Presađivanje kose

Zdravo Mekflaj,

ovog lika sam malo gledao na Youtubu kada sam shvatio da ovo nece izgledati onako kako sam mislio ( jer gluperda se ne informise pre operacije, nego posle, jel tako ). I na jednom od klipova lik objasnjava zasto ne uspevaju transplantacije kose na nekim klinikama, i mislim da se meni bas to i desilo... nesposobnost ''strucnjaka''. Objasnjavao je kako se izvadjena kosa sa potiljka lomi prilikom presadjivanja na prednji deo zbog loseg ugla usadjivanja, i na taj nacin na pocetku sve deluje ok, ali kada ta inicijalna kosa opadne posle par nedelja, vise nikad ne izraste, jer nema ni sta da izraste. Slike ispod su screenshotovi sa njegovog nekog klipa.
P.S. Ono sto me oduvek bunilo je to da sam oduvek imao ravnu kosu, a onda 2-3 godine pre nego sto ce poceti da opada je pocela da se kovrdza....ne znam zasto.
 

Prilozi

  • IMG_20200226_1221003.jpg
    IMG_20200226_1221003.jpg
    85,3 KB · Pregleda: 50
  • IMG_20200226_1224511.jpg
    IMG_20200226_1224511.jpg
    108,4 KB · Pregleda: 51
Pozdrav svima. Kanim se da uradim transplantaciju kose. Gledao sajtove i odlucio sam se ipak za Madjarsku. Turska daleko a i kovid je, a ovde je skupo u odnosu na Madjarsku. Svi znamo o kojoj klinici pricam ali imam pitanje. Da li kad odem tamo oni pitaju da li hocu manju povrsinu sa guscom kosom ili vecu sa redjom? Imam nekih 2500e na raspolaganju. Inace sam tu negde oko 5 nivoa celavosti kao recimo "srks87" tako nesto
 
Za tih 2500e....
Kupis dobru masinicu,50-100e.
Ostatak ustekas i kad popusti pandemija odes 3 nedelje na Kubu,obrijane glave da uhvatis lepu boju,i znas za sta si dao pare.Mozda odvojis 100e za razgovor sa nekim da ti objasni da to sto gubis kosu nije smak sveta,niti si manje muskarac niti manje privlacan.
Ja imam druga koji je u 25 imao 9 dlaka na glavi,redovno brijao sve i apsolutno se nije brino o tome.Nista mu nije umanjilo samopouzdanje i muskost...
Razmlisli o tome...
 
Pozdrav svima. Kanim se da uradim transplantaciju kose. Gledao sajtove i odlucio sam se ipak za Madjarsku. Turska daleko a i kovid je, a ovde je skupo u odnosu na Madjarsku. Svi znamo o kojoj klinici pricam ali imam pitanje. Da li kad odem tamo oni pitaju da li hocu manju povrsinu sa guscom kosom ili vecu sa redjom? Imam nekih 2500e na raspolaganju. Inace sam tu negde oko 5 nivoa celavosti kao recimo "srks87" tako nesto
Pre ces stici do turske avionom nego do madjarske i jos ces ustedeti minimum 500e. Za 1500e u turskoj ce ti popuniti 90%glave gde nemas kose. Dobro razmisli. A od nasih klinika bezi sto dalje.
 
Za tih 2500e....
Kupis dobru masinicu,50-100e.
Ostatak ustekas i kad popusti pandemija odes 3 nedelje na Kubu,obrijane glave da uhvatis lepu boju,i znas za sta si dao pare.Mozda odvojis 100e za razgovor sa nekim da ti objasni da to sto gubis kosu nije smak sveta,niti si manje muskarac niti manje privlacan.
Ja imam druga koji je u 25 imao 9 dlaka na glavi,redovno brijao sve i apsolutno se nije brino o tome.Nista mu nije umanjilo samopouzdanje i muskost...
Razmlisli o tome...
Sta fali glumcima kalenicu i lekicu koji su uradili transplataciju kose, nadalu... ne stoji svakom kratka kosa ili obrìjana glava.
 
Pre ces stici do turske avionom nego do madjarske i jos ces ustedeti minimum 500e. Za 1500e u turskoj ce ti popuniti 90%glave gde nemas kose. Dobro razmisli. A od nasih klinika bezi sto dalje.
Ja i dalje nisam upoznao jednu osobu da je radila u Turskoj i da moze rezultate da pokaze da cesalj prolazi kroz kosu i da je na dnevnom svetlu, svako ko je bio od ljudi sa foruma sa kojima sam se cuo razocara se i nestane, cak i oni koju su pozitivnog komentara nemaju rezultat jbg i tesko da bi to neko sebi hteo.
 
Ja i dalje nisam upoznao jednu osobu da je radila u Turskoj i da moze rezultate da pokaze da cesalj prolazi kroz kosu i da je na dnevnom svetlu, svako ko je bio od ljudi sa foruma sa kojima sam se cuo razocara se i nestane, cak i oni koju su pozitivnog komentara nemaju rezultat jbg i tesko da bi to neko sebi hteo.
Nadji na fejsu pedju jakovljevica (crn decko, na profilnoj sedi sam u nekom kaficu) i videces njegove slike pre i posle, mozes ga pitati i za savet.. ako neko uopste dobro prodje sa presadjivanjem kose to su pacijenti iz turske!! Iz domacih klinika bezi
 
Nek se Mekfejl javi ili neko od ljudi koji su duze u ovoj temi, pogledao sam slike od coveka na fejsu i to ti spada u trecerazredne transplatacije. Odmah se na hairline-u vidi da su korisceni graftovi sa vise dlaka sto verovatno znaci da nije uopste koriscen mikroskop kad su implementirali dlake i odatle krece brend svake klinike.

Evo slika nekog lika sa njegovog profila:
https://scontent.fbeg2-1.fna.fbcdn....=6e6b4b05f74f4c019b02a611f804af86&oe=5FF762F5
Dlake izviru kao iz lutke za decu kako je kosa postavljena.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne znam, u nedoumici sam. U svakom slucaju hteo bih preporuku iz prve ruke, nekog ko je bio negde i odradio, a da je zadovoljan. U Srbiji necu sigurno.
Nadji na fejsu meridian hair clinic, znam dva momka iz bg koja su tamo bila i zadovoljni su. Tamo ces videti njihove rezultate. Ali moje misljenje je da ako ti fali jako mnogo kose da se ne isplati da radis transplataciju. To je vise za one koji imaju samo probleme sa zaliscima
 
slažem se sa Trunksom, vidi se da ne koriste mikroskop i da sade što im dođe pod ruku.
koliko para toliko muzike.
i sam se ne mogu pohvaliti finim dlakama u prednjoj liniji.

ali transplantacija je jedan proces, uradiš prvu bazičnu pa ideš dalje.
ako se ne varam, moguće je raditi drugu već posle 6 meseci od prve.
jedno 500 graftova kod ovog lika rešava situaciju. kako da progusti još malo tako i da prošara i ublaži prednju liniju. vidi se da je dobar kandidat, bogat je zalihama, kosa se primila, može da ide dalje sa procedurom i radi finese a i ne mora....

utrošeni novac je sekundaran, ključno je da ti na klinici ne unište graftove. jer to što imaš to je.

Nesiboy, ti lepo o svemu pitaj niz klinika preko mejla, uradi dobre slike, numeriši pitanja i traži da ti taksativno precizno odgovore. prvo razmisli šta želiš, šta je realno, informiši se putem neta...

ono što možeš očekivati na kraju je da kosa neće biti gusta kao prirodna, prednja linija neće biti prirodna kao što priroda napravi, nećeš moći da praviš sve frizure već samo neke. ali kada pogledamo šta je alternativa, sve nabrojano i nije tako loše...

e sad, ko ima ozbiljnu lovu, u španiji su vrh, ima na yt, mada su liste čekanja ogromne...
 
Ne kapiram toliku famu oko problema sa kosom. Znaci dali bi tolike pare da vam glava izgleda kao proredjena engleska travica. Brate brijac, dobro nasapunjas i struzi. Jos je i cistije, svako jutro celu glavu umijes. A ako te neka pita, samo joj kazes: Imao sam pre dugu kosu preko dupeta, a onda sam skapirao da prekrivam svoje najbolje adute.
 
Ne kapiram toliku famu oko problema sa kosom. Znaci dali bi tolike pare da vam glava izgleda kao proredjena engleska travica. Brate brijac, dobro nasapunjas i struzi. Jos je i cistije, svako jutro celu glavu umijes. A ako te neka pita, samo joj kazes: Imao sam pre dugu kosu preko dupeta, a onda sam skapirao da prekrivam svoje najbolje adute.
Bato moj, nije fora u parama, ja te pare zaradim za 2 do 2,5 meseca tako da mi to nije problem. Problem je u tome sto meni konkretno ne stoji da obrijem glavu. Imaš ljude kojima stoji i kojima ne stoji. Druga stvar je da ja ne očekujem da imam gustu kosu ko Elvis Prisli tako da bi i manja promena meni barem značila puno.
 
Bato moj, nije fora u parama, ja te pare zaradim za 2 do 2,5 meseca tako da mi to nije problem. Problem je u tome sto meni konkretno ne stoji da obrijem glavu. Imaš ljude kojima stoji i kojima ne stoji. Druga stvar je da ja ne očekujem da imam gustu kosu ko Elvis Prisli tako da bi i manja promena meni barem značila puno.
Jesi li brijao glavu neko vreme ili si jednom obrijao, pogledao se u ogledalo i prestravio se?
Jbg jedino ako hoces da izgledas kao devojce pa sad pravilan oblik glave. Brij to da skapiras da zene boli uvo za to, bitno im je da si uredan.
 

Back
Top