PRICA O KALENDARIMA

zilot je grcka rec za revnitelja ,ako tako gledamo da bili su.......kazi mi gde mi odstupamo od sv.Save a gde ga vi pratite u ispovedanju......gde se upokojio sv.mucenik Nikolaj............ako nemas podatke neka ti pomogne Bl,jer taj decko cita i trudi se,cenim ga............

Прваославље јесте на удару паписта али морамо осати јединствени и избацити ту болест из организма ЖИВЕ ХРИСТОВЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ

Бл:
Прваославље јесте на удару паписта али морамо осати јединствени и избацити ту болест из организма ЖИВЕ ХРИСТОВЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ
To pokusavam da kazem. Ne napusta se crkva sada kad je najteze.

Zilot cacanski:
oprosti ostao sam ti duzan kada smo nastali....pa pocevsi od sv. apostola Simona zilota.preko monaskog reda zilota sv.Teodora studita pa sve do danas.....kada je u istoriji crkve udarala jeres po narodu.....citaj malo sv.Marka efeskog.........
Lepo je to sto si napisao i potrudicu se da procitam ali odvajanje je jeres. Kritikujete ekumeniste jer se sa davno odvojenima ( koji su takodje imali svoje razloge ) sada ravnopravno ujedinjuju. Svi su imali svoju pricu pa i lucifer kad se pobunio protiv Boga.

King 7:
To pokusavam da kazem. Ne napusta se crkva sada kad je najteze.
То је проблем, успели су наши непријатељи да уз помоћ пар свештеника отерају народ од Цркве(зилоте) и још их има, ја се свакодневно борим противе јеретика екумениста, поборника новог календара али се борим истином Православља, а не бежећи из СПЦ и комадајући тело исте .
Ја лично њима ништа не замерим, једино у чему нису у праву то је поновно крштење и цепање ТЕЛА ХРИСТОВОГ(ПРАВОСЛАВЉА)

King 7:
Znas li naziv filma i mozes li reci o cemu se radi u njemu?

Не знам наслов филма али је документарно целокупан снимак тог невероватног догађаја у самом храму... осим што камера не улази у олтар где се свештеник моли призивајући Свети Огањ... у питању су дугачки кадрови... зато верујем у истинитост тог документарца...

eremita:
Не знам наслов филма али је документарно целокупан снимак тог невероватног догађаја у самом храму... осим што камера не улази у олтар где се свештеник моли призивајући Свети Огањ... у питању су дугачки кадрови... зато верујем у истинитост тог документарца...
Гледао сам и ја ДОКУМЕНТАРАЦ О СИЛАСКУ СВЕТОГА ОГЊА ПРЕД ПРАВОСЛАВНОГ ПАТРИЈАРХА. Али један ХАЏИЈА га сними

brate mili pusti emocije......ko napusta crkvu.ja koji trpim tvoje pljuvanje i prozivanje ili ti koji komotno se ponasas u crkvi koja ispoveda jeres,ili ti jeretickoj crkvi......sve hriscanske "crkve" imaju obrise pravoslavne jer su od nje odstupile ispovedanjem ali su morale zadrzati formu hriscansku.........pitanje je da li su te "crkve" crkve ili su udruzenje gradjana pa makar bile i milionske.........ako cemo po brojnosti clanova "crkve" onda je budizam vera spasavajuca.........istina je tamo gde su kanoni ,stubovi crkve,gde Sveti Duh obitava nepromenjivo......vi disete na jedno plucno krilo dok je drugo pojeo rak latinski.....ali i to jedno je u Svetskom Savezu crkava te je samim tim maligno...........

Zilot cacanski:
brate mili pusti emocije......ko napusta crkvu.ja koji trpim tvoje pljuvanje i prozivanje ili ti koji komotno se ponasas u crkvi koja ispoveda jeres,ili ti jeretickoj crkvi......sve hriscanske "crkve" imaju obrise pravoslavne jer su od nje odstupile ispovedanjem ali su morale zadrzati formu hriscansku.........pitanje je da li su te "crkve" crkve ili su udruzenje gradjana pa makar bile i milionske.........ako cemo po brojnosti clanova "crkve" onda je budizam vera spasavajuca.........istina je tamo gde su kanoni ,stubovi crkve,gde Sveti Duh obitava nepromenjivo......vi disete na jedno plucno krilo dok je drugo pojeo rak latinski.....ali i to jedno je u Svetskom Savezu crkava te je samim tim maligno...........
Доказ ИСТИНЕ СПЦ,РПЦ и Јерусалимске Патријаршије као и Св.Горе

1. Сваке године на ВАСКРС силази Св.Огањ
2. Мошти Србских Светитеља и даље ЛЕЧЕ
3. Србска Православна Црква је СТАРОКАЛЕНДАРСКА
............................. итд.

King 7:
Ne govorim o satanskim iluzijama i vestim majstorima nego ti govorim o necemu sto ne moze niko pobiti nicim. Neka saolin monasi prizovu Sveti Oganj na istom mestu i na isti dan.

a i na big laleta se lozish, zar ne?
lepo je to... nemam nishta protiv.

a koliko je pravoslavaca stigmata posle raskola a koliko katolika, kad se vec prepucavate?

:D deco, podsvest vam je chudo!!! jednog dana mozda i shvatite...

sto se tice vectako dosadne teze"ponovo krste"jos jednom cu ,Hrista radi objasniti........Ako nisi trokratno pogruzen nisi krsten,po kanonima..........ko ima drukcija saznanja neka me prosvetli.......ko je trokratno pogruzen ikonomijom se samo miropomazuje jer je dosao iz jereticke u pravoslavnu crkvu,mada ako se krstenje obavi potpuno sa pogruzenjem nije greska jer nije crkva obavezna priznati formu jer.krstenja .opet po kanonima........te ne nadjoh da mi nesto cepamo vec ono sto nije zatrovano jeresi,ono malo,saka jada,trudi se da u danasnje vreme ostane pravoslavno..........

lece li mosti sv.Nikole u Bariju........
kako srpski episkopi sluze u Grckoj,Rumuniji,Bugarskoj,Finskoj,Italiji....da li su u efharistiskom opstenju sa novokalendarcima
dali cuda cine crkvu,i dali jeHristos rekao da ce postediti one koji su zlo cinili makar njegovim imenom i demone izgonili........cuda su kao stepenice ka Hristu,covek od neverja ide ka pravovjerju......kaze molitva Duse Sveti koji si svuda i SVE ispunjavas.......Bog svima daje svetlost ali moras voleti svetlost i ici za njom........

Zilot cacanski:
kako srpski episkopi sluze u Grckoj,Rumuniji,Bugarskoj,Finskoj,Italiji....da li su u efharistiskom opstenju sa novokalendarcima
dali cuda cine crkvu,i dali jeHristos rekao da ce postediti one koji su zlo cinili makar njegovim imenom i demone izgonili........cuda su kao stepenice ka Hristu,covek od neverja ide ka pravovjerju......kaze molitva Duse Sveti koji si svuda i SVE ispunjavas.......Bog svima daje svetlost ali moras voleti svetlost i ici za njom........
Св. Николу су заробили јеретици, а је те питам о СПЦ
А ја сам КРШТЕН ПО ПРАВИЛУ.

Zilot cacanski:

Као што вероватно знаш, зилоте, Св.отац Николај је чудотворац Мирликијски... тј. он се чудом јавио из града Мира где је упокојен - а летњи Св.Никола је у ствари празник преноса моштију Св.Николаја из града Мира у град Бари где и данас почивају... ја не знам да ли у Барију свете мошти чине чуда исцелења, али знам да су српски краљеви баснословно даривали и непроцењивим благом уредили цркву посвећену Св.Николи - али су римокатолици у лудачком заносу барока потпуно уништили то благо и претопили га у кичерицу - једино је остала ИКОНА коју и њихови историчари зову УРОШЕВА...и која је симбол града Барија... 8-)

Бл:
То је проблем, успели су наши непријатељи да уз помоћ пар свештеника отерају народ од Цркве(зилоте) и још их има, ја се свакодневно борим противе јеретика екумениста, поборника новог календара али се борим истином Православља, а не бежећи из СПЦ и комадајући тело исте .
Ја лично њима ништа не замерим, једино у чему нису у праву то је поновно крштење и цепање ТЕЛА ХРИСТОВОГ(ПРАВОСЛАВЉА)
Ovo je razuman stav.

eremita:
MIslim da je to isti film koji sam i ja gledao.

crow:
a i na big laleta se lozish, zar ne?
lepo je to... nemam nishta protiv.

a koliko je pravoslavaca stigmata posle raskola a koliko katolika, kad se vec prepucavate?

:D deco, podsvest vam je chudo!!! jednog dana mozda i shvatite...
E lik si, stvarno. Kakve stigmate? Znas li da su katolicka cuda sva dokazana kao prevara? Sta je sa Bogorodicom iz Medjugorja? Priznali su da je trik radi turistickog marketinga. U Meksiku postoji Spanska katolicka crkva koja je tu od ranijih dana. Poznata je po tome da je Isus u njoj crn a razlog je da bi tako privukli tamnopute vernike u svoje redove. Ispred se prodaju kartonske slike pokojnog pape u prirodnoj velicini. Ovo je vec cudo, da se nacudis. Proces isterivanja djavola nije nikada uspesno obavljen po njihovim pravilima i glavni su krivci sto je ( opet marketingom ) djavo prikazan u njihovom folkloru kao neverovatno jak, neustrasiv i opasan. Takvim marketingom su doveli dotle da satanisticko uporiste bude upravo najjace u katolickim zemljama. Po njima znaci ovako: Bog jeste mio i popustljiv i voli da mu se deca ujedine ali je necastivi taj koji je stvarno silan. Losa ikonografija. Nego, posto toliko mrzis Boga, reci ti nama u sta toliko verujes? I kakav Big Lale? Niko ga nije pominjao.

Бл:
Св. Николу су заробили јеретици, а је те питам о СПЦ
А ја сам КРШТЕН ПО ПРАВИЛУ.
I ja sam krsten po pravilu. Moj kum jednom rece da bi najbolje bilo da se krstenje vrati kao sto je nekada bilo: velika krstionica u koju se ulazi ceo i gde te svestenik tri puta zaranja.

Back