Prevario je mene i tebe će..

Болдовано свакако.
Само полазимо од себе, има ли те муке која нас може навести на такав чин ако имамо дете?
За неке има. За неке не, истрпеће све. И ту се разликујемо. При томе не тврдим да бих ја била јака. Не знам каква бих била у таквој ситуацији. Можда бих била најслабија на свету.
Али слабости су слабости и треба их назвати правим именом а не романтизовати. Макар оне биле и наше лично.
А са твојим другим пасусом се исто слажем. Нема ништа горе него срамотити сопствено дете.
nadjes nekog jadnika kome si premija
i nema da brines da saznas :lol:
 
Evo...gledam dete u parku...imam malo vremena...hajde, izvoli i izlozi mi analizu Karenjine?
Nesto visedimenzionalno vulgarizovati na taj nacin...i stalno se to radi...klasika je klasika i mora klasicno da se posmatra.
Ako imas misljenje koje nije po jusu analize iz drugog razreda gimnazije aman, obrazlozi ga.
Ne moze da se kaze sta god...a danas moze. Sa punim ponosom!
Anina tragedija nije nastala iz hira.

Danas...trazis recept za ruske kape dobijes recept sa limunom i marcipanom..
Hajde bolje da ne diramo klasiku...da ostavimo nesto ovoj nasoj deci.

ja i rekoh da si ekspert, kad sam saznala iz tvog pisanija kako si razumela karenjinu :lol:

jos kad bi zle duhe izelaborirala pa da lepo zaokruzimo ruse

Izvoli reci sta nije tacno.
 
Evo...gledam dete u parku...imam malo vremena...hajde, izvoli i izlozi mi analizu Karenjine?
Nesto visedimenzionalno vulgarizovati na taj nacin...i stalno se to radi...klasika je klasika i mora klasicno da se posmatra.
Ako imas misljenje koje nije po jusu analize iz drugog razreda gimnazije aman, obrazlozi ga.
Ne moze da se kaze sta god...a danas moze. Sa punim ponosom!
Anina tragedija nije nastala iz hira.

Danas...trazis recept za ruske kape dobijes recept sa limunom i marcipanom..
Hajde bolje da ne diramo klasiku...da ostavimo nesto ovoj nasoj deci.



Izvoli reci sta nije tacno.
nije tema frejo

tema je o varanju, a na temi sam bila bas koncizna i usko strucna sto se tice same postavke

ako resim napisacu a4 traktat na knjizevnosti gde mu je mesto. a sta nije tacno :lol: valjda kao potomak knjizevne porodice znas da neko veliko delo nije samo jednoznacno i da ispod prividne poruke za siroki citalacki krug, nosi mnogo ozbiljniji patos za one sa malko vise mozga... a i vremena da se udube.
 
nije tema frejo

tema je o varanju, a na temi sam bila bas koncizna i usko strucna sto se tice same postavke

ako resim napisacu a4 traktat na knjizevnosti gde mu je mesto. a sta nije tacno :lol: valjda kao potomak knjizevne porodice znas da neko veliko delo nije samo jednoznacno i da ispod prividne poruke za siroki citalacki krug, nosi mnogo ozbiljniji patos za one sa malko vise mozga... a i vremena da se udube.

Marlone, ja nisam pominjala Anu vec sam reagovala na njeno pominjanje.
Branila sam Tolstojevu Anu.

Jeste viseslojno...da nije ne bih kao budala pominjala dve pararelne price i uvodila Ljevina. Zapravo, zasto "kao", ja jesam budala koji brani teske i klasicne skole.
Ne moras da pises bilo sta.
 
Marlone, ja nisam pominjala Anu vec sam reagovala na njeno pominjanje.
Branila sam Tolstojevu Anu.

Jeste viseslojno...da nije ne bih kao budala pominjala dve pararelne price i uvodila Ljevina. Zapravo, zasto "kao", ja jesam budala koji brani teske i klasicne skole.
Ne moras da pises bilo sta.
opet... marlon :)
pardon :(

znas koliko sam citala opskurnih ili analiza na prvu loptu knjiga ili filmova koje volim... sta ima da branis nekoga, svako u nekom delu vidi ono sto zeli da vidi, tvoja ana je samo tvoja, moja, zlozikina je samo moja, marlonova ne znam koja je, jer tolstoja znam da ne mirise posto je veliki fan dostojevskog. sto vise citas isto delo, ulazis dublje u dekonstruktivne niti one suptilne strategije koju pisac gradi oko nekog lika. lik mozes da rascanjujes na milion atoma a ako ti je blizak nalazices u njemu slicnosti sa sobom, svojim crtama karaktera, ili pogledima na svet.... ili konacno ekstremnih ekspresija ako si umetnicka dusa. ti si anu dozivela i osecas se blisko njoj pa na samu neciju drugaciju konotaciju reagujes tako. nekome je ana nesto potpuno drugo jer joj ili ana nije bliska ili razaznaje u njenoj prirodi nesto sto joj se ne svidja ili sto ti ne vidis....ili ne zelis da vidis

o tome pisem. ko je u pravu, nebitno...umetnost se ne valorizuje medaljama vec po onome sta iza sebe ostavi. ako sam bila malo cinicna nije mi bila namera, uvek kada se u tematsku trivijalnu pricu ugura umetnost, pocne da me svrab savladava.
 
ja samo da izjavim za dnevnik da sam bas onako prezrela tu anu .
ne sto je prevarila muza. ne cak ni sto je ostavila dete. nego sto se ubila na kraju.
alo ribo, sta se vatas u kolo ako ne umes da igras?
pih
ma malo da je citala stojanku majku knespoljku, pa da se opameti. guska.
a vi, kako ste?:kafa:
 

Back
Top