PREVARA-da li je strasna ako niko ne sazna za nju?

D

DARK EYE

Gost
Ako imate partnera koji vam je drag i onda iz ko zna kojeg razloga(definitivno ne zbog ljubavi) uletite u avanturu s isto tako zauzetom osobom, da li je to zaista tako veliki grijeh? Podrazumijevam pod ovim da ne postoji nikakva mogucnost da bilo ko, a kamoli partneri, saznaju za prevaru. Sta vi mislite?
 
DARK EYE:
Ako imate partnera koji vam je drag i onda iz ko zna kojeg razloga(definitivno ne zbog ljubavi) uletite u avanturu s isto tako zauzetom osobom, da li je to zaista tako veliki grijeh? Podrazumijevam pod ovim da ne postoji nikakva mogucnost da bilo ko, a kamoli partneri, saznaju za prevaru. Sta vi mislite?

Pa to i jeste tema br.1 Svi se seve na sve strane samo kriju a Statistika kaze : Italijan u sexsu potrosi 3000 kalorija 1000 u predigri a 2000 tokom sexsa a ovi nasi muskarci potrose 1000 u sexsu a 2000 u "HVALENJU"
 
To je pitanje licnog shvatanja morala i verovatno svako ima svoj odgovor, ali po mom misljenju, to nije tako strasno. Ako neko ima dugu vezu ili brak kojim je zadovoljan/zadovoljna, to ne znaci da nikad nece doci u iskusenje da prevari svog partnera. Ali takve stvari treba da rade samo oni koji su nacisto sa sobom i svojim emocijama da im se zabava ne bi obila o glavu. Ako u vezi postoji problem, prevarom se nece resiti, samo ce se sve jos vise zakom plikovati. I nikad ne treba priznati prevaru, jer ce to samo bezrazlozno povrediti partnera sa kojim ste. Znam da ce mnogi pomisliti: "a kako bi se ti osecala da si na njegovom mestu". Jos davno sam rekla svom partneru da, ako zeli, moze da bude sa nekom drugom osobom, pod uslovom da ja to ne saznam i da to ucini iskljucivo radi sopstvenog seksualnog zadovoljstva. Veoma mi je stalo do te veze i zelela bih da traje ceo zivot, i tim pre necu da trazim od njega apsolutnu vernost jer znam da ce kad-tad pozeleti da isproba i nesto drugo.
Mnogo je licemernije ako se neko zaljubi pa zato vara i laze stalnog partnera. Ali, to je u jednoj ozbiljnoj vezi skoro nemoguce sakriti.
 
DARK EYE:
Ako imate partnera koji vam je drag i onda iz ko zna kojeg razloga(definitivno ne zbog ljubavi) uletite u avanturu s isto tako zauzetom osobom, da li je to zaista tako veliki grijeh? Podrazumijevam pod ovim da ne postoji nikakva mogucnost da bilo ko, a kamoli partneri, saznaju za prevaru. Sta vi mislite?
A kad mu kazete, da li treba da ocekujete da vam oprosti? (ako je vasa ljubav zaista jaka)
 
lusy:
Zanima me kako muskarci gledaju na to a kako zene?
Da li je zenama teze oprostiti prevaru nego muskarcu? i zasto?
Cini mi se da bih momku mogla oprostiti sve osim prevare, a tu sam licemerna posto kad gledam iz druge perspektive, ne deluje mi tako strasno da ja prevarim njega. Mozda smo mi devojke previse sujetne pa se bojimo da ne bi ispale jadnije od njih. Mozda samo previse volimo sebe pa se zato toliko bojimo njihove prevare.
 
Nico:
To je pitanje licnog shvatanja morala i verovatno svako ima svoj odgovor, ali po mom misljenju, to nije tako strasno. Ako neko ima dugu vezu ili brak kojim je zadovoljan/zadovoljna, to ne znaci da nikad nece doci u iskusenje da prevari svog partnera. Ali takve stvari treba da rade samo oni koji su nacisto sa sobom i svojim emocijama da im se zabava ne bi obila o glavu. Ako u vezi postoji problem, prevarom se nece resiti, samo ce se sve jos vise zakom plikovati. I nikad ne treba priznati prevaru, jer ce to samo bezrazlozno povrediti partnera sa kojim ste. Znam da ce mnogi pomisliti: "a kako bi se ti osecala da si na njegovom mestu". Jos davno sam rekla svom partneru da, ako zeli, moze da bude sa nekom drugom osobom, pod uslovom da ja to ne saznam i da to ucini iskljucivo radi sopstvenog seksualnog zadovoljstva. Veoma mi je stalo do te veze i zelela bih da traje ceo zivot, i tim pre necu da trazim od njega apsolutnu vernost jer znam da ce kad-tad pozeleti da isproba i nesto drugo.
Mnogo je licemernije ako se neko zaljubi pa zato vara i laze stalnog partnera. Ali, to je u jednoj ozbiljnoj vezi skoro nemoguce sakriti.




E pa draga moja , svi tvoji stavovi o emancipaciji zena ovim padaju u duboku vodu . Jel to znaci da on moze da istrese muda kad mu padne napamet , a ti ces smerno cekati kod kuce i pravices se luda kao nemas pojma sta je on radio???Samo zato sto ti znaci? A kome ti znacis nesto, njemu sigurno ne ako tako nesto uradi.
Cim mog muskog vidim znam sta je radio. A tako nesto mu mozda i pada na pamet ali tacno je svestan posledica. Samo da ga namirisem uredno me vise nece nikad videti,pa nek razmislja o delima i posledicama tih dela , pa nek izabere. Draze mi je da zivot provedem sama nego sa nekim ko ce da me vara.
 
Po meni, ni u takvim situacijama, nije manji grijeh... Volio osobu s kojom si u vezi ili ne, prevara je odraz nepostivanja i partnera i sebe i veze u kojoj si... Ako nisi zadovoljan postojecom vezom, daleko je postenije okrenuti se i otici, nego varati... I, ne samo da je postenije, nego je i bolje za oboje, jer na taj nacin imate vise vremena, a samim tim i sansi da pronadjete osobu koja ce vam odgovarati...
 
BUBI:
Sta ako je prevara vec pocinjena? Ne mora tu da bude sexa uopste, vec samo najobicniji poljubac. Da li sve moze da se vrati na staro?
Da li je poljubac "najobicniji"...??? Sta znaci i kako je do njega doslo...???
Jeste, vise nas boli fizicka, a u stvari, gora je mentalna prevara... Jer, svako od nas, na ovaj ili onaj nacin, ponekad poklekne u zivotu, pa se tako moze dogoditi i da s nekim zavrsis u krevetu, ili da se poljubite...
Ali, to je ipak jedna prica, a prevara s predumisljajem, nesto sasvim drugo...Prvo se moze okarakterisati kao greska, ali ovo drugo nikako...
Ako se poljubis s nekim o kome odavno mastas, to je mnogo gore, nego da pod npr. uticajem pijanstva, spavas s osobom koja ti nista ne znaci...
 
Potpuno se slazem sa cinjenicom da je zabranjeno voce najsladze.Ali mene interesuje dokle taj sladak ukus ostaje?Ili sta ako sve to i nije tako ukusno vec samo nasa cula zele da bude tako?Sve moze da se sakrije ali kad tad partner to sazna.Niko se ne zadovoljava samo sa jednom vockom.A onda naide druga,treca..strast raste,oprez nestaje i eto ti neprilike na vratu!Kako objasniti sve te vockice u svom vrtu?Vidis osobu suprotnog pola koja te jako privlaci,pozelis je jako,ali..Pre nego sto pruzis rucicu razmisli..Mozda glava isrce mogu zajedno da pronadu bolje resenje!
 
nonica:
Za Jovanu:Koga volis-da li tvog bivseg ili svog sadasnjeg decka?Razmisli sta bi ti rekla da tvoj voljeni sretne svoju bivsu,pocne da se ljubaka a nakon toga sa velikim brojem uzvicnika kaze da ipak voli tebe?!Malo je nelogicno,zar ne?!Razmisli sta poljubac ipak znaci!Sa njim sve pocinje
imam iskustva, bilo je prevare i znam da mnogo boli cak i kada ostanes u vezi uvek ti je za vratom ogromna ljubomora! komplikovano do bola je to sto svako svoju prevaru gleda kao nebitnu, obostrana prevara znak nezadovoljstva, znam da sam to radila u nedostatku paznje ali zasto do toga uopste dolazi?
 
DARK EYE:
A ako je ipak premalo vremena proslo da bi se moglo reci da se par toliko vezao? Ako jos nema prave ljubavi ali postoji puno sansi za nju? Da li i tad znaci da u vezi nesto ne stima ili tad vernost nije toliki grijeh?

Cini mi se da ti ovde hoces da dobijes javno oprostenje greha, jer se kajes zbog toga sto se desilo...razmisli o tome zbog cega si se upustio/la u tako nesto i da li je osoba sa kojom si zaista prava. Ako jeste, potrudi se da ta veza uspe i nemoj se opterecivati prosloscu...
 

Back
Top