Preti li nestanak ploča za Core 2 Duo iz prodaje ?

Dobrodošlu o moju nekad omiljenu noćnu moru...
Opštepoznato je da Intel pošto ujedno proizvodi i ploče i procesore i da jako često menja ležišta procesora, čipsetove i naravno same ploče. Sada su već krenule ploče sa ležištem 1155 koji je zamenio 1155, socket 775 se već izvesno vreme ne proizvodi, prodaju se samo zalihe, svi ostali stariji modeli koje možemo kupiti su zaostali komadii koji nisu prodati.
 
Dobrodošlu o moju nekad omiljenu noćnu moru...
Opštepoznato je da Intel pošto ujedno proizvodi i ploče i procesore i da jako često menja ležišta procesora, čipsetove i naravno same ploče. Sada su već krenule ploče sa ležištem 1155 koji je zamenio 1155, socket 775 se već izvesno vreme ne proizvodi, prodaju se samo zalihe, svi ostali stariji modeli koje možemo kupiti su zaostali komadii koji nisu prodati.

Da se neki od njih ne zove drugačije, msm kako će soket zamjeniti istim.
Zato braćo kupujte AMD. Njihovi procesori mogu ići na ploče stare 4 godine. Koliko je star AM2? Skoro 5 godina.
Inače je ta kompatibilnost za svaku pohvalu, mislim da intel poslije skt 478 svake 2 godine mijenja skt.
 
zasto to ? evo uzmimo 1156 koji je intel bas zarso jer ga je odma poklopi sa 1155, ako imas i3 ko ja imas prostora za upgrade na i5 ili i7 procesor..i apsolutno nemas potrebe da kupujes novu plocu i novi proc.,..
a stavi na matoru am2 + plocu neki novi am3 proc pa da vidis kolko ce ploca da ga stegne..
moze on da udje u am2 ,al ako oces kako treba, treba ti am3 ploca..
 

Back
Top