Prevaranti i jajare iz Telekoma Srbije

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.049
U poslednjih mesec dana sam primetio cudna desavanja kod moje ADSL konekcije kod Telekoma Srbije

Cim pocnem da skidam nesto preko rapidshare, konekcija ka internetu mi naprasno puca tacnije gasi se , modem biva diskonektovan od strane telekoma pa se konektuje opet. Kad god bi pokusao da skinem neki rapidshare file od 100-200 mb iz browsera konekcija bi redovno pukla!

A ovako dok ne pocnem da skidam nista se ne desava i sve je u redu nema nikakvog pucanja

Prvo sam mislio da je to samo problem do mene, a onda sam probao isto kod brata u Kraljevu koji takodje ima telekomov ADSL i isto se desilo!

Zato sam dosao do zakljucka da su jajare iz Telekoma Srbije napravile neku skriptu kojom blokiraju download sa rapidshare-a na nacin da cim pocnes da skidas nesto da te automatski diskonektuju da bi ti pukao download i tako te obeshrabrili da bilo sta skidas.

I to ne bi bio toliki problem jer skidam fajlove sa download managerom koji sam lako nastavi skidanje cim se konekcija vrati, da Telekom Srbije nema jedno 10-20 razlicitih C IP klasa i da svaki put kad se opet modem rekonektuje ti dodeli drugu IP klasu .

I onda vas rapidshare tamo detektuje kao nekoga ko sharuje svoj account sa drugim korisnicima i onda vam blokiraju account ! Posle toga mora da zovete i saljete mailove da vam isti odblokiraju.

Ima li jos neko od vas slicna iskustva?
 
OK.U pravu si jer ti,kao i ja naravno, skidas sa rapida samo javno dostupna dokumenta bez autorskih prava :)

Telekom ima pravo da ti blokira konekciju ako posumlja da skidas nelegalan materijal.

o boze dragi kakvih sve likova ovde ima.

jel ti palo na pamet mozda, "genijalac" da ceo svet skida sa rapidshare

posto nemas pojma o ovome i samo lupas tako bez veze najbolje bi bilo da umuknes i prestanes da trolujes ovu temu sopstvenim nebulozama i glupostima.

ajde! u troskocima... znas ti vec sta...
 
sad sam pustio download sa megaupload pa cemo videti sta se desava. ako sa megaupload ne puca jasno je da telekom srbije blokira download sa rapidshare.

evo sad sam video bas pre 2 min mi je opet pukla konekcija - znaci telekom srbije blokira bilo kakav download veci .
 
Poslednja izmena:
Ja sam ti samo ponudio alternativu,nema razloga da se nerviras...
Ako skidas legalan materijal,svaka cast i imas pravo da se zalis telekomu.
Ako ti,sa druge strane,smeta sto ti onemogucavaju download materijala zasticenog autorskim pravima...probaj da promenis provajdera.
Nisi prvi koji se zali na taj problem,telekom ometa nekima download sa rapida-to je cinjenica
 
A koji je to legalan materijal od muzike,filmova,igrica,programa i krekova za te programe što skidaš preko Torenta,Rapidshare,Megaupload...a da nije zašticen autorskim pravima? Ako ceo svet zna da postoje ti sajtovi i da ih niko ne juri zašto bi onda neko palamudio i pravio lopove od onog što skida kad lepo piše Free.
 
evo testiram sad sa megaupload. sto sam poceo download pukla je konekcija, pa zatim jos jednom nakon 20 minuta.

onda sam pauzirao na kratko na 10 minuta pa pokrenuo opet download i nije proslo ni 10 sekundi telekom je opet resetovao konekciju.

bagra lopovska - sta reci.

Evo ja sad skinuo 700 mb sa mega uploada. Ceo film. Bez ikakvog pucanja veze ili sta slicno....
A adsl telekoma......
 
Смири мало нервни живци, осим ако Телеком нема неки посебан пик баш на тебе, потражи проблем на неком другом месту.

Овде још један корисник Телекома који месечно скида гигабајте и гигабајте и током последње две године ниједан проблем није имао. И још им се овом приликом посебно захваљујем на динамичком додељивању ИП-а, јер на тај начин са Рапидшера скидам истим темпом као и они што уплаћују.

Знам само за једног ко је имао сличан проблем и исто је псовао Телеком. Испоставило се да је имао нон-стоп укључен торент, а није ограничио аплод и због тога му се стално прекидала конекција.
 
evo testiram sad sa megaupload. sto sam poceo download pukla je konekcija, pa zatim jos jednom nakon 20 minuta.

onda sam pauzirao na kratko na 10 minuta pa pokrenuo opet download i nije proslo ni 10 sekundi telekom je opet resetovao konekciju.

bagra lopovska - sta reci.

Izgleda da je to neki problem do tebe...
Ja nemam ama bas nikakvih problema.Najbolje je da pozoves korisnicki centar...
 

Back
Top