Prestati, i zašto (ne)

Da, naslov sam ukrala od Kesića.

Neću govoriti o zidovima koji me slušaju ovde na blogu, govoriću o forumu. Obzirom da pišem o stvarima koje me ljute, često ispadnem ljuta i beskompromisna. Ali to nije tačno. Ja nisam od onih pervertita koji uživaju u konfliktima, zapravo, stvarno se grozim konflikata ma koje vrste. Ali razumem zašto ljudi nekad mogu pomisliti da to nije tačno, i da mi je jedina namera da vređam i svađam se.


Današnja dešavanja na smrt su me izmorila, tako da sam otišla na yt i pustila Thief 4 walkthrough koji nisam igrala jer ne pripada Thief univerzumu i bla bla nije ni bitno. Poenta je da me je to opustilo - postiglo je cilj - odmakla sam se od toksične atmosfere i svadljivih ljudi i na par sati bila mirna.

Ono što se pitam, jeste da li je to upravo ono što treba da radimo? Mislim, ne da sad svi sednemo da gledamo Let's play neku glupu igricu po netu, već da se izolujemo od otrova.

Na mene otrov loše utiče, u smislu da se od njega razbesnim, a bes mi je ko pogonsko gorivo. Jako sam loša osoba kad sam besna. Mislim, onda stvarno počinjem da vređam, da potpuno prestanem da se sećam koliko se gadim svađa, da koristim psovke itd. Međutim, to je sve jako kratkog daha, i kad se okonča - a okonča se takoreći u trenu - sve što odmah potom osećam je ogroman umor. I želja da se izmaknem i ogradim.

S druge strane, jedno je, verujem, biti besan u ličnim otrovnim odnosima, a drugo kad se razbesniš zbog otrovnog društva. Imamo li uopšte moralno pravo da NE budemo besni na društvo danas? Verujem da je moralno diskutabilnije ako ostanemo flegmatični i reagujemo u smislu e baš me zabole. To, baš me zabole, je stoglava aždaja koja ponekad pojede cele narode.

Onda, šta?


Ja sam asocijalna i introvert i ljudi me smaraju čak i kad su najfiniji mogući. Zato toliko mnogo visim na netu, jer na mreži ljude možeš iskopčati iz života onako kako u rl prosto ne možeš. I moja slaba tolerancija spram toksičnih ljudi verovatno je produkt moje introvertnosti - jednim delom. Ali mislim da niko nema baš naročito visok prag na odvratne osobe. Ogavne osobe je jako lako prepoznati, i retko ko greši u tome - osim ako je i sam ogavan na isti način, u smislu vrana vrani oči ne vadi. Ljudi su me često pogrešno tumačili ko hladnu i svadljivu osobu, ali niko me nikad pri prvom kontaktu nije ocenio ogavnom. Kasnije bi shvatali da nisam ni hladna ni svadljiva, ali to je neka druga priča.


Elem, šta raditi s poganim ljudima? Psiholozi bi rekli: izbegavati, i ja se slažem da je to za mentalno zdravlje najbolje. Međutim, šta ako je pogana osoba autoritet? Šta ako je ne možeš prosto ukloniti iz svog života, blokirati je? I, što bi to uopšte radili, ako je njen uticaj poguban ne samo za vas lično, već i za sve ostale koji eventualno s njom dođu u kontakt?


Jako ne volim ljude bez osnovnog kućnog vaspitanja, arogantne, bezobrazne, podsmešljive, kojima je jedini cilj da čoveka izvrgnu ruglu. Takvi nikad ne žele da vode civilizovan razgovor i saslušaju tuđe argumente. Oni su, prosto, oštećeni, defektni, oni to ne umeju. Ali kako nije u pitanju invalid s dečijom paralizom u kolicima, niti neko ko se rodio mentalno deficitaran, nisam sklona da im njihov defekt otpišem. Iskreno, da ja nešto izjavim za dnevnik: sve bi ja to gov.njivom motkom, pa pet dana u kupatilu na lebu i vodi. Možda bi se onda naučili pristojnosti i uzeli u pamet.


Ali, to me automatski svrstava među iste te toksične. Ili ne?



Kako god. Ovo je bio rant izazvan ogavnim ljudima danas, i mada sam se od njih odmorila, sama me ideja o njima smorila ponovo. Ne znam kako vi na to gledate. Ne znam da li mislite da otrovne osobe treba pustiti da rade šta hoće i s ljudima se ponašaju kako žele, ili imate neke druge ideje.


Samo da još jednom napomenem, jer je važno: NIJE ih se moguće pristojnim i civilizovanim razgovorom naučiti da s vama postupaju isto.


I, najgora od te vrste je ona kojoj je dat ma koji, makar i najbeznačajniji, autoritet. Zamislite samo TO.



Ako hoćete, naravno.
 
Tvoj problem je što tim ljudima daješ veći kredit nego što zaslužuju. Mislim da znam o kojoj raspravi je reč. Iskreno si se upustila u raspravu sa ljudima koji su se bukvalno zajebavali i hranili tvojim koprcanjem da se izvučeš iz mreže koju su na tebe bacili.
Treba da naučiš da prestaneš raspravu nakon prvog znaka nepoštovanja prema tebi. Možeš da nastaviš da pričaš šta imaš bez direktnog obraćanja ili replike.
A u suštini, ovo ovde ti je odlična vežba za RL, tako da bi trebala na to iskustvo da gledaš kao pozitivno (poučno).
 
Tvoj problem je što tim ljudima daješ veći kredit nego što zaslužuju. Mislim da znam o kojoj raspravi je reč. Iskreno si se upustila u raspravu sa ljudima koji su se bukvalno zajebavali i hranili tvojim koprcanjem da se izvučeš iz mreže koju su na tebe bacili.
Treba da naučiš da prestaneš raspravu nakon prvog znaka nepoštovanja prema tebi. Možeš da nastaviš da pričaš šta imaš bez direktnog obraćanja ili replike.
A u suštini, ovo ovde ti je odlična vežba za RL, tako da bi trebala na to iskustvo da gledaš kao pozitivno (poučno).
Apsolutno se slažem, i posle toliko godina na forumima, uglavnom tako i radim. Kad bih ulazila u besplodne rasprave sa svim koji su me ikad napali, još uvek bih sedela tamo negde u 2013. i svađala se. Međutim, ustala sam bila na levu nogu, šta li.
Ili sam samo, ko tele, pokušala sa skotovima pričati ko s ljudima. Ali to tako ne ide - s ljudima pričaš tako da te ljudi razumeju, zar ne? I to je cela priča.
I da, u pravu si, postovi, blogovi itd po internetu su jedan vid vežbanja za mene, za mene koja sam se davno svojevoljno isključila iz ljudske zajednice.
Hvala na komentaru, pre svega civilizvanom, i na tvom svraćanju. Svako dobro:)
 
Jako ne volim ljude bez osnovnog kućnog vaspitanja, arogantne, bezobrazne, podsmešljive, kojima je jedini cilj da čoveka izvrgnu ruglu. Takvi nikad ne žele da vode civilizovan razgovor i saslušaju tuđe argumente. Oni su, prosto, oštećeni, defektni, oni to ne umeju. Ali kako nije u pitanju invalid s dečijom paralizom u kolicima, niti neko ko se rodio mentalno deficitaran, nisam sklona da im njihov defekt otpišem. Iskreno, da ja nešto izjavim za dnevnik: sve bi ja to gov.njivom motkom, pa pet dana u kupatilu na lebu i vodi. Možda bi se onda naučili pristojnosti i uzeli u pamet.

A kad vidiš da i ta motka ne pomaže prinuđena si da ih ignorišeš
U RL često me izludi kad kažu pusti ga, lud je...
Ako je lud što ne jede kamenje umesto hleba, zašto ne legne u blato nego u krevet, zašto ne povređuje sebe nego sve oko sebe

Ne priznajem
Nema opravdanja

A toksični..
Hrane se se ako upijaš otrov..
Najviše ih boli kad su ignorisani i kada shvate da otrov ne deluje...

Moje iskustvo.
 
A kad vidiš da i ta motka ne pomaže prinuđena si da ih ignorišeš
U RL često me izludi kad kažu pusti ga, lud je...
Ako je lud što ne jede kamenje umesto hleba, zašto ne legne u blato nego u krevet, zašto ne povređuje sebe nego sve oko sebe

Ne priznajem
Nema opravdanja

A toksični..
Hrane se se ako upijaš otrov..
Najviše ih boli kad su ignorisani i kada shvate da otrov ne deluje...


Moje iskustvo.
Apsolutno se slažem.
 
@Susan Sto Helit ne poznajemo se sa foruma,nikad se nismo srele na temama..
ali ono što si napisala u uvodnom tekstu je nešto što je velika istina.Treba se
skloniti od loših ljudi,ljudi sa zlim i nekulturnim mislima i ophođenjima.
Potrebno je naći ljude koji ti prijaju i tu se kretati.Nismo ovde da bismo se vređali
ili pokazivali drugima kako smo nešto što u suštini nismo.Ljudi se otkriju kad tad
i pokažu ko su zaista.Sve ovo važi i u RL..Uvek se sklonim i te osobe za mene
više ne postoje ..Zaista.
 
@Susan Sto Helit ne poznajemo se sa foruma,nikad se nismo srele na temama..
ali ono što si napisala u uvodnom tekstu je nešto što je velika istina.Treba se
skloniti od loših ljudi,ljudi sa zlim i nekulturnim mislima i ophođenjima.
Potrebno je naći ljude koji ti prijaju i tu se kretati.Nismo ovde da bismo se vređali
ili pokazivali drugima kako smo nešto što u suštini nismo.Ljudi se otkriju kad tad
i pokažu ko su zaista.Sve ovo važi i u RL..Uvek se sklonim i te osobe za mene
više ne postoje ..Zaista.
Pozdrav, i drago mi je što smo se srele:)
Da, potpuno si u pravu, mislim da je u mnogim situacijama najmudrije potpuno se odvojiti od otrovnih ljudi, naročito u ličnom životu. Nikakve terapije ni lekovi neće ti pomoći ako ostaješ da deliš sredinu s toksičnim ljudima. Odvajanje od njih, eliminisanje njih iz tvojeg života je prvi korak ka ponovnom uspostavljanju balansa.
Jedino što me muči, jeste koliko moralnog prava imamo da ignorišemo otrovne ljude koji nanose štetu društvu u celini. Znaš ono, da bi zlo pobedilo, dovoljno je samo da dobri ljudi ništa ne čine.
Kako god, hvala na komentaru i na svraćanju! :)
 
I da, zaista primećujem da najpristojniji ljudi ovde ili pišu blogove ili vise na igricama. Vrlo retko učestvuju na forumu, što dovodi do paradoxa da forum izgleda kao da je krcat samo najogavnijim primercima ljudskog roda, mada to nije. Problem je što su oni angažovani i glasni, dok fini i dobri ćute i gledaju da ne ugaze u - znaš već šta.
Potpuno je ista stvar i u društvu danas. Plašim se samo do kakvih to posledica može na kraju dovesti (ne toliko na forumu, koliko u društvu).
 
Pozdrav, i drago mi je što smo se srele:)
Da, potpuno si u pravu, mislim da je u mnogim situacijama najmudrije potpuno se odvojiti od otrovnih ljudi, naročito u ličnom životu. Nikakve terapije ni lekovi neće ti pomoći ako ostaješ da deliš sredinu s toksičnim ljudima. Odvajanje od njih, eliminisanje njih iz tvojeg života je prvi korak ka ponovnom uspostavljanju balansa.
Jedino što me muči, jeste koliko moralnog prava imamo da ignorišemo otrovne ljude koji nanose štetu društvu u celini. Znaš ono, da bi zlo pobedilo, dovoljno je samo da dobri ljudi ništa ne čine.
Kako god, hvala na komentaru i na svraćanju! :)
Nažalost otrov i zlo je pustilo koren duboko u civilizaciji današnjice..a i vekovna borba dobra i zla
je od sveta i veka,to nećemo moći promeniti.Ti znaš da korov ima dublje korenje nego plemenita
biljka.Ipak do promena i smenjivanja dolazi neminovno jer to je pravilo ovog dualnog sveta,
ovog nivoa stvarnosti..kao noć i dan,kao zima i leto..Mladost i starost..sreća i tuga.
 
Nažalost otrov i zlo je pustilo koren duboko u civilizaciji današnjice..a i vekovna borba dobra i zla
je od sveta i veka,to nećemo moći promeniti.Ti znaš da korov ima dublje korenje nego plemenita
biljka.Ipak do promena i smenjivanja dolazi neminovno jer to je pravilo ovog dualnog sveta,
ovog nivoa stvarnosti..kao noć i dan,kao zima i leto..Mladost i starost..sreća i tuga.
Jeste, upravo sam o tome govorila negde u prethodnim postovima. Istorija je kao točak, uvek se i neprestano okreće, vlasti dolaze i padaju... Tako je uvek bilo i uvek će i biti.
 
Jeste, upravo sam o tome govorila negde u prethodnim postovima. Istorija je kao točak, uvek se i neprestano okreće, vlasti dolaze i padaju... Tako je uvek bilo i uvek će i biti.
Nisam na blogovima, nikad ne komentarišem ovde niti pišem,ali ovaj tvoj blog me zaintrigirao
prvo naslovom a posle i razmišljanjima koja si napisala.Hvala ti ulepšala si mi dan.
Vidim da ima ljudi od istinske misli i pobune one duboke..iz samog bića. Srešćemo se
valjda negde na ovom velikom forumu..
 
Nisam na blogovima, nikad ne komentarišem ovde niti pišem,ali ovaj tvoj blog me zaintrigirao
prvo naslovom a posle i razmišljanjima koja si napisala.Hvala ti ulepšala si mi dan.
Vidim da ima ljudi od istinske misli i pobune one duboke..iz samog bića. Srešćemo se
valjda negde na ovom velikom forumu..
Hvala mnogo na lepim rečima :) Uvek mi je drago sresti normalne, pristojne i fine ljude. Još jednom se mnogo zahvaljujem što si utrošila vreme da svratiš:)
 

Back
Top