Presretnuti razgovor Karadžića i Miloševića: Muslimani moraju slomiti zube, nema cije

lovelyjubbly

Primećen član
Poruka
897
Karadžić se zalagao da svi Srbi žive u jednoj državi

Vještak Haškog tužilaštva na suđenju Radovanu Karadžiću analizirao je politiku Srpske demokratske stranke (SDS) uoči i tokom rata u BiH i djelovanje optuženog kao “aktivnog vođe”.

Patrick Treanor, koji je sačinio izvještaj pod nazivom “Rukovodstvo bosanskih Srba 1990-1992”, komentarisao je brojne dokumente organa SDS-a, zapisnike sa sastanaka, presretnute telefonske razgovore, te izjave Karadžića i brojnih drugih visokih stranačkih zvaničnika.

Prema njegovim riječima, Karadžić se zalagao da svi Srbi žive u jednoj državi, u početku u Jugoslaviji, ali da, kada se ispostavilo da to nije moguće, izjavljuje da su “prešli na drugi kolosijek – srpska BiH
.

“Ovaj komentar odražava činjenicu da su morali da izmijene svoju strategiju (...) Srbi su htjeli grupisati pojedine opštine, formirali su regije po nacionalnoj osnovi. Ovaj proces je pokrenut već u januaru 1991. godine, kada se govori koje su to zajednice opština”, rekao je Treanor.

U jednom od presretnutih telefonskih razgovora, Jovan Tintor iz SDS-a kaže da je stranka donijela odluku da “Bosna može ostati”, ali da će biti podijeljena “na srpsku, muslimansku i hrvatsku”.

Tužilaštvo je u dokaze uložilo i razgovor Karadžića i Slobodana Miloševića, bivšeg predsjednika Srbije i Savezne Republike Jugoslavije, koji je umro za vrijeme suđenja u Haškom tribunalu 2006. godine.

Muslimani mora da slome zube. Nema cijene da zajedno živimo. Reci da Srbi idu dalje, da ne možeš vršiti pritisak na nas”, rekao je Karadžić Miloševiću, prema transkriptu ovog razgovora.

Nakon osnivanja Skupštine 24. oktobra 1991. i proglašenja Srpske Republike BiH 9. januara 1992. godine, Glavni odbor SDS-a, kako je naveo Treanor, sačinjava skup uputstava za opštinske odbore stranke, a kasnije se definišu i strateški ciljevi, među kojima je bila i podjela Sarajeva.

“Čini se da je Karadžić bio aktivni vođa. Komunicirao je i sa lokalnim rukovodstvom SDS-a i sa najvišim srpskim zvaničnicima, kao i sa Slobodanom Miloševićem i drugim u Beogradu”, kazao je Treanor. Prema Treanoru, optuženi je paralelno obavljao i dužnosti u zvaničnim strukturama Socijalističke Republike BiH (SRBiH), prvobitno kao predsjednik Nacionalnog savjeta za bezbjednost, a kasnije kao član Predsjedništva, te predsjednik RS-a.

“On je bio komandant vojske u miru i ratu. Kažnjavao je i imenovao oficire. Prema zakonu, komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske imao je ovlaštenja koja mu je dao predsjednik kao glavni komandant vojske. Predsjednik je bio glavni”, naveo je ekspert Haškog tužilaštva.

Na početku unakrsnog ispitivanja Karadžić je Treanora pitao o tome kako je počeo raditi u Haškom tužilaštvu, kada je postao vještak, te zašto nije sačinio izvještaj o ciljevima i ponašanju vođa svih zaraćenih strana.

“Naveli ste ciljeve srpskih vođa, pa se pitam je li tako moguće sagledati situaciju. Slažete li se da bi bilo smiješno ako bi se u prenosu boks meča vidio samo jedan borac”, pitao je Karadžić, a vještak je odgovorio da se slaže, ali da je za “cjelokupnu sliku zaduženo Sudsko vijeće”.

Suđenje će biti nastavljeno u četvrtak, 2. juna 2011.

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz...omiti-zube-nema-cijene-da-zajedno-zivimo.html

"Klupko se polako rasplice,a sa Mladicevim dolaskom u vilu zvanu Scheveningen rasplest ce se do kraja i dokazati da su srbi inicirali rat u BIH i skrivili genocid nad muslimanskim narodom i drugim ne srbima primjenjujuci taktiku zastrasivanja,ubijanja,mucenja i etnickog ciscenja" navodi Lovelyjubbly :D
 
Poslednja izmena:
E moj ujkane,da ste poslusali Srbe danas bi imali deblju kiflu i ne bi vas muslici onako razvaljivali po srednjoj Bosni....no,ako je vama bilo lepo,meni jos lepse
Je i bilo bi nas 10 puta vise u Haag-u i gledali bi na nas kao genocidne ludake.Ne ne...rade tanja kifla za neko vrime a onda kad se ukaze ponvono sansa(ali drugi neka krene prvi) onda cemo se "braniti" i uzet sta je nase.
 
Je i bilo bi nas 10 puta vise u Haag-u i gledali bi na nas kao genocidne ludake.Ne ne...rade tanja kifla za neko vrime a onda kad se ukaze ponvono sansa(ali drugi neka krene prvi) onda cemo se "braniti" i uzet sta je nase.

Ajd ne rise molim te,u Ahmicima ste ih potamanili ko pilice,al su vas gadno pritisnuli sve do Vasingtonskog sporazuma...sem toga,prvi ste udarili na njih....vi jeste genocidni ludaci,eno Gotovina vam je orocena na 24 godine zbog udruzenog zlocinackog poduhvata....licno smatram da je on samo zrtveni jarac,ali ako vam je lepo sto ste gurnuli sunarodnike u Bosni mulicima u zagrljaj,samo izvolte...vasamrznja prema Srbimaj eizgleda toliko velika cak i kad bi se nesto uradilo u obostranu korist
 
Ajd ne rise molim te,u Ahmicima ste ih potamanili ko pilice,al su vas gadno pritisnuli sve do Vasingtonskog sporazuma...sem toga,prvi ste udarili na njih....vi jeste genocidni ludaci,eno Gotovina vam je orocena na 24 godine zbog udruzenog zlocinackog poduhvata....licno smatram da je on samo zrtveni jarac,ali ako vam je lepo sto ste gurnuli sunarodnike u Bosni mulicima u zagrljaj,samo izvolte...vasamrznja prema Srbimaj eizgleda toliko velika cak i kad bi se nesto uradilo u obostranu korist

Ma nije to mrznja to je posednutost:hahaha:
 
Ajd ne rise molim te,u Ahmicima ste ih potamanili ko pilice,al su vas gadno pritisnuli sve do Vasingtonskog sporazuma...sem toga,prvi ste udarili na njih....vi jeste genocidni ludaci,eno Gotovina vam je orocena na 24 godine zbog udruzenog zlocinackog poduhvata....licno smatram da je on samo zrtveni jarac,ali ako vam je lepo sto ste gurnuli sunarodnike u Bosni mulicima u zagrljaj,samo izvolte...vasamrznja prema Srbimaj eizgleda toliko velika cak i kad bi se nesto uradilo u obostranu korist
Nebi bas to tako okarakterizirao,taj sukob...Zna se da su Hrvati u BIH imali poveznicu sa morem(tako i trgovinu a to su muslici htjeli),cinjenica je da ste vi muslimane stisli sa sjevera i da su nas u Srednjoj bosni imali u okruzenju 5:1,sa nekoliko velikih korpusa(tuzlanski korpus,zenicki korpus ...).Kad bi uzeli kakvu tvornicu oruzija ili kasarnu oni koji jos tada nisu ni osnovali ARBIH su htjeli oruzije za koje se nisu digli iz kreveta.

Ahmici su zlocin,tu nema price,zao mi je nevinih ljudi stradalih od bolesnika Tute **** mu ja mater osramotio nas.On i njegova kaznjenicka...Zanimljivo da su britanci odma imali kamere postavljene u ahmicima,kao i na mostarksom mostu.Pa di bas oni...:think:
 
Sere ovde po Srbima,a da im nisu bili Srbi u Bosni,muslimani bi im se najebali majke u Travniku,Kiseljaku,Zepce
Pa jel nisu i tako i tako?Prestanite si laskat,niste vi nikog spasavali doli sebe.Doduse,nije vam to bilo tesko,imali ste JNA i svo oruzije koje ste mogli imat.Jedino ste vi imali oruzija da 3 godine bez prestanka gadate glavni grad svojom artiljerijom,niko vise.Kad se naoruzanje malo ustabililo na drugim stranama onda ste padali ka kruske tako da ste 95. bili prvi na stolu za pregovaranje...
 
Nebi bas to tako okarakterizirao,taj sukob...Zna se da su Hrvati u BIH imali poveznicu sa morem(tako i trgovinu a to su muslici htjeli),cinjenica je da ste vi muslimane stisli sa sjevera i da su nas u Srednjoj bosni imali u okruzenju 5:1,sa nekoliko velikih korpusa(tuzlanski korpus,zenicki korpus ...).Kad bi uzeli kakvu tvornicu oruzija ili kasarnu oni koji jos tada nisu ni osnovali ARBIH su htjeli oruzije za koje se nisu digli iz kreveta.

Ahmici su zlocin,tu nema price,zao mi je nevinih ljudi stradalih od bolesnika Tute **** mu ja mater osramotio nas.On i njegova kaznjenicka...Zanimljivo da su britanci odma imali kamere postavljene u ahmicima,kao i na mostarksom mostu.Pa di bas oni...:think:


Stvoren je imidz zrtve....marketing bato....kako samo vama smeste uvek,a nama nikad :think:
 
Pa jel nisu i tako i tako?Prestanite si laskat,niste vi nikog spasavali doli sebe.Doduse,nije vam to bilo tesko,imali ste JNA i svo oruzije koje ste mogli imat.Jedino ste vi imali oruzija da 3 godine bez prestanka gadate glavni grad svojom artiljerijom,niko vise.Kad se naoruzanje malo ustabililo na drugim stranama onda ste padali ka kruske tako da ste 95. bili prvi na stolu za pregovaranje...

....i kads u ostali Bosanski Srbi protiv regularne Hrvatske vojske,HVO i ArBiH....da smo mi padali ko kruske,danas ne bi bilo ni S od Srpske,R.Srpska je imala tako nepravilne granice i dugu liniju fronta da bih pre rekao da ste vi bili nesposobni da je zauzmete,pogledaj samo koliko klinova imate u teritorijama....strateski vrlo tesko za odbranu....A ovo za Kiseljak i ostale vase enklave,nemamo sta laskati sebi...jednotsvano,prihvatljivije nam je bilo da cujemo zvona s katolicke crkve nego da nam hodza rice s dzamije
 
Кључни доказ да су Срби пристали на БиХ али да не буду прегласани,

U jednom od presretnutih telefonskih razgovora, Jovan Tintor iz SDS-a kaže da je stranka donijela odluku da “Bosna može ostati”, ali da će biti podijeljena “na srpsku, muslimansku i hrvatsku”.

То се могло још десити 1992 са Кутиљеровим планом и да не буде рата. Али Алија одбио и 1995 морао да пристане на лошији споразум у Дејтону.
 
Pa smjeste oni uvik kako im pase...Igraju igru,ovo je vazna regija koja spaja EU sa Turskom,bliskim istokom i onda igraju onako kako misle da ce im biti bolje.Imperijalisti i dalje...

E sad si mi malo kontradiktoran...hoces reci da je to uradjeno namerno da bi se oblatili Hrvati,a u slucaju Srba je sve kako i jeste....ili ipak smatras da su mnoge stvari doterivane i preuvelicavane i da muslici uopste nisu cistih ruku,jadni,nevini i ugnjetavani ko sto uporno kmecu?
 
A i ovaj HVO je isto bio ono...li la...slabo nesto.Vecinom mi se nisu svidali.Svi dobri borci iz BIH,hrvati, su otisli u gardijske brigade(pogotovo 4.gardijsku koja vam se najebala dobrano majke) ovo sta je ostalo tako tako.Ajde,uspili su se obranit,bilo ih je malo u okruzenju,to im priznajem.Inace HV gardijske su bile daleko najjace postrojbe u proslom ratu...Zima 94,Lipanjske Zore,Ljeto 95,Skok 1,Skok 2.Uzeli smo vam sve sto se dalo uzet do banja luke...Ima ovdi zgodan gif.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Operacija_Skok-1
 
E sad si mi malo kontradiktoran...hoces reci da je to uradjeno namerno da bi se oblatili Hrvati,a u slucaju Srba je sve kako i jeste....ili ipak smatras da su mnoge stvari doterivane i preuvelicavane i da muslici uopste nisu cistih ruku,jadni,nevini i ugnjetavani ko sto uporno kmecu?
Kako si to zakljucio?Rekoh da igraju igru koja njima pase(kao Ameri u pakistanu i bliskom istoku,Rusi prije u afganistanu).Da su oni htjeli zaustavi pokolj ovdi mogli su kako su htjeli...MQ-1 Predator i cao bela,mogli su od nas napravit prah i pepeo al im to jednostavno nije pasalo.

Naravno da su i muslimani radili sranja,to nije upitno,samo je problem sta su oni realno imali najmanje oruzija(dobro,polovicu ljudstva takoder) pa su vec bili predodredeni za zrtve.Nemoras se cudit sto vas sad jebu za Srebrenicu,Sarajevo i druga sranja,to si niste smili dopustit(kao ni mi Ahmice) jer sad mozete cvilit njima o njihovim zlocinima koliko ocete,vi ste za njih krivi i bok.Pravi primjer ti je Kosovo...Odjednom Amerika skocila branit siptare,muslimane,u zemlji za koju nikad nisu culi,aha,sigurno kao humanitarci,a sad rade vojne baze pa si misli.
 
A i ovaj HVO je isto bio ono...li la...slabo nesto.Vecinom mi se nisu svidali.Svi dobri borci iz BIH,hrvati, su otisli u gardijske brigade(pogotovo 4.gardijsku koja vam se najebala dobrano majke) ovo sta je ostalo tako tako.Ajde,uspili su se obranit,bilo ih je malo u okruzenju,to im priznajem.Inace HV gardijske su bile daleko najjace postrojbe u proslom ratu...Zima 94,Lipanjske Zore,Ljeto 95,Skok 1,Skok 2.Uzeli smo vam sve sto se dalo uzet do banja luke...Ima ovdi zgodan gif.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Operacija_Skok-1


Jesu bili i u operaciji Una 95....mislim,ti nesalomivi super vojnici ? :think:
 
Kako si to zakljucio?Rekoh da igraju igru koja njima pase(kao Ameri u pakistanu i bliskom istoku,Rusi prije u afganistanu).Da su oni htjeli zaustavi pokolj ovdi mogli su kako su htjeli...MQ-1 Predator i cao bela,mogli su od nas napravit prah i pepeo al im to jednostavno nije pasalo.

Naravno da su i muslimani radili sranja,to nije upitno,samo je problem sta su oni realno imali najmanje oruzija(dobro,polovicu ljudstva takoder) pa su vec bili predodredeni za zrtve.Nemoras se cudit sto vas sad jebu za Srebrenicu,Sarajevo i druga sranja,to si niste smili dopustit(kao ni mi Ahmice) jer sad mozete cvilit njima o njihovim zlocinima koliko ocete,vi ste za njih krivi i bok.Pravi primjer ti je Kosovo...Odjednom Amerika skocila branit siptare,muslimane,u zemlji za koju nikad nisu culi,aha,sigurno kao humanitarci,a sad rade vojne baze pa si misli.

Ми би били криви овако или онако. Они су стали на страну зелених због Турске и Саудијиске Арабије, која је и оснивач и велики спонзор Хашког казамата. Плус смо ратовали против целог Натоа.
 
Jesu bili i u operaciji Una 95....mislim,ti nesalomivi super vojnici ? :think:
Loše odradena akcija,neznam zasto se tamo islo uopce.4. gardijska nije,ta bitku nije izgubila.Bila 2. gardijska brigada gromovi...Presli rjeku a ovi vasi ih docekali ukopani i opalili rafalima.Mislim da uopce nije bilo obavljena priprema dobro,pogotovo izvidanje.
 

Back
Top