previse losih ljudi,kapitalizam,depresija,ljubomora...

Poruka
3.738
Sticajem nekih okolnosti,ovakvih ili onakvih,sve vise uvidjam da ima previse negativnih ljudi oko mene. I losih. Da li je slucajnost ili nije,da li je svuda tako,moze biti,a i ne mora da znaci. Sve zavisi. Ipak,cini mi se da je ogroman broj ljudi nesrecan,besan,razocaran,depresivan,a i losi su ljudi. Prva stvar,novac ne spominjite. Dakle,pare mogu da budu samo izgovor za neku bundalu koja ne zna da zivi. Ako neko kaze da je nesrecan jer nema para,taj se samo tesi,jer ne zna kako drugacije. Taj nema pojma o zivotu. Znam dosta ljudi koji su jako siromasni,imaju samo jednu kucu i 15 ljada dinara mesecno. Ali toliko su pozivitni,u svakom pogledu i u svakom trenutku. Ne mozes da ih iznerviras. Nasmejani uvek. Totalno neutralni i svestrani,uvek rado pomognu bilo sta. Nikad ne provociraju! I pare pozajme,zadnji dinar! Ovim ljudima,ja im se - DIVIM! :) A ova druga strana,pa...Previse ljudi ima kod kojih vidim jedne te iste osobine i isto ponasanje,da li je ovo slucajno? Ne znam. Rekao bih da nije. Konstantan strah za opstankom koji nikad ne prestaje,ne mogu ni da spavaju verujem. Konstantna briga da li ce i koliko ce para zaraditi,kako ce racune platiti. Bes i mrznja prema drzavi,kapitalizmu,sistemu i "politicarima",ako mogu tako da ih nazovem,da se ne uvrede ovi pravi sposobni kriminalci,kojima odajem postovanje. Dalje,depresija. Ovaj ili onaj oblik,dodje mu isto. Cim treba da krenu na posao ili nesto da rade,spici ih depresija jaka i pocnu da besne i da se nerviraju. A jos nisu ni poceli sa radom. Pretpostavljam da sve unapred zamisljaju kako i sta ce im se desiti u toku rada,strahuju od buducih problema potencijalnih,stvaraju sebi samo dodatan problem i nista drugo. Dok nesto rade,jako nervozni i besni,ljudi beze od njih. Cesto bacaju alat na pod,pod uticajem jakog besa i netolerancije. Jedva cekaju da zavrse s poslom,sto pre to bolje. Kad zavrse,tacno se oseti i vidi taj trenutak da im je "laknulo". Dalje...Nemoguce je s njima se raspraviti. Drze do svog stava i misljenja,ne popustaju ni 1%. Svi drugi su budale. Veoma visok nivo tvrdoglavosti i egoizma,narcisoidnost. Imaju tu neku cudnu potrebu da ih drugi uvek slusaju,zele da budu glavni jer misle da su najpametniji. (ako imate ovakvog sefa na poslu,hebali ste jeza. ponekad,kapitalizam bas ovakve postavlja za rukovodioce) Dalje...Inace vrlo pljasljivi ljudi (ako ih mogu ljudima nazvati,a da se pravi ljudi ne uvrede). Dakle,u sustini velike kukavice,kad naidje neki autoritet,tresu se pred njima. Ako neko najavi dolazak nadredjenog (autoriteta),tresu se i nestrpljivo cekaju da taj trenutak dodje,setaju od jedne tacne do druge dok im se tresu kolena. Ako dozive nesto lose od autoriteta,gledaju da taj bes sto pre iskale na podredjenima (radnicima na primer),jer im onda valjda bude lakse na dusi? :) Dalje osobine...Zavist. Dakle,jako velika ljubomora prema bilo kome ko postigne nesto malo vise u zivotu. Ustvari ne,ne mora da postigne nista. Ako komsija napravi novu fasadu na kuci (na primer),doticni ima da crkne od muke i da pojede sam sebe. Da se budi u 4 ujutru narednih nekoliko dana,jer je sanjao komsijinu novu fasadu. Dalje,jako skrti na parama. Preterano.
Pokusao sam da kazem da su sve ove stvari nekako povezane,barem koliko sam ja mogao da vidim. Izgleda da sve potice iz glave. U zivotu ko cvika,moze da se - slika! :)
 
Dovoljno je da pogledaš osmeh na licu ljudi iz bilo kog afričkog plemena koje nema mnogo dodirnih tačaka sa modernom civilizacijom i taj njihov osmeh uporediš sa našim osmesima i biće ti jasno koliko smo izveštačeni. Problem je što smo se toliko materijalno obogatili da smo postali besni. Stvarno, retki su ljudi sa iskrenim osmehom.
 
Sticajem nekih okolnosti,ovakvih ili onakvih,sve vise uvidjam da ima previse negativnih ljudi oko mene. I losih. Da li je slucajnost ili nije,da li je svuda tako,moze biti,a i ne mora da znaci. Sve zavisi. Ipak,cini mi se da je ogroman broj ljudi nesrecan,besan,razocaran,depresivan,a i losi su ljudi. Prva stvar,novac ne spominjite. Dakle,pare mogu da budu samo izgovor za neku bundalu koja ne zna da zivi. Ako neko kaze da je nesrecan jer nema para,taj se samo tesi,jer ne zna kako drugacije. Taj nema pojma o zivotu. Znam dosta ljudi koji su jako siromasni,imaju samo jednu kucu i 15 ljada dinara mesecno. Ali toliko su pozivitni,u svakom pogledu i u svakom trenutku. Ne mozes da ih iznerviras. Nasmejani uvek. Totalno neutralni i svestrani,uvek rado pomognu bilo sta. Nikad ne provociraju! I pare pozajme,zadnji dinar! Ovim ljudima,ja im se - DIVIM! :) A ova druga strana,pa...Previse ljudi ima kod kojih vidim jedne te iste osobine i isto ponasanje,da li je ovo slucajno? Ne znam. Rekao bih da nije. Konstantan strah za opstankom koji nikad ne prestaje,ne mogu ni da spavaju verujem. Konstantna briga da li ce i koliko ce para zaraditi,kako ce racune platiti. Bes i mrznja prema drzavi,kapitalizmu,sistemu i "politicarima",ako mogu tako da ih nazovem,da se ne uvrede ovi pravi sposobni kriminalci,kojima odajem postovanje. Dalje,depresija. Ovaj ili onaj oblik,dodje mu isto. Cim treba da krenu na posao ili nesto da rade,spici ih depresija jaka i pocnu da besne i da se nerviraju. A jos nisu ni poceli sa radom. Pretpostavljam da sve unapred zamisljaju kako i sta ce im se desiti u toku rada,strahuju od buducih problema potencijalnih,stvaraju sebi samo dodatan problem i nista drugo. Dok nesto rade,jako nervozni i besni,ljudi beze od njih. Cesto bacaju alat na pod,pod uticajem jakog besa i netolerancije. Jedva cekaju da zavrse s poslom,sto pre to bolje. Kad zavrse,tacno se oseti i vidi taj trenutak da im je "laknulo". Dalje...Nemoguce je s njima se raspraviti. Drze do svog stava i misljenja,ne popustaju ni 1%. Svi drugi su budale. Veoma visok nivo tvrdoglavosti i egoizma,narcisoidnost. Imaju tu neku cudnu potrebu da ih drugi uvek slusaju,zele da budu glavni jer misle da su najpametniji. (ako imate ovakvog sefa na poslu,hebali ste jeza. ponekad,kapitalizam bas ovakve postavlja za rukovodioce) Dalje...Inace vrlo pljasljivi ljudi (ako ih mogu ljudima nazvati,a da se pravi ljudi ne uvrede). Dakle,u sustini velike kukavice,kad naidje neki autoritet,tresu se pred njima. Ako neko najavi dolazak nadredjenog (autoriteta),tresu se i nestrpljivo cekaju da taj trenutak dodje,setaju od jedne tacne do druge dok im se tresu kolena. Ako dozive nesto lose od autoriteta,gledaju da taj bes sto pre iskale na podredjenima (radnicima na primer),jer im onda valjda bude lakse na dusi? :) Dalje osobine...Zavist. Dakle,jako velika ljubomora prema bilo kome ko postigne nesto malo vise u zivotu. Ustvari ne,ne mora da postigne nista. Ako komsija napravi novu fasadu na kuci (na primer),doticni ima da crkne od muke i da pojede sam sebe. Da se budi u 4 ujutru narednih nekoliko dana,jer je sanjao komsijinu novu fasadu. Dalje,jako skrti na parama. Preterano.
Pokusao sam da kazem da su sve ove stvari nekako povezane,barem koliko sam ja mogao da vidim. Izgleda da sve potice iz glave. U zivotu ko cvika,moze da se - slika! :)
Generalno se slažem s tobom.Čim pređem granicu,oseti se taj "vetar" depresije koji duva na ovim prostorima od 90-tih godina, pa nadalje istim,ako ne i jačim intenzitetom.Izgleda da se ovde mora skroz do " dna", da bi se opet nešto ispočetka izgradilo.Mislim da je to veoma blizu.
Ljudska beda je najgora beda.
 
Ја тврдим, да нас трују путем репетитора мобилне мреже, радио таласима који су тако подешени да доведу људски мозак на фреквенције где је више нервозан, анксиозан... и тако сваки дан. 24часа... људи. пробудите се! петреус неће стати. престаће када се ви дигнете!
 
Ustvari mozda ova tema moze da se svede u dve reci: anksioznost+depresija. Dva zla u jednom,nema gore.
Mnogo je depresivnih i negativnih,ljudi,a kada ih pitas kakav je problem.Ne znaju da objasne,jer i njima nije jasno zbog cega su takvi.Mnogo je ljudi ,kao sto si i predstavio tu porodicu,u mnogo losijem stanju,ali ljudi zive zivot,onako kako mogu,a puni su pozitivne energije.
 
Ne znam u kakvom okruzenju vi zivite, ali ja takve ljude koje opisujete znam samo iz daljine i ne bavim se njihovim problemima.
Zasto vi trazite blizinu takvih ljudi umesto da ih izbegavate?
углавном тражим да будем далеко од свих људи, а поготово од последица људског делања
 
Sticajem nekih okolnosti,ovakvih ili onakvih,sve vise uvidjam da ima previse negativnih ljudi oko mene. I losih. Da li je slucajnost ili nije,da li je svuda tako,moze biti,a i ne mora da znaci. Sve zavisi. Ipak,cini mi se da je ogroman broj ljudi nesrecan,besan,razocaran,depresivan,a i losi su ljudi. Prva stvar,novac ne spominjite. Dakle,pare mogu da budu samo izgovor za neku bundalu koja ne zna da zivi. Ako neko kaze da je nesrecan jer nema para,taj se samo tesi,jer ne zna kako drugacije. Taj nema pojma o zivotu. Znam dosta ljudi koji su jako siromasni,imaju samo jednu kucu i 15 ljada dinara mesecno. Ali toliko su pozivitni,u svakom pogledu i u svakom trenutku. Ne mozes da ih iznerviras. Nasmejani uvek. Totalno neutralni i svestrani,uvek rado pomognu bilo sta. Nikad ne provociraju! I pare pozajme,zadnji dinar! Ovim ljudima,ja im se - DIVIM! :) A ova druga strana,pa...Previse ljudi ima kod kojih vidim jedne te iste osobine i isto ponasanje,da li je ovo slucajno? Ne znam. Rekao bih da nije. Konstantan strah za opstankom koji nikad ne prestaje,ne mogu ni da spavaju verujem. Konstantna briga da li ce i koliko ce para zaraditi,kako ce racune platiti. Bes i mrznja prema drzavi,kapitalizmu,sistemu i "politicarima",ako mogu tako da ih nazovem,da se ne uvrede ovi pravi sposobni kriminalci,kojima odajem postovanje. Dalje,depresija. Ovaj ili onaj oblik,dodje mu isto. Cim treba da krenu na posao ili nesto da rade,spici ih depresija jaka i pocnu da besne i da se nerviraju. A jos nisu ni poceli sa radom. Pretpostavljam da sve unapred zamisljaju kako i sta ce im se desiti u toku rada,strahuju od buducih problema potencijalnih,stvaraju sebi samo dodatan problem i nista drugo. Dok nesto rade,jako nervozni i besni,ljudi beze od njih. Cesto bacaju alat na pod,pod uticajem jakog besa i netolerancije. Jedva cekaju da zavrse s poslom,sto pre to bolje. Kad zavrse,tacno se oseti i vidi taj trenutak da im je "laknulo". Dalje...Nemoguce je s njima se raspraviti. Drze do svog stava i misljenja,ne popustaju ni 1%. Svi drugi su budale. Veoma visok nivo tvrdoglavosti i egoizma,narcisoidnost. Imaju tu neku cudnu potrebu da ih drugi uvek slusaju,zele da budu glavni jer misle da su najpametniji. (ako imate ovakvog sefa na poslu,hebali ste jeza. ponekad,kapitalizam bas ovakve postavlja za rukovodioce) Dalje...Inace vrlo pljasljivi ljudi (ako ih mogu ljudima nazvati,a da se pravi ljudi ne uvrede). Dakle,u sustini velike kukavice,kad naidje neki autoritet,tresu se pred njima. Ako neko najavi dolazak nadredjenog (autoriteta),tresu se i nestrpljivo cekaju da taj trenutak dodje,setaju od jedne tacne do druge dok im se tresu kolena. Ako dozive nesto lose od autoriteta,gledaju da taj bes sto pre iskale na podredjenima (radnicima na primer),jer im onda valjda bude lakse na dusi? :) Dalje osobine...Zavist. Dakle,jako velika ljubomora prema bilo kome ko postigne nesto malo vise u zivotu. Ustvari ne,ne mora da postigne nista. Ako komsija napravi novu fasadu na kuci (na primer),doticni ima da crkne od muke i da pojede sam sebe. Da se budi u 4 ujutru narednih nekoliko dana,jer je sanjao komsijinu novu fasadu. Dalje,jako skrti na parama. Preterano.
Pokusao sam da kazem da su sve ove stvari nekako povezane,barem koliko sam ja mogao da vidim. Izgleda da sve potice iz glave. U zivotu ko cvika,moze da se - slika! :)
Od svega vidim da jako malo, odnosno ništa, razumeš o depresiji. Kontam prepoznavanje besa i svega ostalog u današnjem društvu, ali, molim te, okani se reči koje si čuo samo na filmu i o kojima ništa ne znaš. Depresiju može da izazove nedostatak novca ili loša situacija u društvu itd, ali to je samo okidač. Niko ne postaje depresivan jer radi za 20 hiljada na crno. Ne samo zato.

I, ljudi nisu zavidni toliko zato što komšija ima para za novu fasadu, već su besni odakle mu, danas, u ovoj zemlji, pare za to. I ako se malo raspitaš, videćeš da ih je jako malo na pošten, u znoju lica svog, način zaradilo pare za to. (Čast onoj šačici koja jeste.) Zato su ljudi besni. Ne toliko zavidni, već besni.

Ljudi su besni, period. To je poenta tvog posta. Neki su i postali depresivni jer su se dugogodišnje nesređene životne situacije, skopčane s opštom nesigurnošću, i još začinjeno njihovim ličnim problemima; splele i izrodile depresiju. Ali većina o kojoj ti pišeš prosto je besna. I treba da bude, ima zašto. Naravno, nema nikakvog smisla stalno besneti, ako to neće dovesti do akcije. Ljudima treba akcija i da se pokrenu, ali plašim se da su stvari otišle daleko van njihove moći rešavanja, i možda se zato niko i ne angažuje dalje od besa. Jer je to jedino što mogu, možda. Bes je ventil. Umesto da udaraju u kakvu vreću, ljudi su počeli da se brecaju jedni na druge, da se deru na mušterije, pacijente i stranke, itd. Naravno da mi se to ne sviđa, naravno da mi nije prijatno kad mi je prodavačica u Super Veru nadr.kana i breca se. Ali, za razliku od tebe, ja nju razumem. Razumem svakog na šalteru ko se dere. Svađam se s njima kad postanu previše bezobrazni, ali i i onda razumem. Ne znam gde živiš ni da li sam zarađuješ za život, ni koliki su ti prohtevi, mada nešto sumnjam da kasirka u Lidlu mašta da svake godine letuje na Ibici i kompletno renovira ceo nameštaj. Pre će biti da nema od čega kupit detetu nove patike. Znam da ja tu ništa nisam kriva ako se, iz tog razloga, počne brecat na mene, i dešava mi se da im odgovorim na isti način, ali razumem. Jedine ljude koje ja znam a da su zadovoljni s 15 hiljada su penzioneri čija su deca odavno otišla od kuće i finansiraju sami sebe, uz poneki dodatak od roditelja penzionera, koji i mogu otet sebi od usta jer su matori (uz oproštenje), više ih ne zanima ni odeća ni letovanja nit novi nameštaj il novi auto il kako će deci plati fax itd, ljudi koji su svoje najbolje godine proživeli u jednoj mnogo sređenijoj zemlji gde se mnogo bolje znalo šta je red i šta su zakoni, i, svakako, niko od njih nikad nije na svojoj koži iskusio rat, a pogotovo ne baš u momentu kad su se trebali početi kućiti, decu praviti, kuće graditi. Oni veze nemaju s tim, kao moji roditelji, naprimer. Oni ne znaju kako izgleda imati 20 godina a nemati posao (niti šanse da ga dobiješ), oni to nikad nisu iskusili. Oni su zadovoljni penzijama takve kakve su jer su živeli u sistemu u kojem je zakon bio da moraš bit zadovoljan, i to im je odavno u kostima, da se nikad i ni zbog čega ne žale. A i nemaju mnogo zašto. Imaju svoje kuće, penziju kakva je da je, više nema dece koju treba slati na fax. Oni mogu da krckaju svojih 15 hiljada, onako, starački. I da budu kuš, jer su u sistemu "budi kuš, ništa ti ne fali" rasli i proveli ceo vek.

Mlađi ljudi nemaju tu prednost. Nije u redu da ih prozivaš. Nije mi ni jasno što ih prozivaš, osim ako si još uvek jako mlad, osim ako ne zarađuješ iznenađujuće dobro ili imaš stalan posao u OVOJ zemlji, u stranci si ili slično. Ako nije ništa od toga, ako ti lično živiš od 15 hiljada, imaš ženu kojoj se firma juče zatvorila i dvoje dece u srednjoj školi ili na faxu - onda mi zaista nije jasno kako si u stanju pisat ovako nešto. Mislim, pri čistoj svesti.
 
Jel moze iz te glave da potekne jedno 10 soma € i da crkne vucic
извини али не контам
mada nešto sumnjam da kasirka u Lidlu mašta da svake godine letuje na Ibici i kompletno renovira ceo nameštaj
мало мање од тога али је то мање мрести сваки дан!

генерално депресију изазивају медији поготово телевизија фејс и друге социјалне мреже (вести поготово - запитајте се увек: "а шта ја имам од тих вести???!")
САМО УГАСИТЕ СВЕ СА ЕКРАНОМ И БОГ ДА ВАС ВИДИ - ја сам то урадио пре неких више од 5 година и као поново се родио!
оставио сам крстарицу, неке радио станице које трче преко винампа и углавном то је то. Фокусирајте се на себе, очистите се од отрова (цигаре, алкохол, дроге, хемије за хигјену) здрава и сирова храна, очистите своју кућу или стан и депресија ће да нестане за тили час. (ни за једно од поменутих не треба новац)
а заборавих први корак, свако јутро наместите кревет - сретна свима нова!
 
Ја тврдим, да нас трују путем репетитора мобилне мреже, радио таласима који су тако подешени да доведу људски мозак на фреквенције где је више нервозан, анксиозан... и тако сваки дан. 24часа... људи. пробудите се! петреус неће стати. престаће када се ви дигнете!

Odavno posoje psihotronska oružja.

Sa njima se gađa frekvencija DNK u kombinaciji sa kontekstom, pa se tako dobijaju različiti rezultati u ponašanju ljudi !
 
Moj prijatelj tvrdi da nas Vucić truje nekim kineskim pesticidima koje koriste i kineski komunisti kako bi naraod bacili u apatiju i depresiju! Jer oran i veso narod bi ove bedne komunističke dripce oduvao sa vlasti za jedno veče.....
не би ја вучића кривио... то раде скоро све државе у којима сам био... трпају литијума, флуора у воду..
 
Mene negativnim čini nepravda, a u Srbiji je ima gde god da kreneš. Nepravda nastaje kad onaj ko ima moć tu moć zloupotrebljava, a iz razloga što je dugo čekao da dođe u tu poziciju, pri tome sve vreme i sam bio žrtva nepravde svojih nadređenih. Dok u normalnim zemljama ljudi dolaze na položaje da bi pokazali koliko mogu i postigli bolje rezultate, ovde je razlog isključivo mogućnost da gaziš, tlačiš, pljačkaš i iživljavaš se na onima ispod sebe.

Pošto ja nepravdu nikako ne volim i uvek primetim i onu najmanju, uvek joj se suprotstavljam i gotovo uvek izlazim kao gubitnik iz te bitke. I to me onda čini negativnim.

E sad, u prvom postu su pomenuti neki bedni i nemoćni ali srećni ljudi. Pošto je to moguće jedino ako nisi svestan šta se sve radi oko tebe, već dugo se pitam da li je bolje biti tako nesvestan, posmatrati svet kroz ružičaste naočare i radovati se malim stvarima, poput kučeta koje je presrećno kad mu gazda baci parče mesa a zaboravlja da ga taj isti drži na lancu od dva metra celog života, ili pak spoznati istinu, ružnu, prljavu, okrutnu i bolnu i sa tim saznanjem živeti nesrećan i ubijen u pojam celog života.
 
Kakva kapa od alu folije,prestani da pusis,da se hranis u matijevicu i slusas grand muziku...
не једем месо, нити пушим нити пијем нити слушам то са гранда (нити имам тв).
Инжењер сам знам како да блокирам радио таласе и практично то успешно радим.. а овде што пишем паметан ће да сконта.
 

Back
Top