Prevara

Текућина

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
351
Sta mislite o prevari, i sta je to sto bi kao posljedicu trebalo da snose preljubnici?

Da li muslite da zelja i potreba za prevarom moze i psihijatrijski da se tretira, i da li covjek koji vara moze uopce da ima starateljsko pravo nad djecom?

Poz.
 
Pa imala bih razumevanja da se desi pod dejstvom alkohola,u društvu,prosto se možda desi da te neko privuče kao magnet ..I pod uslovom da je to samo sex...A i da bude i da se to desi stvarno misliš da bih saznala ako mi se ne kaže...


Ona opcija druga da se zaljubi,da su u vezi dugo,pored mene žive i dece...Zapamtio bi me dobro dok je živ....

Sad kad bi došlo do razvoda ja nikada nikoga ne bih ucenjivala sa decom,niti uslovljavala kod koga će deca biti,i ko će nad njima imati starateljstvo...To bi svakako morao biti obostrani dogovor..Najbolji mogući u interesu dece...
 
mislim da tzv ''prevara'' ni nepostoji,niko nikome ništa nije dužan i niko nije ničije vlasništvo,''prevara'' je još jedan u nizu patetičnih ljudskih konstrukata i izmišljotina nastalih iz egoizma,posesivnosti,iracionalnosti i nesigurnosti. naučno je dokazato sto puta da su ljudi po prirodi poligamni tkd ''prevara'' treba konačno da postane nešto normalno i prihvatljivo i čak poželjno a ne da se osudjuje i posmatra kao nešto negativno i ''nemoralno''
(''moral'' su takodje izmislili patetični degenerici da bi sebe uzdizali a druge unižavali jer su oni BUHAHA IZNAD NJIIH MISMO MORALNIII ČASNIII A VI PAK I NEEE BUHAHAHAAAA pjave vjednosti..šmjc šmjc..sunovjat mojala..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sta mislite o prevari, i sta je to sto bi kao posljedicu trebalo da snose preljubnici?

Da li muslite da zelja i potreba za prevarom moze i psihijatrijski da se tretira, i da li covjek koji vara moze uopce da ima starateljsko pravo nad djecom?

Poz.
Prevara je opšte rasprostranjena pojava. Varamo prvenstveno sebe. Obmanuti smo čulima kojima percipiramo materjalnu stvarnosti; strahovima u sopstvenoj senci i našom nespremnošću da se sa njima suočimo...
Loki se potrudio da svi (s)nosimo posledice njegovih igrarija; preljubnici, kao i oni koji to nisu.
Želja i potreba za prevarom može da se terira persticidima; da se posmatra sa psihološki ili filotofski, ali nije za psihijatriju.
Varaju nas bogovi, političari, roditelji i mnogi drugi koji se za nas staraju... Licemerno bi bilo uperiti prst samo na one koji varaju partnera; a oduzimanje starateljstva bi bilo još licemernije.
 
Sta mislite o prevari, i sta je to sto bi kao posljedicu trebalo da snose preljubnici?

Da li muslite da zelja i potreba za prevarom moze i psihijatrijski da se tretira, i da li covjek koji vara moze uopce da ima starateljsko pravo nad djecom?

Poz.
prevara je u korenu od postanka coveka...dnk prevare svi nosimo i taj koji kaze da je posten taj je neopevano djubre.
 
Sta mislite o prevari, i sta je to sto bi kao posljedicu trebalo da snose preljubnici?

Da li muslite da zelja i potreba za prevarom moze i psihijatrijski da se tretira, i da li covjek koji vara moze uopce da ima starateljsko pravo nad djecom?

Poz.
Smrtni greh po pravoslavlju.Dante kaže da ih čeka 2.krug pakla..., pa malo li je?
Nisu za psihijatriju, jer se tamo bolesni, a ne grešni.Ako je grešan, to ne znači i da može biti neodgovoran, prema tome nisu ni za oduzimanje starateljstva.
 
Poligamija je verovatno bliža istinskoj ljudskoj prirodi, ali ako si već u nekom odnosu baziranom na prećutnom ili eksplicitnom dogovoru o ekskluzivitetu, onda mislim da je fer da se potrudiš da ne varaš, ili makar obavestiš.
 

Back
Top