Šta traži malteški krst na srpskoj zastavi. Mnogi posetioci sajta Njegovog kraljevskog visočanstva Aleksandra Karađorđevića na Internetu bili su iznenađeni strelama koje su se protegle preko srpske zastave.
GLAS JAVNOSTI, 02.12.1999
+++
Još veće čuđenje pri tom izaziva činjenica da te strele predstavljaju u stvari - malteški krst!
Po tradicionalnim i strogo poštovanim pravilima Malteškog reda, njihova obeležja mogu da koriste isključivo pripadnici Reda, te se postavlja tom prilikom i krucijalno pitanje: da li je srpski prestolonaslednik ujedno i malteški vitez!?
Ono što se za sada zna jeste činjenica da su Malteški vitezovi naslednici tri velika monaško-ratnička rimokatolička reda (
Hospitalaca Sv. Jovana od Jerusalima - osnovani 1113. godine;
templara, osnovani 1128. i
Teutonskih vitezova, osnovani 1143. godine).
Krst skinut sa sajta!
Malteške strele preko srpske trobojke na sajtu prestolonaslednikaMalteški krst koji se nalazio nekoliko dana na naslovnoj strani sajta kraljevske porodice (na adresi
www.royalfamily.org ) skinut je sa srpske zastave - bez ikakvog objašnjenja. Međutim, “Glas” poseduje snimak sajta od pre nekoliko dana, a srpska zastava sa malteškim krstom može se naći i na istoj adresi kraljevskog doma samo na pres klipingu.
NJima uvek, identično, kao i kod masona rukovodi Veliki Majstor. Pomenuti krst, koji se dao videti i na srpskoj zastavi ovih dana, preuzeli su od templara. Iz njihove dalje istorije zna se da su posle ukidanja templara 1302. hospitalci postali gospodari Rodosa od 1309. do 1522. kada ih je proterao Sulejman Veličanstveni.
Sa Rodosa beže na Maltu i tako postaju Malteški red, naslednik reda hospitalaca i templara. Kasnije, posle propasti Svete germanske imperije, Teutonci takođe sebe utapaju u Malteški red.
Papa Pije Peti je uz pomoć Malteškog reda uspostavio 1571. godine, Svetu Ligu. Piraneze je obnovio rezidenciju velikog majstora Malteškog reda u Rimu.
Malteški krst na srpskoj zastavi sigurno će pokrenuti mnoga pitanja. A jedno od njih se svakako tiče i vere kojoj pripadnici Reda pripadaju. Pisano pravilo da član Reda mora da bude rimokatolik ne postoji, ali je to nešto što se podrazumeva.
To je tradicija. Malteški vitezovi, kao što smo rekli, potiču od hospitalaca, templara, dakle, tu su od prvog krstaškog pohoda. Sve pohode je, kao što se zna, blagosiljao papa. Malteških vitezova danas ima i u papskoj sviti. Takođe, vitezovi imaju svoje “odrede” svuda po svetu. I danas se smatraju “krstašima”, “papistima”, “vitezovima” bez mača, ali sa uticajem.
Svaki od pripadnika malteških vitezova ima zadatak da prevede u Red one ljude koji mu se čine od uticaja ili da imaju neku budućnost. Dakle, smatra se da u Red mogu ući i bezbožnici, slično Redu
“Opus Dei”, samo da budu korisni.
- Mnogi su masoni, članovi svakojakih milenarističkih sekti, tajnih udruženja i slično. Naročito je veliki plen ako neki “vitez” prevede kakvog pravoslavca. Onda mu je to veliki plus.
Ovo je dvostruko opasno ako je reč o nekom knezu iz pravoslavnih zemalja prvo zbog uticaja “vitezova” jer se može izokrenuti u prozelitizam, dakle, u nastojanje da se taj narod
preko tog svog čelnika pokatoliči. Drugo, jer ga na taj način večito drže u šaci i mogu uticati na politiku zemlje u kojoj taj knez gospodari - kaže jedan od dobrih poznavaoca ove tematike.
Uglavnom, ni srpska heraldika ne poznaje sličan primer da je ikada na srpsko zastavi viđeno nešto slično.
Dragan Alempijević; GLAS JAVNOSTI, 02.12.1999
http://www.novinar.de/2009/07/04/prestolonaslednik-aleksandar-malteski-vitez.html
+++++++++++++++++++++++++++++++++
Дакле браћо Срби, јесмо ли за то да нам паписта буде краљ? Јел се сећате Јасеновца?