Preuveličavanja o dužini penisa u erekciji?

Evo nekih od rezultata naučnog istraživanja
https://www.science.org/content/article/how-big-average-penis
šta ću link je na engleskom, i skoro svi naučni radovi su na engleskom

Dakle, rezultati opsežnih istraživanja kažu da je (uzorak preko 15000 penisa iz svih delova sveta):
"the average erect penis is 13.12 cm (5.16 inches) long." (prevod: srednja dužina penisa u erekciji je 13.12 cm)

E sad, naširoko se priče raspredaju o ovome
Ali neko iskustvo moje i žena koje su sa mnom pričale jeste da je zapravo 15 cm sasvim ok penis, uobičajen, mada se predstavlja kao "mali".
Ko sad laže, nauka ili žene ili muškarci? :lol:

U prilogu je grafikon (na ordinati je dužina u cm, a na apscisi procenat; crvena kriva je opušten penis, plava u erekciji):

Pogledajte prilog 1211114

Dodatni link
https://www.worlddata.info/average-penissize.php

Te mere su bez veze. Muškarac treba lepo da napiše: moj je za vađajnu cca 17 sm pa neka se misle. :mrgreen:

Ne znam evo ovde kažu (medicinski)
https://www.medicalnewstoday.com/articles/321220
da je srednja dubina vagine ispod 10 cm.. a da se izduži usled uzbuđenja kada uđe penis.

Sva istraživanja kažu da je srednja dubina vagine manja od srednje dužine penisa od 13 cm..
Ne mogu o medicini a ako pričam iskustveno biće hvalim se,pokušaću slikovoto.
Pumpaš balon ,misliš to je to onda pažljivo,strpljivo ga dopumpaš i prosto ne veruješ a on dostigao prelepu veličinu i oblik.
Znam šta pričam a nadam se da me razumeš..
;)

U redu je sve što je prosečno i iznad proseka (uz finu debljinu). I taj od 13 može da prodje ako je debeo, iako što veće to bolje naravno. Po meni je najbolje 17-18 cm uz jaku debljinu, to je dobitna kombinacija.

Medjutim ako se ide ispod 12, 13 cm, to ne valja nikako, ma šta o tome pričali politički korektni analitičari i ne znam ko već.

Tema na drugoj platformi me podseti da je kod muskarca bitna duzina u oba stanja. A iz naslova ovde, se to zanemaruje.

A moje najvece strahove su potvrdila iskustva nekih sposobnijih:
- Muka je kad si grower...pa ideš od 5-6cm "na hladno" do 16-18cm kad je baš fino. pogled razočaranja kad te vidi posle tuša...hahaha

- Mislim da veće muke nema, pobratime :)))

- Znam kako je. Identicno i kod mene. :) Ali zato posle kada je najpotrebnije je vrlo zadovoljna... Vise puta.

- kod mene je 5 cm u opustenom stanju , a u uspravnom 14,8 cm.. ne znam zasto je bas toliko mali u opustenom stanju al eto sta je tu je

- Trenirao sam fudbal s likom kojem je u opustenom modu imao većeg od verovatno svih naših u dignutim modu. Ali je pošteno priznao da mu se on kad treba uopšte ne poveća već samo ukruti. Tako da su mu se mnoge devojke razočarale.

- 19 podignut a spušten je ispod 5. Što se mene tiče nemam nikakve zamerke.
Eh, nezivote...

- Meni nekad 13 cm a nekad skoro 15.5 cm zavisi koliko sam napaljen.
A kad je opusten toliko se uvuce u svoju kucicu da izgleda kao smoki mozdq par cm duzine.

Ti tvoji ga mere u milimetar, ja to zaokružim na prvi veći broj.
Da, haha, zamisli ti, njega... 14,8... Debil... Cime li je taj merio...

A Perfektna k'o ova konobarica iz vica:
Pita konobarica prisutne, sta je vaznije tehnika ili veličina?
Tehnika, odgovara lik!
Evo ga jos jedan s malim, kaže konobarica:)

Evo ti jos malo dusevne hrane...
- kod nas u srbiji izgleda 99% njih ima 18+ cm..... ja mu bas dodjem nssrecnik sa 14cm u erekciji :(

- Delim tvoju bol. Onaj osećaj kada vidiš ogromno razočaranje u njenim očima. :(

znam da smo u jednom socijalnom klubu sa socijalnim tuševima bez ikakvih pregrada ili zavjesa...nemožež da ne proletiš pogledom okolo da vidiš kako kotiraš valjda je svaki novi koji je počeo trenirati tu i završio pod tim tuševima radio isto...i svi smo bili li-la osim jednoga koji je odskakao ali ne odskakao malo brte to je samo imalo izgled pimpeka al je bilo nenormalno veće. uvijek je bila prisutna doza ljubomore po tom pitanju :mrgreen:

Back