme ne znam ni da li sam ziv, polu ziv za ljude i jedini kontakti ljutski su mi neki prolaznici dok sam na pecanju, roditelji ponekad i ovde na forumu tj malo na netu...

Da li biste mogli ovako živjeti?
U prvi tren zvuči kao idila, bez previše informacija iz reale no da li bi zaista mogli podnijeti toliku samoću i izoliranost kao žena iz ove reportaže?

koliko god mi na prvi pogled djeluje opuštajuće mislim da ne bi izdržala duže od 7 dana...

Vi?

Mogla bih

Priroda, koke, nešto ovaca, puska

Ne vidim problem

Увек сам био интроверт и могу доста дуго сам, али као ова дивља жена не бих могао. Волим да се шалим и да причам о озбиљним темама са занимљивим људима. Смараче не могу да смислим.

Mislim da ovde nisu pola iskreni i da i nikad nisu osetili pravu samocu a kamo li pa da zive skroz sami u prirodi...

Pola njih nije bilo verovatno duze od 10 dana u prirodi i nisu proveli duze od 10 dana spavajuci u sator...

Svi vole prirodu a ne mogu da izdrze duze od 10 dana spavajuci u njoj pod sator...
Znam šta je tužni osjećaj samoće, a drugo je lijepi osjećaj usamljenosti koji svjesno biram.

A deset dana u šatoru sama nisam bila, bila sam sedam sa momkom...ali upravu si

A to za prirodu, pa ljudi i kad idu u pritodu, idu u betonirana zdanja, koja najmanje imaju prirode. Ali malo nešto imaju, pa sjede u restoranu/kafiću i sa sigurne distance gledaju prirodu.

Ali tu nema ništa čudno. Ne treba te to čuditi ili ljutiti.

I ja koja baš volim prirodu, vidim da prirodu ne poznajem, plašim se nepoznanice, i svoje nespretnosti za život u istoj...
Teško je u odraslom dobu upoznati prirodu, pa onda pustiti naš komformizam.

Od banalnih stvari kao WC, toaletni papir... Sve je konformizam...pa dalje do hrane itd.

Mogla bih.
Bez neta, telefona, TV ni ne gledam svakako.
I bez tekuće vode ,, ako u u blizini postoji izvor, odnosno pitka voda.
Problem bi mi bila struja.
Zbog frižidera,
Frižider moram da imam.
Osvetljenje mi ne treba, ja obožavam fenjere i sveće.

Svega bih se mogla odreći za mir, tišinu , mirise prirode , lek za psihu.
Samoća je lepa.I upotpunjuje um.

Da li biste mogli ovako živjeti?
U prvi tren zvuči kao idila, bez previše informacija iz reale no da li bi zaista mogli podnijeti toliku samoću i izoliranost kao žena iz ove reportaže?

koliko god mi na prvi pogled djeluje opuštajuće mislim da ne bi izdržala duže od 7 dana...

Vi?
Ne verujem.
Jedno je izolovati se od neželjenih ljudi, glupih komentara i nepotrebnih informacija.

Ali postoji nekoliko osoba bez kojih ne bih bila potpuna.
A gajim i nezdravu ljubav prema bojleru i grejalici.
Frižider moram da imam.
I ovo....emotivno sam vezana ....

A gajim i nezdravu ljubav prema bojleru i grejalici.
1699377973446.png

Back