Прича о Милошевићу као о сотони вуче Србију у АМБИС!!!

Svakako!

Pa ne mislis valjda da su komunisti sazivali svoje sjednice a da unapred sve nije
izglasano!
Na toj sjednici, jedino je onaj Pavlovic bio zbunjen, Bora bi mogao o tome nesto reci,
kako su ga instalirali zbog one njegove cuvene recenice "niko ne sme da vas bije",
JEDINIM CILJEM zavodjenja srpskih nacionalista za Goles planinu, dok sve Srbe ne srede!
Да, то је све познато, што се тиче унутрашњих односа њихових, и то јесте био њихов унутрашњи својеврсни пројекат, доласка и одржавања на власти, него, можда нисам била најпрецизнија, хтедох питати ко га је инсталирао, ако се, можда, мислило и на оне теорије, да је све то дошло и уз помоћ неких спољашњих фактора, кад су се почеле мењати опште међународне прилике.

Сигурно си свестан, као и ја, своје ограничености као `обичног човека` у погледу информација.
АКО СЕ ТВОЈИ СТАВОВИ ПОДУДАРАЈУ СА СТАВОВИМА ХРВАТА, КОЈИ НЕМАЈУ СВОЈЕ СТАВОВЕ ЈЕР СУ ПРОЈЕКАТ,
ОНДА ТВОЈИ СТАВОВИ НИСУ ИСПРАВНИ.

Мени је то довољно, а ти имаш времена па размисли..
Поздрав.

Ne znam kojom si logikom mogao povuci paralelu, mene sa hrvatima, sem ako ne citas postove?
U tom slucaju ne razumijem tvoju terapiju!
Za savremenika i ucesnika u zivim zbivanjima, ukoliko je izuzetno brzo samim dogadjanjima shvatao svoje zablude, nije trebala pouzdanija informacija!

Да, то је све познато, што се тиче унутрашњих односа њихових, и то јесте био њихов унутрашњи својеврсни пројекат, доласка и одржавања на власти, него, можда нисам била најпрецизнија, хтедох питати ко га је инсталирао, ако се, можда, мислило и на оне теорије, да је све то дошло и уз помоћ неких спољашњих фактора, кад су се почеле мењати опште међународне прилике.

Pa znate sta Milunka, siroka je njihova istorija, surova nauka sticana jos na "Lux" univerzitetu, duboka americko zidovska banka, da bi mi to sve dokucili!!!

U kom ti svetu zivis majstore :)

Taj svet je zauvek zavrsen u jesen 2000, bilo vas je i tad mnogo, 2 miliona, ali ostalih je bilo vise... od tad se srozava i vas broj i vasa relevantnost, ostajete zauvek na margini, glasni ste na forumu, tu se osecate sigurno jer vam istomisljenici terciraju, ali u realnom zivotu malo jos ko ima volje da slusa te gluposti.

Sahranjen je ko nekrst po noci ispod lipe, oni koji su mu se tad klanjali danas ubacuju pedere u glavni odbor, veoma jasno distanciranje dojucerasnjih "drugova" govori da ta opcija nema nikakvu podrsku. Ostaje tu i tamo neki rusofil, staljinista, tatin sin koji je izgubio blagodeti ugodnog zivota 90-ih, sve u svemu, saka jada.

Ja sam 5 oktobra bio neutralan.

Колико пута треба да поновим:

Ја ништа од тога нисам увидела у новије време, као већина вас.

Ја о свему овоме имам одличан, и свеобухватан увид од самога почетка, негде средином 80их, кад је Милошевић постао партијски шеф Београда, па све на даље, ко је ко, и шта је шта, у читавом том "обновљеном парламентаризму" Србије, с почетка 90их, па до данас.

Али, ви сте ти, који још увек не увиђате неке битне ствари у свему томе...

Govorim o iskljucivo tvojim postovima,ako nisi ili nisi svesna svog stanja,vrati se na svoje postove od ranije.

Милошевић ипак сноси највећу одговорност и кривицу, јер је он имао и највише реалних могућности да поправи ствари, а није их искористио.

Ови "после" њега, тачно, сносе велику кривицу што нису , после свега тога покушали да спасу што се могло спасти, већ су, својом кратковидошћу, себичношћу, странчарењем, само продубљивали наше тешко стање, поготово на унутрашњем плану, на ком су, реално, још једино и имали неку власт, слабили земљу изнутра, уместо да максимално искористе све расположиве могућности. Пљачка, корупција, невиђених размера, то је главна карактеристика њихова.

А, на спољашњем плану, замерке њима су претеране, јер је таква, просто, реална ситуација.
Сем тога, ни ту нема јасне и координиране политике, нити било какве визије, националног консензуса шта и како да се ради. Као што га нема ни за шта друго.

Сви су демагози, и власт и комплетна садашња опозиција.

Ако опозиције уопште и има.

Како већ рекох толико пута, никада је заправо није ни било, за свих ових 20ак година.

Ми на Космету тренутно имамо амерску окупацију (а управо је за време Милошевића она тамо дошла), и у тренутном распореду светских снага, нема скоре перспективе да се то измени, нити би било која друга гарнитура да дође на власт у Србији то сада могла изменити.

Tesko,i njemu su kao i ovima odlucivale okolnosti,on je imao bolje okolnosti ali i vece rezultate.
Razlika je ta sto se ovi ne "bore" za Srbiju i svoj narod na bilo koji nacin za razliku od SM.

Ja sam 5 oktobra bio neutralan.

Govorim o iskljucivo tvojim postovima,ako nisi ili nisi svesna svog stanja,vrati se na svoje postove od ranije.

Tesko,i njemu su kao i ovima odlucivale okolnosti,on je imao bolje okolnosti ali i vece rezultate.
Razlika je ta sto se ovi ne "bore" za Srbiju i svoj narod na bilo koji nacin za razliku od SM.

Још кад би само могао да наведеш који су то његови резултати, а да нису катастрофа по Србију. Како се то он "борио" за Србију у позитивном смислу?

Које моје постове од раније? Не причај на памет. Ја све време причам исто, од почетка.

Ти си или нешто помешао, или се не сећаш.

Ах, а он јадан немоћан од 1987. па надаље, ничим није утицао на те ''околности''?

polovica 09. mjeseca 1987., Beograd, Srbija

Predsjednik Predsjedništva SR Srbije (dakle, prvi čovjek u tadašnjoj “Socijalističkoj Republici Srbiji”) Ivan Stambolić, na sjednici Narodne skupštine Srbije, podnosi ekspoze o dogovoru koji je postignut sa svim republikama i pokrajinama u tadašnjoj Saveznoj državi (SFRJ), a vezan je za amandmane na savezni Ustav. Temelj sadržine ekspozea, upravo predstavlja obrazloženje da je došlo do potpunog suglasja među federalnim jedinicama po najvažnijim pitanjima glede političkih reformi u državi, što je trebalo praktično staviti točku na ustavnu i političku krizu.

Kako je sam Stambolić kasnije tvrdio, Milošević se uplašio ovoga mirnog rješenja krize (što se nikako nije uklapalo u projekt koji su gurali SANU, Udruženje književnika Srbije i ” građanska desnica”, a čiji je on bio eksponent), te je 4 dana poslije ovoga ekspozea održao 8. sjednicu CK SKS na kojoj se obračunao s neistomišljenicima, zaoštrio odnose u vrhu SK i stvorio atmosferu sukoba, čime je postignuti dogovor federalnih jedinica pao u vodu.

polovica 09. mjeseca 1987., Beograd, Srbija

Predsjednik Predsjedništva SR Srbije (dakle, prvi čovjek u tadašnjoj “Socijalističkoj Republici Srbiji”) Ivan Stambolić, na sjednici Narodne skupštine Srbije, podnosi ekspoze o dogovoru koji je postignut sa svim republikama i pokrajinama u tadašnjoj Saveznoj državi (SFRJ), a vezan je za amandmane na savezni Ustav. Temelj sadržine ekspozea, upravo predstavlja obrazloženje da je došlo do potpunog suglasja među federalnim jedinicama po najvažnijim pitanjima glede političkih reformi u državi, što je trebalo praktično staviti točku na ustavnu i političku krizu.

Kako je sam Stambolić kasnije tvrdio, Milošević se uplašio ovoga mirnog rješenja krize (što se nikako nije uklapalo u projekt koji su gurali SANU, Udruženje književnika Srbije i ” građanska desnica”, a čiji je on bio eksponent), te je 4 dana poslije ovoga ekspozea održao 8. sjednicu CK SKS na kojoj se obračunao s neistomišljenicima, zaoštrio odnose u vrhu SK i stvorio atmosferu sukoba, čime je postignuti dogovor federalnih jedinica pao u vodu.

Nešto je složenije od ovoga što si napisao, ali u suštini, to je to!

ko se slozio ko se ne slozio...ali srpski ambis pocinje od stvaranja kraljevine jugoslavije i od aleksandra karadjordjevica....od tada srbija gubi svoj nacionalni identitet i nacionalne intereese...to traje sve do sada...svi oni koji su u ovom razdoblju pokusali da povrate srpski nacionalni interes su sklonjeni u stranu ovako ili onako...

"Iznenadio sam se koliko je Milošević komunikativan u svom kabinetu, koliko je neposredan, koliko se intimizira.
Ipak, pogled je bio najinteresantniji. Čim dođe čovjek, on mu hvata ruku, zatim ga fiksira pravo u zenice. Ljudi koji su inače u njemu gledali proviđenje, božanstvo, teško da su mogli da izdrže taj pogled. Pričao mi je moj drug sa studija Mihailo Zvicer, koji je svojevremeno zamijenio Mahmuta Bakalija, da je takav parališući pogled imao Josip Broz. Veli Zvicer da su i on i Kardelj bili jednako mali pred tim, Titovim pogledom. Slobodan Milošević se trudio da to primjenjuje, mada je na kraju ispao samo loš Titov učenik. "

ko se slozio ko se ne slozio...ali srpski ambis pocinje od stvaranja kraljevine jugoslavije i od aleksandra karadjordjevica....od tada srbija gubi svoj nacionalni identitet i nacionalne intereese...to traje sve do sada...svi oni koji su u ovom razdoblju pokusali da povrate srpski nacionalni interes su sklonjeni u stranu ovako ili onako...

Ja bi rekla od Gavrila Principa

ta nesrećna ujedinjenja, pogotovu sa hrvatskom ništa dobro nisu donela srbiji, srbija je u tu zajednicu unela svoju državnost
koja se u tom zamešateljstvu potpuno izgubila i sve ostalo se dešavalo na uštrb srbije.

Da li moze neko da mi linkove sa tekstovima o ratu devedesetih? U knjizi iz istorije toga nema, a zeleo bih da znam sve sto se desilo. I koja je to najveca pogresna odluka koju je doneo Milosevic?
Rijedko ćeš nać što objektivno napisano, s toga čitaj tekstove i "dobitnika" i "gubitnika" koji gođ da jesu, a do tvoje je sposobnosti razumijevanja koliko ćeš stić blizu istine. Najveća (s naše tačke gledišta) Miloševićeva greška jest što se odlučio bavit politikom.

Back