Препоруке за куповину возила

Ja ne bih kupovao benzinca koji vec ima ugradjen plin, ako ne poznajme vlasnika/nisam prijatelj sa njim, pa da znam pouzdano koliko je vozio, plus sto jos uvek ima onih koji ugradnju rade jefitno i lose, pa se cesto ljudi takvog auta i problema, resavaju prodajom.

@Nastia
Dule je dao primer sa potrosnjom, imaj u vidu i da je na tom autu dimenzija guma/tockova koja je malo skuplja od uobicajenih. Ako nemas realnu potrebu za vozilom koje sluzi i da se vozi van asfalta, a predjes toliko po auto putu, da sam na tvom mestu gledao bih neku limuzinu. Dobijas auto sa manjom potrosnjom, laksi, zgodniji, za voznju, nesto nize troskove odrzavanja, itd.

Opet, ja imam negativan stav o SUV vozilima kao vozilima koja se iskljucivo voze po asfaltu, pa moj komentar uzmi sa rezervom.
 
Vozim Rav 4 (god. 2015) u Kanadi. To je model cetvrta generacija, benzinac 2.5L. Mogu potvrditi da je ekonomican (prosjek 8L/100km) i pouzdan. Za voznju je dovoljno udoban, ali i malo tvrdji u dnosu na limuzine.

Eto, i ti si zadovoljan?

Sa tolikom kilometrazom bolje plin gledaj,ja za 7-8 meseci preko 20 000 presao,do sad je to oko 2000€ na plin,znaci 3 soma godisnje pa ti vidi

Ja mesečno pređem oko 4.000 - 5.000 km, 150 km mi je dnevni minimum.:D

Nzn na koju seriju mislis ali su generalno dobre starije imaju problema sa korozijom ali je to na severu gde koriste so .. Ako uzimas dizela gledaj da je 2010 pa preko tu su ih usavrsili i manje troše, mada ni starije nisu loše.. Inace Toyote možeš ladno da uzmes i sa vecom km prenos je lanac robustan auto i nema tu nekih preterani održavanja ... Meni se lično ne sviđa dizajn i dosta su skrti na opremi tj sve se doplaćuje automatski menjač im je staromodan ali stabilan, jako su pouzdane generalno delovi napravljeni da traju ..

Ne znam ni koja serija ima, ja sam samo gledala po oglasima onako, okvirno da vidim kako se kreću cene, pa sam onda došla da pitam za sve neke informacije, bolje ovde nego da čitam po nekim drugim komentarima okolo.
Inače ja vozim već Toyotu Yaris pa znam koje su prednosti i sviđaju mi se Japaci, nekako sam verovatno i navikla, mali servis samo i nemam puno brige.


@Nastia
Dule je dao primer sa potrosnjom, imaj u vidu i da je na tom autu dimenzija guma/tockova koja je malo skuplja od uobicajenih. Ako nemas realnu potrebu za vozilom koje sluzi i da se vozi van asfalta, a predjes toliko po auto putu, da sam na tvom mestu gledao bih neku limuzinu. Dobijas auto sa manjom potrosnjom, laksi, zgodniji, za voznju, nesto nize troskove odrzavanja, itd.

Opet, ja imam negativan stav o SUV vozilima kao vozilima koja se iskljucivo voze po asfaltu, pa moj komentar uzmi sa rezervom.

Pa prvo sam ja gledala A3, taj mi se isto svidja ali pošto generalno ne znam te neke cake, na čega da obratim pažnju, onda sam počela malo više da se informišem, zato sam i rekla koje su namene, gde se krećem i to, da bih mogla da nadjem šta mi je najbolje.
Znači stvarno sam puno u kolima, i bitno mi je da nema veliku potrošnju, ne bih baš da radim za kola.
 
Ja ne bih kupovao benzinca koji vec ima ugradjen plin, ako ne poznajme vlasnika/nisam prijatelj sa njim, pa da znam pouzdano koliko je vozio, plus sto jos uvek ima onih koji ugradnju rade jefitno i lose, pa se cesto ljudi takvog auta i problema, resavaju prodajom.

@Nastia
Dule je dao primer sa potrosnjom, imaj u vidu i da je na tom autu dimenzija guma/tockova koja je malo skuplja od uobicajenih. Ako nemas realnu potrebu za vozilom koje sluzi i da se vozi van asfalta, a predjes toliko po auto putu, da sam na tvom mestu gledao bih neku limuzinu. Dobijas auto sa manjom potrosnjom, laksi, zgodniji, za voznju, nesto nize troskove odrzavanja, itd.

Opet, ja imam negativan stav o SUV vozilima kao vozilima koja se iskljucivo voze po asfaltu, pa moj komentar uzmi sa rezervom.
Pa da najbolje sto ces imati i rodjaka koji ugradjuje plin,ovde ne moze da se nadje majstor za obicnu nebulozu a ne za ozbiljne stvari,niko nece da se posveti problemu koji mora da provali i resava,iebe mu se oce samo pare,lav auto mi je trazio 1800 za zamenu creva , moj majstor nije za to hteo nista da uzme,nije da ga znam nego nije smrad
 
Eto, i ti si zadovoljan?



Ja mesečno pređem oko 4.000 - 5.000 km, 150 km mi je dnevni minimum.:D



Ne znam ni koja serija ima, ja sam samo gledala po oglasima onako, okvirno da vidim kako se kreću cene, pa sam onda došla da pitam za sve neke informacije, bolje ovde nego da čitam po nekim drugim komentarima okolo.
Inače ja vozim već Toyotu Yaris pa znam koje su prednosti i sviđaju mi se Japaci, nekako sam verovatno i navikla, mali servis samo i nemam puno brige.




Pa prvo sam ja gledala A3, taj mi se isto svidja ali pošto generalno ne znam te neke cake, na čega da obratim pažnju, onda sam počela malo više da se informišem, zato sam i rekla koje su namene, gde se krećem i to, da bih mogla da nadjem šta mi je najbolje.
Znači stvarno sam puno u kolima, i bitno mi je da nema veliku potrošnju, ne bih baš da radim za kola.
Nadjes u blizini servis za odredjen auto,povedes nekog muskog eventualno ,platis da ga proveri ,nakaci na dijagnostiku ,sve lepo pogleda i sitnice poput plocica,kakve su gume,daje li zimske,prodavca pravac tamo i trazi servisnu knjigu,kad je radjen mali-veliki servis itd
 
Inače ja vozim već Toyotu Yaris pa znam koje su prednosti i sviđaju mi se Japaci, nekako sam verovatno i navikla, mali servis samo i nemam puno brige.
To ti kažem.. Pusti Duleta on nalece na svašta pa je paranoican.. Imaš ih nekoliko serija ako imaš love idi na motore t2 ili T3 oni ne troše toliko za zamajac ti je tačno rekao to im je boljka i Aisin košta negde oko 700evra dok ovi ostali koštaju kao i za ostala vozila.. Menjač im ne ide bar ne manuelni.. Automatiski je bio probiematican u seriji 1 i 2 do 2005 tj ne menjač nego kontrolna kutija ili kako se to zove na nasem.. Ako voziš novijeg Yarisa 2010 - znaš da tu nema preteranog cimanja..
 
BMW X6 3.0d 2012 u M paketu opreme. Auto kupljen u salonu kao sto se i vidi na slici. Top stanje.
 

Prilozi

  • 3.JPG
    3.JPG
    75,5 KB · Pregleda: 23
Dragi moji, treba mi misljenje znalaca o Toyota RAV.
Meni se ovaj auto svidja ali mi treba objektivno misljenje ljudi koji se dobro razumeju u automobile, sta su mu prednosti I mane, I da li je ok za svakodnevnu voznju, minimum 150 km, doduse autoputem.

Hvala svima na savetima I pomoci! :)
Nisam je imao nego samo vozio jedno 200 km. Ostala mi je u lepoj uspomeni kao prijatan automobil. Nije ni mnogo trošila.
 
Nije to ni puno para, samo treba izračunati koliko još treba da se stigne do naših tabli. Čini mi se da taj nema plivajući.
Ne može soma da prebaci sa svim, ko sebi kupuje je dobro za Istok i preptodavce nije više ostaje kad se uzme neki od 250-300hiljada km pa se vrsti za jedno 3-3,5 soma u tome je poenta.. Male km niko, ne uvozi
 

Back
Top