Preterano znojenje (hiperhidroza)

Da li je u pitanju primarna ili sekundarna? Ako je sekundarna znaci da je posledica nekih lekova koje unosis ili neceg slicnog i resenje je da ti lekar promeni taj lek ili da se posavetujes sa nutricionistom. Ako je primarna, znaci da pravog razloga nema. Metode koje postoje su prilicno agresivne, na primer neka metoda sa strujom (nisam sigurna kako se zove), zatim ubrizgavanje botoxa pa i samo odstranjivanje znojnih zlezda (ako se manifestuje ispod pazuha). Medjutim, najlakse i napreporucljivije je za pocetak koristiti neke od snaznijih antiperspiranata, ne mislim na komercijalne koji se mogu kupiti u svakoj trafici, nego specijalne, pravljene bas za taj poremecaj. Ako hoces, poslacu ti na pp sajtove da procitas o njima jer ne znam da li ovde smem da pisem konkretne nazive, iako nemam nista od te "reklame"...osim da je meni pomoglo.
 
Postovani, hteo bih da Vas obavestim da se na Klinici za Grudnu hirurgiju, Instituta za Plucne bolesti u Sremskoj Kamenici izvodi torakoskopska simpatektomija u cilju trajnog resavanja primarne fokalne hiperhidroze (dlanova, pazusnih jama, lica).
Operacija spada u minimalno invazivnu hirurgiju (bez velikog hirurskog reza) i jednodnevnu hirurgiju- isti dan-nekoliko sati nakon operacije se ide kuci, odmah ste sposobni za posao (nema bolovanja i rehabilitacije)
Efekat se javlja odmah nakon budjenja iz anestezije, uspeh operacije je 99% i trajan!!!!
Sa uputom za bolnicko lecenje operacija je besplatna, uz dogovor sa pacijentom o terminu za operaciju-nema lista cekanja.
Za sve dalje informacije telefon Ambulante grudne hirurgije: 021/480-5289 ili pisite na kuhajda75@neobee.net

Vas problem je resiv!!!
 
Postovani, hteo bih da Vas obavestim da se na Klinici za Grudnu hirurgiju, Instituta za Plucne bolesti u Sremskoj Kamenici izvodi torakoskopska simpatektomija u cilju trajnog resavanja primarne fokalne hiperhidroze (dlanova, pazusnih jama, lica).
Operacija spada u minimalno invazivnu hirurgiju (bez velikog hirurskog reza) i jednodnevnu hirurgiju- isti dan-nekoliko sati nakon operacije se ide kuci, odmah ste sposobni za posao (nema bolovanja i rehabilitacije)
Efekat se javlja odmah nakon budjenja iz anestezije, uspeh operacije je 99% i trajan!!!!
Sa uputom za bolnicko lecenje operacija je besplatna, uz dogovor sa pacijentom o terminu za operaciju-nema lista cekanja.
Za sve dalje informacije telefon Ambulante grudne hirurgije: 021/480-5289 ili pisite na kuhajda75@neobee.net

Vas problem je resiv!!!

Interesuje me da li je neko radio ovu operaciju koja se radi u Sremskoj Kamenici?
Da li je bilo negativnih efekata?
Molim vas za odgovor, posto sam ja u dilemi da li da idem na ovu operaciju ili ne, a na jednom forumu sam procitao da pacijent u opste nije zadovoljan i da ima nekih negativnih efekata!
 
Naidjoh slucajno na ovu temu,i kod mene ja slican problem ali ne znojenje odredjeni dijelova tijela(dlanovi,pazuh,noge itd.) nego komplet tijelo,ali samo ka pocnem da se bavim nekom fizickom aktivnoscu ne prodje ni 10-tak min. ja poprilicno mokar,to mi i nije neki problem ljeti ali zimi kako god da se obucem ne pomaze pa jos ako je temp. ispod nule pa vjetar eto bolesti.
Da li ima neko slicnih problema i jel pokusavao sta u vezi toga,ipak ne bih na operaciju.
Jos da napomenem da to traje par godina...
 
Naidjoh slucajno na ovu temu,i kod mene ja slican problem ali ne znojenje odredjeni dijelova tijela(dlanovi,pazuh,noge itd.) nego komplet tijelo,ali samo ka pocnem da se bavim nekom fizickom aktivnoscu ne prodje ni 10-tak min. ja poprilicno mokar,to mi i nije neki problem ljeti ali zimi kako god da se obucem ne pomaze pa jos ako je temp. ispod nule pa vjetar eto bolesti.
Da li ima neko slicnih problema i jel pokusavao sta u vezi toga,ipak ne bih na operaciju.
Jos da napomenem da to traje par godina...
Kao prvo ovo je za temu dermatologija
kao drugo to se ne operise
kao trece za pocetak pokusaj sa urotropin suspenzijom
 
i ja imam neprestano znojenje dlanova i tabana. utvrdjeno je da imam poremećaj znojnih žlezda. i da, obično mi tokom leta na pristma ruku i nogu izlaze mehurići iliti plikovi koji svrbe, pa ih bušim ne bi li izbacila tu tečnost iz nih. :[
nikakve kreme mi nisu pomagale.
a tek mi je 17 godina...
 
Poslednja izmena:
meni je mama dosla danas sa opercije...operisala je hiperhidrozu tj. torakoskopiju i simpatektomiju Th2-Th4...to je prekomerno znojenje dlanova i prekomerno znojenje ispod pazuha....
operacija se radi na institutu za plucne bolesti vojvodina u sremskoj kamenici!
bolnica je odlica..lekari su profesionalni neurohirurzi...
operacija traje 30 min...nakon operacije par sati se malo lezi jer je totalna anestezija i onda se ide kuci.
nema kontra indikacija...
to je jedini institut u srbiji za to.operacija je takva da se ispod oba pazuha seku 2 mala reza sirine 5mm...nista nije strasno...kao kad se sam poseces... :)
kroz te rezove seku se neki vrhovi nerava...kada se oni odstrane nema vise znojenja ni ispod pazuha ni na dlanovima...to je trajni prestanak prekomernog znojenja...ispod pazuha ce posle operacije biti znojenja ali ne prekomernog (kao kod zdrave osobe) a na dlanovima nece ni malo.
moj br. je 0637541020 (objasnicu ti kako da dodjes do uputa za operaciju jer je malo komplikovano-lekari u beogradu su mnooogooo glupi ne znaju za taj institut oni upucuju kod dermatologa) :D
BICES MI ZAHVALAN DO KRAJA ZIVOTA!!! :D
 
Interesuje me da li je neko radio ovu operaciju koja se radi u Sremskoj Kamenici?
Da li je bilo negativnih efekata?
Molim vas za odgovor, posto sam ja u dilemi da li da idem na ovu operaciju ili ne, a na jednom forumu sam procitao da pacijent u opste nije zadovoljan i da ima nekih negativnih efekata!
MOJA MAMA JE RADILA..DANAS JE DOSLA KUCI NA ISTI DAN KAD JE IMALA OPERACIJU...
MOJ BR. 0637541020
NEMA NEGATIVNIH EFEKATA :D
POZOVI ME PA CU TI JE DATI DA PRICAS SA NJOM ! :)
 
Elem, ja sam skoro pre mesec dana isao na operaciju u Sremsku Kamenicu i vise sam nego zadovoljan rezultatima. Imao sam velikih problema sa prekomernim znojenjem dlanova, pazuha i stopala i to u velikoj kolicini. Pokusacu ukratko da vam prenesem moje vidjenje svega. Operacija se vrsi pod totalnom anestezijom i vec isti dan idete kuci. Nakon operacije nema vise znojenja ispod pazuha i dlanova, a znojenje stopala je drasticno smanjeno, skoro da se i ne znoje. Treci dan posle operacije su mi se ceo dan znojili dlanovi, ali je to normalna pojava, znaci samo taj dan, kao da se sve vratilo na staro i sutradan opet nista. Dakle znojenja uopste vise nema. Oni kojima su se dosta znojili dlanovi imace problema sa ispucalom kozom na dlanovima i morace svakodnevno da mazu kreme za ruke, dok koza ne dobije potrebnu vlagu. Obzirom da vise nema znojenja na pomenutim mestima, telo je samo pronaslo nove delove gde ce izbacitvati znoj, a to je kod mene slucaj na ledjima, na stomaku i na cevanicama, na kojima se ranije nikada nisam znojio. To vam u pocetku dok se ne naviknete moze izgledati jako cudno, ali vremenom shvatite da je sve bolje, nego da su vam konstantno mokri dlanovi i da imate velike fleke ispod pazuha. Jedino sto mi smeta i sto jos uvek nije prestalo to je bol u grudima, bol je vrlo izrazen, gornji deo ledja, duz kicme i lopatice. Bol je kao sto sam rekao vrlo izrazen i intenzivan i savetujem vam da odmah nakon operacije pocnete da pijete neke lekove protiv bolova. Ja sam pio nimulid, ali nisam primetio da mi je bol utihnuo. Naravno, vremenom bol postaje sve slabiji, ali je i dalje prisutan i nadam se da ce uskoro i to prestati. Hirurg koji me je operisao rekao mi je da ce bol biti prisutan otprilike mesec dana i da se posle toga mogu baviti fizickom aktivnoscu, sportom, kao i ranije. Moj savet vam je da sa fizickom aktivnoscu ne zurite, polako, dok bol putpuno ne prodje, jer ako preterate, moze vam se desiti da vas s' vremena na vreme zigne, prostruji bol, sto nije ni malo prijatno. Ako vas jos nesto zanima, slobodno pitajte
 
Poslednja izmena:
Jesam, isao sam na redovnu kontrolu posle sedam dana i sve je u redu. Normalno je da te bole pluca-grudi narednih mesec dana, to joj je sigurno rekao i hirurg koji ju je operisao, nema tu nista cudno. Bol u pocetku obuhvata veliko podrucje, a kasnije se polako suzava. Naravno da i dalje imam bolove, ali su oni dosta manji nego pre mesec dana...
 
Bok forumaši. Evo i ja imam hyperhidrozu i to od rođenja a sada imam 24 god. Htjela bi pitati Luku kako mu je mama sada i da li ima kakve nuspojave jer sam čitala da se može javiti kompezatorno znojenje u mnogo gorem obliku. Ja ozbiljno razmišljam o operaciji jer će mi ovaj moj problem uvelike smetati a pogotovo u poslu kojim ću se baviti jer sam završila fizikalnu.
 
Da, javlja se to kompezatorno znojenje odredjenih delova tela, ali samoprvi period posle operacije, jer je to sok za organizam pa trazi sada novi nacin i mesto gde ce izbaciti znoj, posto se vise neces znijiti ispod pazuha i na dlanovima, na nogama ako si se znojila dosta manje. Posle se sve vrati u normalu. Elem, nemojte da se zavaravate da vas nista nece boleti ni posle tri meseca, kao sto je recimo slucaj kod mene, rane ce vas i dalje boleti na dodir, ali daleko , daleko manje nego posle operacije...
 
Bok forumaši. Evo samo bi zamolila dečke koji su napravili operaciju da nam pišu kako se osjećaju, kako teće oporavak...Ovog trena bi napravila operaciju šta se mene tiče samo moji kada čuju katastrofa reagiraju jer im nije jasno kako se nešto tako uopće može operirati.
 
Nakon čitanja sličnih foruma u zemlji Srbiji i dalje, obećala sam sebi nakon operacije da ću se javiti na jedan od njih i ispričati svoja iskustva.
Elem, lekar sam, imam 29 godina i podvrgla sam se operaciji rogobatno nazvanoj (kao i sve u medicini :)) videoasistirana torakoskopska simpatektomija ili u prevodu presecanje grane simpatikusa pod nadzorom kamere koja se uvodi u grudni koš kroz minijaturni rez. Ko nema problem sa gledanjem operacija može ime operacije ukucati na Youtube-u i pogledati je u celosti, mada je za efekte koje daje manje važno kako sve to izgleda. Ono što treba da znate da ja smatram sebe preporođenom od kada sam operisana. Potpuno izlečena. Dakle, Institut ua plućne bolesti i tuberkulozu u Sremskoj Kamenici je jedina ustanova koja ovakvu operaciju sprovodi. Radi to od 1996. god. Dakle, rutinski. Zdravstveno osiguranje u potpunosti pokriva troškove, tako da uz uput od vašeg izabranog lekara imate pravo na operaciju. Ako niste iz Novog Sada, tj. Vojvodine, potrebni su vam, nisam sigurna, i neki potpisi da ta operacija nije moguća u vašem gradu. Svejedno, ne plaća se i u tom slučaju.
Na operaciju se ide na jedan dan (najnajčešće), oporavak traje oko 15 ak dana. Tako je bilo u mom slučaju. Jako me je bolelo, da se ne lažemo, ali nakon 10 dana, bol je nestao, ajoš 5 dana sam osetila blaga "žiganja" u predelu leđa. Bol je nestao u potpunosti i sada izgleda kao da sam sve sanjala. Ne znojim se više prekomerno, iako nije da se uopšte ne znojim. Kompezatorno znojenje trbuha i leđa se javlja u 30 % pacijenata (ja sam jedna od njih) i nije uopšte strašno. Tokom leta sa temperaturom od 40 stepeni, da, znojite se, ali to se ne vidi na garderobi niti je tako frustrirajuće kao što je bilo pazušno znojenje kod mene. Napomena je da se ovom operacijom rešava samo pazušno znojenje i znojenje dlanova. Ne rešava se preponsko i stopala. Jednostavno ne "doseže" dotle, laički rečeno.
Mislim da sam preterala sa dužinom poruke, tako da ako imate pitanja- pitajte!:)
 
E ljudi, i ja sam se podvrgla intervenciji u oktobru proshle godine. Moj problem su bile aksilarna i facijalna hiperhidroza. Imam 18 godina a problem postoji od 13. godine. Raspitivala sam se godinu dana u vezi sa operacijom jer sam bila po malo skeptichna a onda sam na kraju presekla i odluchila da cu to uraditi. Problem mi je iz godine u godinu postajao sve gori.
Naime, nakon operacije svi klasichni simptomi anestezije bla bla bla. Ali moj problem nije nestao!!! Aksilarna hiperhidroza je smanjena, tj. problem je u tome shto je ona sasvim nestala prva 2 meseca a poslednjih mesec dana se vraca i iz dana u dan se sve vishe znojim!!! Inache sam saznala da vlakna simpatikusa imaju sposobnost regeneracije i plashim se da se sada upravo to i deshava. Ja sam se intervenciji prevashodno podvrgla radi reshavanja problema sa licem medjutim na facijalnu hh uopshte nije bilo efekta. Lice mi se znoji kao i pre, mozhda ja tripujem ali chak i josh gore. :/
Jako se plashim da ne dodje do regeneracije vlakana i da mi se josh i aksilarna vrati, to bi mi stvarno bio veliki promashaj onda.
 
Evo da vam i ja prenesem svoje iskustvo :)
Od malena postoji problem znojenja dlanova, pazusnih jama, stopala, lica.. U januaru 2010. je izvrsena operacija i sto se mene tice uspesna je!!! :lol: Lekari garantuju za prestanak prekomernog znojenja dlanova i pazusnih jama, a sto se tice stopala zavisi od slucaja do slucaja, nekom prestane skroz, kod nekog se smanji, kod nekog ne :confused: Operacija traje 30ak minuta pod opstom anestezijom, a oziljci su minimalni, nema savova vec rane lepe nekim posebnim lepkom?? jedina zamerka je sto pacijentima govore da isti dan mogu da nastave sa svakodnevnim aktivnostima, elem ja sam tri dana spavala zbog anestezije, i jos dva dana sam pazila kako pomeram ruke dok lepak sa rana nije otpao... probudila sam se iz anestezije sa bolovima u grudima od intubacije ili vec od cega ne znam i dva dana sam pila lekove za bolove. Moje misljenje je da ste totalno oporavljeni za 7 dana. S obzirom da verovatno delite iste muke kao i ja pre operacije, svakom bih je preporucila. Sto se tice osoblja i sestara u svakom smislu su korektni i pazljivi, o svemu sam bila informisana! Pohvalila bih i zahvalila se sestri Dubravki koja je odgovorila na 1.000.000 mojih pitanja i doktorima Ivanu Kuhajdi i Milosu Koledinu!!!!
 

Back
Top