Preuveličavanja o dužini penisa u erekciji?

znam da smo u jednom socijalnom klubu sa socijalnim tuševima bez ikakvih pregrada ili zavjesa...nemožež da ne proletiš pogledom okolo da vidiš kako kotiraš valjda je svaki novi koji je počeo trenirati tu i završio pod tim tuševima radio isto...i svi smo bili li-la osim jednoga koji je odskakao ali ne odskakao malo brte to je samo imalo izgled pimpeka al je bilo nenormalno veće. uvijek je bila prisutna doza ljubomore po tom pitanju :mrgreen:
Ми смо у војсци имали таквог једног, први пут кад смо се туширали буквално сам га приметио без гледања, крајичком ока, онда рефлексно погледао да се уверим, дечко је сигурно имао 15цм опуштених. Онда сконтам да сви остали кришом блену у њега ко опичени. :mrgreen:

Evo nekih od rezultata naučnog istraživanja
https://www.science.org/content/article/how-big-average-penis
šta ću link je na engleskom, i skoro svi naučni radovi su na engleskom

Dakle, rezultati opsežnih istraživanja kažu da je (uzorak preko 15000 penisa iz svih delova sveta):
"the average erect penis is 13.12 cm (5.16 inches) long." (prevod: srednja dužina penisa u erekciji je 13.12 cm)

E sad, naširoko se priče raspredaju o ovome
Ali neko iskustvo moje i žena koje su sa mnom pričale jeste da je zapravo 15 cm sasvim ok penis, uobičajen, mada se predstavlja kao "mali".
Ko sad laže, nauka ili žene ili muškarci? :lol:

U prilogu je grafikon (na ordinati je dužina u cm, a na apscisi procenat; crvena kriva je opušten penis, plava u erekciji):

Pogledajte prilog 1211114

Dodatni link
https://www.worlddata.info/average-penissize.php
Mislim da je najbitnije da zene i muskarci budu zadovoljni posle vodjenja ljubavi.

Nema baš naročitih merenja ovde, u smislu da parovi uzmu metar i da izmere dužinu/obim. Iz najvećeg broja slučajeva sam video da se meri od oka. Čini mi se da sam negde naleteo na neku studiju da je prosečna dužina u erekciji za 80% muškaraca sa Balkana između 12 i 13.5cm, obim je između 11 i 12,5cm. Sada imamo i neki ne baš tako mali procenat likova sa solidnim iskrivljenjem (bilo mi je smeštko kada sam za to čitao da najčešće dolazi zbog nošenja uskih gaća.
Inače, jednom sam se sprdao sa društvom i rešili smo da vidimo ko je najveći baja od nas. Bilo nas je 7-8 u jednom lokalu, dvojica njih uđe u toalet, onaj kome je kraći izađe i tako dok samo jedan ne ostane. Častili smo lika narednih mesec dana, šetao je KG-om kao da je bog :hahaha:

Što se vagina tiče tu zapravo ima dosta varijacija po pitanju dubine. Ako je žena uzbuđenja/vlažna vaginalni kanal se proširi za 30%. Mislim da je neki prosek max dubine oko 15cm (verovatno kod 85% žena). Suštinski veći obim penisa više prija ženama nekog neki preko 15-16cm, razlog zato je taj što u početku bude bolnije dok se žena ne opusti/ne ovlaži, a onda dolazi do većeg stepena trenja. Dužina je potencijalno problematična jer ako je liku predugačak i ako se zanese može da joj pogodi/pocepa cervix. Usput neku ulogu igra i oblik glavića, mada nisam naletao na tekstove o tome.

Prisetih se sada situacija iz srednje. Bilo je prilično priče o dužini između nas likova, dosta nesigurnosti, dosta preuveličavanja... Imali smo jednog lika koji se posebno kurčio da je obdaren, nekako se spanđao sa najribom iz naše škole (lik zapravo dobro izgleda) - međutim raskinu oni nakon manje od mesec dana, on u fazonu ma nismo se našli, previše komplikuje i sl.
Par godina nakon toga sedim sa njom na kafi i setih se te situacije te je pitam šta je tu bilo? Reče ona ma lik ima malu pišu i ima problem da održi erekciju... Bila sam spremna da mu dam još neko vreme da vidi šta može da se uradi, ali me izbombardovao pitanjima da li sam uživala, da li je bio dobar, da dobro **** i sl...

Što se vagina tiče tu zapravo ima dosta varijacija po pitanju dubine. Ako je žena uzbuđenja/vlažna vaginalni kanal se proširi za 30%. Mislim da je neki prosek max dubine oko 15cm (verovatno kod 85% žena). Suštinski veći obim penisa više prija ženama nekog neki preko 15-16cm, razlog zato je taj što u početku bude bolnije dok se žena ne opusti/ne ovlaži, a onda dolazi do većeg stepena trenja. Dužina je potencijalno problematična jer ako je liku predugačak i ako se zanese može da joj pogodi/pocepa cervix. Usput neku ulogu igra i oblik glavića, mada nisam naletao na tekstove o tome.
Razlicite su dubine po kama sutri. Pa onda klasifikuju penise i vagine po tome.

Znaci Paulinjo obdarena hvalila se kako prima 18cm.

Back