Preživljavanje će biti još teže kad dinar počne da slabi

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Tročlana podstanarska porodica, sa prosečnim primanjima od 80.000 dinara, realno ima oko 3.300 dinara manje mesečno nego na početku godine, pokazala je računica “Blica”. Pad standarda građana zaposlenih u privatnom sektoru nije mogao da spreči čak ni osam dinara jeftiniji evro u odnosu na početak januara, jer su u istom periodu za dvocifrenu stopu poskupeli hrana, piće i struja. Manjak novca u kućnom budžetu ipak ne važi za zaposlene u javnom sektoru, kojima je plata povećana za 5,3 odsto, čime su u kombinaciji sa povoljnim kretanjem kursa anulirana poskupljenja u 2011.

Potrošačka korpa sve skuplja







Aleksandra Stevanovića iz Centra za slobodno tržište ne iznenađuje činjenica da je standard pao iako je dinar rekordno jak u 2011.


- Cene u Srbiji nisu nikada išle automatski naniže zbog skoka dinara. Prodavci neće zbog toga da snize cene, pa da ih kasnije sačeka jačanje evra - objašnjava Stevanović.


Prema njegovim rečima, iza trenutnog jačanja dinara ne stoji jaka privreda, pa je moguće da ubrzo počne da slabi, čime će građanima dodatno pasti standard.
- Stranim investitorima su naročito interesantne hartije koje emituje država, pa se na tržištu javio veliki broj deviza što im obara cenu, ali ni to nije doveka i realno je očekivati da kurs počne da se vraća u suprotnom smeru - kaže Stevanović.

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/255475/Prezivljavanje-ce-biti-jos-teze-kad-dinar-pocne--da-slabi

Ето.Обични грађани не могу да купе динарске записе са каматом од 12,5% годишње зато што су потенцијални криминалци и перу прљав новац а бандити на функцијама и предузећима на оф шор дестинацијама то могу.Лопови не једу себе него нас.:worth:
 
Kao što je rečeno na onoj mojoj temi, pad vrednosti evra ne povlači sniženje cena. Šta više, one i dalje rastu. A, kada krene kurs da se vraća, odnosno evru vrednost počne da raste, onda će svi da dižu cene, pravdajući to skokom kursa evra, potpuno "zaboravljajući" da nisu snižavali cene kada je evro padao. Suma sumarum, građani su hebali ježa u leđa.
 
A prosecna primanja troclane porodice su 80.000 u Beogradu, a u Srbiji 60.000. :(

Ако не и мање, барем гледајући људе са којима сам свакодневно у контакту. Код нас радници у самопослугама, трафикама, конобари итд, примају од 15 до 20 хиљада динара. У мањим урбаним срединама просек није ни близу 80.000,00 динара.
Наравно, ни тих 80 хиљада није довољно за културан живот....
 

Наравно, ни тих 80 хиљада није довољно за културан живот....
Пази, ниједан износ није довољан.
И онај ко зарађује 500.000 еура, он ће сматрати да је то недовољно и да треба бар 1 милион.

Али, 800 евра је 400 пута више него што се зарађивало златних деведесетих. Зато треба скинути капу овој власти.
 


Пази, ниједан износ није довољан.
И онај ко зарађује 500.000 еура, он ће сматрати да је то недовољно и да треба бар 1 милион.

Али, 800 евра је 400 пута више него што се зарађивало златних деведесетих. Зато треба скинути капу овој власти.

Све се надам да се само зезаш... :think:
 

Evro se prihvata svuda u svetu. To znači da ako dinar poraste sa 100 na 50, onda 35.000 dinara umesto 350 odjednom kupuje 700 evra.

A tih 700 evra kupuje DUPLO VIŠE STVARI u svetu nego €350.

To dokazuje da vlast BOGATI građane padom evra !!
Da samo sto mi ne zivimo u svetu,mi smo u Srbiji gde ce u medjuvremenu krompir poskupeti na 200 dinara pa cemo videti koliko ce ih duplo vise kupovati bilo sta.
 
Oped neki olos puni sebi dzepove narodovih tesko zaradjenih para,zar ne vidite da je ovo sve namerno kakvo jacanje privrede kakvi bakraci,nama se privreda srozava unazad 20 godina tako da je narod sve siromasniji a lopovi na vlasti sve bogatiji tako da me ne bi iznenadilo da spuste evro na 50 dinara.

stvari su proste

deficit budzeta u martu je bio 9 milijardi dinara a u aprilu duplo veci tj 18 milijardi dinera

sto znaci da DS nema prihoda ni troskove budzeta da pokrije a kamoli da uzima kredite za odrzanje kursa dinara

a posto uzimaju kredite za odrzanje kursa 800 miliona evra mesecno , jasno je da sredstva za njihovo vracanje moraju da obezbede odnekuda

taj izvor su POSKUPLJENJA

vlast konstantno povecava cene koje kontrolise i tako pokusava da prikupi veca sredstva za odrzavanje kursa

jer vece cene svega ne znace samo vece prihode rezima po osnovu tih cena vec i vece prihode po osnovu PDV-a zbog vece ulazne cene proizvoda veci je i PDV

glavni generator inflacije u Srbiji je rezim Borisa Tadica

to sto bi rekli hrvati u konacnici dovodi do toga da je rast cena daleko veci od pada kursa dinara sto generalno dovodi ne do porasta vec do daljeg slabljenja kupovne moci gradjana.
 
Tročlana podstanarska porodica, sa prosečnim primanjima od 80.000 dinara, realno ima oko 3.300 dinara manje mesečno nego na početku godine, pokazala je računica “Blica”. Pad standarda građana zaposlenih u privatnom sektoru nije mogao da spreči čak ni osam dinara jeftiniji evro u odnosu na početak januara, jer su u istom periodu za dvocifrenu stopu poskupeli hrana, piće i struja. Manjak novca u kućnom budžetu ipak ne važi za zaposlene u javnom sektoru, kojima je plata povećana za 5,3 odsto, čime su u kombinaciji sa povoljnim kretanjem kursa anulirana poskupljenja u 2011.

Potrošačka korpa sve skuplja
Aleksandra Stevanovića iz Centra za slobodno tržište ne iznenađuje činjenica da je standard pao iako je dinar rekordno jak u 2011.
- Cene u Srbiji nisu nikada išle automatski naniže zbog skoka dinara. Prodavci neće zbog toga da snize cene, pa da ih kasnije sačeka jačanje evra - objašnjava Stevanović.
Prema njegovim rečima, iza trenutnog jačanja dinara ne stoji jaka privreda, pa je moguće da ubrzo počne da slabi, čime će građanima dodatno pasti standard.
- Stranim investitorima su naročito interesantne hartije koje emituje država, pa se na tržištu javio veliki broj deviza što im obara cenu, ali ni to nije doveka i realno je očekivati da kurs počne da se vraća u suprotnom smeru - kaže Stevanović.

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/255475/Prezivljavanje-ce-biti-jos-teze-kad-dinar-pocne--da-slabi

Ето.Обични грађани не могу да купе динарске записе са каматом од 12,5% годишње зато што су потенцијални криминалци и перу прљав новац а бандити на функцијама и предузећима на оф шор дестинацијама то могу.Лопови не једу себе него нас.:worth:

Само да ми је знати ко је радио ову статистику!!! 80.000,00 просек за трочлану породицу у Београду? Ма то није просек ни за трочлану ни за четворочлану породицу по којој би требало да се гледа иначе! Ццццц.... :dash:
Једино ако нису у обзир узели оне плате оних ментолчина од политичара (које се не смеју ни исказати) па кад спојимо икс тих "малих" плата са остатком Србије чија у последње време просечна плата не прелази преко 50.000,00 (ако и толико може да буде), онда можда и буде по трочланој породици (ццццц... пропагирање смањења деце!!!!!!!) тих њихових 80.000,00 јбн динара! Фуј :rtfm:
 

Evro se prihvata svuda u svetu. To znači da ako dinar poraste sa 100 na 50, onda 35.000 dinara umesto 350 odjednom kupuje 700 evra.

A tih 700 evra kupuje DUPLO VIŠE STVARI u svetu nego €350.

To dokazuje da vlast BOGATI građane padom evra !!


Daj bre zeno, sta pricas. I slepcu je jasno da zivimo sve gore a ne sve bolje, kakvo crno bogacenje. Teske nebuloze.

Nego, zamislite vi kako ce jednog dana tesko da zive svi ovi ljudi koji rade kod privatnika na crno ili su prijavljeni na minimalac, koliku ce oni penziju da primaju i sta ce moci da kupe s tim. A radi se o ogromnom broju ljudi, pogotovo u unutrasnjosti.
 

Evro se prihvata svuda u svetu. To znači da ako dinar poraste sa 100 na 50, onda 35.000 dinara umesto 350 odjednom kupuje 700 evra.

A tih 700 evra kupuje DUPLO VIŠE STVARI u svetu nego €350.

To dokazuje da vlast BOGATI građane padom evra !!

Lepo si opisala kako se razvija uvoz i zavisnost od inostrane proizvodnje.

Stim da nas gradjanin ne kupuje u inostranstvu, vec u zemlji, pa bi recimo pad evra na 50 dinara, znacio porast cene gorive na oko 2,6 evra, duplo skuplje nego u EU.

Za gradjanina nije bitan kurs evra, nego realna kupovna moc, a ona je bez obzira na cifre koje se vrte, jedva malo veca nego u Slobino vreme.

Izgleda da nasi vladari ne znaju drugacije da vladaju, nego da siromase narode i zive na njegovom znoju i krvi. :confused:
 

Back
Top